Neįgaliesiems

Dž. Bartkus apie laiką Izraelyje: „Vertinu tai, ką ten turiu“

Džiugas Bartkus pastaruoju metu vėl stovi tarp Lietuvos rinktinės vartų virpstų.

Visų pirma jis buvo Lietuvos rinktinės vartininku kovo mėnesio kontrolinėse rungtynėse Airijoje, o pastaruoju metu jam buvo patikėtas vartų saugumas ir UEFA tautų lygos akistatose su Farerų salų bei Turkijos rinktinėmis.

Šiuo metu vartininkas jau beveik ketverius metus rungtyniauja Izraelyje, „Kiryat Shmona“ ekipoje. Į ją lietuvis persikėlė dar 2018-aisiais, po kampanijos Europos lygos atrankoje su Vilniaus „Žalgiriu“, kur jam teko susitikti ir su galingąja „Sevilla“ ekipa.

Gavus pasiūlymą ilgai galvoti vartininkui neteko ir jis jau kone kitą dieną išvyko į Izraelį, kur netrukus startavo naujose sau pirmenybėse.

„Atvažiavau penktadienį vakare, šeštadienį ryte mane paėmė iš viešbučio, atvažiavau į savo miestelį, vakare buvo treniruotė, o jau sekmadienį – rungtynės. Treneriai sakė, kad supras, jei sakysiu, kad esu ką tik atvykęs ir esu dar nepasiruošęs žaisti. Pakalbėjau su Ernestu Šetkumi, Emilijumi Zubu, jie mane nuramino, kad viskas gerai, paragino imti tą šansą, nes tada atsistos kitas vartininkas, sužais geriau, ir turėsi laukti nebe savaitę, o dar ilgiau. Tuo labiau „Žalgiryje“ jau buvo sezono vidurys, buvau formoje, nebuvo, ko bijoti.

Adaptacija buvo labai greitai, buvo geri pirmieji rezultatai, turėjome keturių nepralaimėtų rungtynių seriją, nepraleidau įvarčio, buvo labai gera pradžia, kuri davė tokį impulsą“, – sėkmingą savo startą naujame čempionate kalbėjo vartininkas.

Kalbėdamas apie čempionatą, jis teigė, jog lygis – pakankamai neblogas.

„Lyga yra nebloga, sąlygos suteikiamos neblogos, yra nemažai naujų stadionų, mūsų stadionas 5000 vietų, mūsų miestelis nėra didelis, tas susidomėjimas nėra labai aukštas, bet visumoje man lyga labai patinka, visos sąlygos, tas dėmesys futbolui.

Izraelio čempionato lygis yra maždaug panašus su Lenkijos, Rumunijos, bet pats stilius skiriasi, žaidėjai techniškesni, bet man viskas gavosi taip, kad viskas tiko ir prilipo tas lygis Izraelyje“, – mintimis dalinosi žaidėjas.

Futbolininkas pridėjo, jog svečioje šalyje šiuo metu gerai jaučiasi ir jo šeima, futbolininkas yra atpažįstamas savo miestelio gatvėse, o visas reikalingas sąlygas jam suteikia ir klubas.

„Ten jaučiuosi gerai, su šeima jaučiamės labai komfortiškai, iš komandos visus metus jaučiau didelį palaikymą ir pagarbą, tuo pačiu labai gerbiu ir vertinu tai, ką turiu.

Mūsų miestelis tikrai nedidelis, 25 tūkstančiai žmonių, yra to jaunimo, apie vaikus jau nekalbu, atpažįsta, jaučiuosi ten kaip namie, kaip vietinis. Jaučiuosi vertinamas, ta lyga, čempionatas man yra tinkamas, gerai jaučiuosi ir vertinu tai, ką turiu, ir noriu kuo ilgiau išlaikyti tai“, – sakė Dž. Bartkus.

Interviu metu vartininkas taip pat papasakojo apie persikėlimo į Izraelį istoriją, vartininkų brandą bei svarbų palaikymą vienas kitam.

Lietuvos rinktinės rugsėjo mėnesio tvarkaraštis:

Rugsėjo 22 diena (ketvirtadienis), 21.45 val. Lietuva – Farerų Salos (LFF stadionas, tiesiogiai per VIAPLAY).

Rugsėjo 25 diena (sekmadienis), 21.45 val. Liuksemburgas – Lietuva (tiesiogiai per VIAPLAY).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS