Neįgaliesiems

E. Alimkinas prieš jaunimo rinktinės startą Europos futsal čempionato atrankoje: „Tikiu šiais žaidėjais“

Jau šįvakar Druskininkuose startuos Europos jaunimo iki 19 metų futsal čempionato atrankos turnyras, kur pirmą kartą tokio pobūdžio varžybose startuos ir Lietuvos devyniolikmečiai.

Be lietuvių, Druskininkuose taip pat rungtyniaus Maltos, Estijos bei Anglijos devyniolikmečių rinktinės.

Iš preliminarios atrankos grupės į pagrindinę atranką iškops geriausia grupės komanda. Visas turnyro rungtynes tiesiogiai stebėti bus galima futbolas.tv platformoje.

Kalbėdamas apie pasirengimą turnyrui, rinktinės vyriausiasis treneris Edvinas Alimkinas akcentavo, jog pasiruošimo etapą vertina teigiamai.

„Pasiruošimą vertinu pozityviai. Svarbiausia buvo perorientuoti lauko futbolo žaidėjus žaisti futsalą. Kadangi iki tol žaidėjai futsalo pagrindų neturėjo, teko visiems baziniams dalykams skirti dėmesio.

Tad svarbiausias tikslas pasiruošime buvo toks, kad žaidėjai suprastų, kas tas futsalas, kokie jo esminiai principai ir kaip jis žaidžiamas. Be to, pasiruošime sužaidėme keletą draugiškų rungtynių, kuriose pamatėme savo žaidimo teigiamas ir neigiamas savybes“, – pasakojo strategas.

Du draugiški mačai buvo sužaisti ir Vokietijoje su šios šalies bendraamžiais. Viena dvikova buvo pralaimėta, kitoje buvo išsiskirta lygiosiomis. Paklaustas, ką dabar, jau susigulėjus mintims, buvo galima pasiimti, treneris akcentavo vieną dalyką.

„Neįkainojamą patirtį. Kelionėje labiau formuojasi komanda, o tokios rungtynės išryškina mūsų tikrąjį vaizdą. Pamatėme, kurie žaidėjai susitvarko ar nesusitvarko su paskirtomis užduotimis. Pamatėme, kuriais aspektais grįžę dar turėjome padirbėti, kur klydome ir kas nepvyko. Šiuos dalykus vėliau ypatingai akcentavome treniruotėse. Taip pat labiau supratome savo stipriąsias savybes, kuriomis bandysime naudotis ir oficialiose rungtynėse“, – dėstė E. Alimkinas.

Pasakodamas apie laukiančius varžovus, rinktinės treneris teigė, jog varžovų pranašumas gali būti didesnė patirtis būtent futsale.

„Visų trijų komandų žaidėjai turi daugiau žaidybinės patirties, nei mūsų žaidėjai. Maltoje rinktinė kartu treniruojasi ir kaip komanda rungtyniauja šalies futsal pirmenybėse, beveik visą Estijos rinktinės sudėtį sudaro žaidėjai iš dviejų šalies čempionato lyderių trejete esančių komandų. O Anglijos rinktinė, nors ir buvo suburta vėliausiai, tačiau visi žaidėjai yra surinkti taip pat iš futsal komandų“, – mintimis dalinosi jis.

Kadangi tai bus pirmas tokio pobūdžio testas Lietuvos rinktinei, E. Alimkinas neatmeta, jog savo vaidmenį gali turėti ir jaudulys, visgi svarbu bus jį įveikti.

„Žaidėjai jauni, nepatyrę ir emocijos gali turėti įtakos, tikrai daug kas priklausys nuo to, kas bus žaidėjų galvose. Tačiau tikiu šiais žaidėjais, tikiu, kad jie taip pat tiki mūsų idėjomis ir patys patikės savo galimybėmis bei bus susikoncentravę į bendro tikslo siekimą. Esame keturių komandų grupėje, tad į kiekvienas rungtynes turime eiti labai susikaupę“, – pasakojo rinktinės treneris.

Patekimas į visas rungtynes – nemokamas. Turnyras vyks Druskininkų sporto komplekse (Čiurlionio 115A, Druskininkai).

Europos U19 futsal čempionato atrankos turnyro Druskininkuose tvarkaraštis

Sausio 18 diena, trečiadienis

16.30 val. Anglija – Malta;

19.30 val. Estija – Lietuva;

Sausio 19 diena, ketvirtadienis

16.30 val. Estija – Anglija;

19.30 val. Lietuva – Malta;

Sausio 21 diena, šeštadienis

15.30 val. Malta – Estija;

18.30 val. Lietuva – Anglija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS