Neįgaliesiems

E. Andriušis sužibėjo EJL 10 įvarčių trileryje

Iš Birštono kilęs Ernestas Andriušis pelnė du svarbius įvarčius sostinės derbyje su „Žalgiriu“ bei susilaukė žiūrovų ir trenerių pagyrų. Vilniaus FM U19 komandos puolėjas pripažintas SHARP Elitinės jaunių lygos (EJL) antros savaitės žaidėju.

16-metis skynė laurus ir ankstesniuose EJL sezonuose. 2016 m. sezone E. Andriušis debiutavo EJL ir pelnė geriausio puolėjo prizą, o jo komanda laimėjo visas keturiolika EJL U17 diviziono dvikovų. Praeitame sezone po 28 turų Vilniaus FM pelnė EJL U19 diviziono sidabro medalius. Ar pavyks šiemet Ernestui naujajame lygos sezone pagerinti 14 įvarčių asmeninį rekordą?

-Žiūrovų ir trenerių buvai išskirtas Vilniaus derbyje – ne tik du svarbūs įvarčiai bei ir pagalba gynyboje kritiniais momentais. Su kokia nuotaika atėjai į šias rungtynes bei ką jose tikėjaisi išvysti?

-Į rungtynes ateinu visada su nusiteikimu laimėti bei įmušti įvartį. Rungtynėse tikėjausi nesunkios pergalės, bet po pirmo praleisto įvarčio supratau, kad bus sunki ir įtempta kova.

-Ši dvikova pasižymėjo net tik didžiule intriga, bet ir įstaitytais 10 įvarčių – toks rezultatas yra retas EJL U19 lygmenyje. Tavo nuomone, kas lėmė tokį rungtynių siužetą?

-Manau, dvikovos eigą lėmė abiejų komandų didžiulis noras įmušti bei laimėti. Žaidėme tiek mes, tiek jie atakuojantį futbolą, greitai pereidami į kontratakas ir nespėdavome sugrįžti į gynybą.

-Ar tau pačiam patinka tokia rungtynių eiga, kai rezultatas keičiasi kone kas 10 minučių?

-Man tokios rungtynės, kur mušama tiek įvarčių, nepatinka, nes komandą tai labai veikia psichologiškai. Vienu momentu tu laimi, kitu tu jau turi vytis priešininkus. Komandai tai neduoda ramumo, prasideda klaidos gynyboje ir atakoje, kas ir lemia tokią įvarčių gausą.

-Kokius sau uždavinius keli šiame sezone? Kaip vertini varžovų pajėgumą divizione?

-Mano uždavinys – per kiekvienas rungtynes padėti savo komandai ir laimėti EJL čempionatą. Praktiškai visas komandas žinome ir esame žaidę daug kartų per penkerius metus. Pajėgumu komandos niekuo neišsiskiria nuo praeito sezono komandų.

-Kas yra tavo mėgstamiausi žaidėjai, į kuriuos lygiuojiesi. Ką žadi palaikyti 2018 m. Pasaulio futbolo čempionate?

-Mėgstamiausi žaidėjai – Luis Suárez, Robert Lewandowski, Lionel Messi. Labiausiai lygiuojuosi į Luisą Suárezą, man labai patinka jo žaidimo stilius kaip puolėjo. Šią vasarą palaikysiu Argentiną, labai noriu, kad Lionelis Messis pagaliau laimėtų pasaulio čempionatą ir galėtų ramiai baigti savo karjerą.

-Tavo mėgstama citata?

„Through every dark night, there’s a bright day after that“ – Tupac Shakur.

Ačiū už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas/LFF.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS