Neįgaliesiems

E. Gertmonas: „Turime puikią progą atsitiesti“

Lietuvos jaunimo U-21 (iki 21 metų – gimę 1996 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinės vartininkas Edvinas Gertmonas teigia, kad komanda pasiryžusi ištaisyti padarytas klaidas ir duoti kovą Lenkijos rinktinei antradienio rungtynėse Gargžduose.

Birželį Europos čempionato atranką lietuviai pradėjo pergale prieš Farerų salas, bet rugsėjo rungtynės su Danija susiklostė labai prastai ir buvo patirta skaudi nesėkmė.

Antradienio vakarą Lietuva priims Lenkijos bendraamžius, kurių rinktinė dar šią vasarą žaidė Europos čempionate. Mūsų komandos ir „Rennes“ klubo vartų sargas E. Gertmonas, spėjęs paragauti ir žaidimo vyrų rinktinėje duonos, su LFF.lt svetaine pasidalino mintimis apie ateinančią dvikovą, savo karjerą Prancūzijoje ir jį supusias žvaigždes.

– Komanda į stovyklą susirinko po kartaus pralaimėjimo Danija. Kokias išvadas galime padaryti prieš dvikovą su lenkais?

– Nors nuotaikos nebuvo geriausios, bet mes esame nusiteikę dirbti ir taisyti klaidas. Iš pradžių išanalizavome rungtynes su Danija, kur iš tiesų buvo blogai nuo individualių klaidų iki pasirinktos taktikos. Buvome kiek išsigandę ir pritrūko agresijos. Dabar bus puiki proga reabilituotis.

– Ką žinote apie Lenkijos jaunimo rinktinę?

– Su jais nesame žaidę, todėl daug apie ją pasakyti sunku. Tačiau su jais esu žaidęs U-17 rinktinės rungtynėse ir pamenu, kad tai buvo gerai sukomplektuota, techniška ir stipri komanda. Tuomet skaudžiai pralaimėjome. Dabar laukiame trenerių analizės ir bandysime padaryti, kad tai nepasikartotų.

– Šiuo metu esi pagrindinis U-21 rinktinės vartininkas, bet komandoje buvo ir yra aukščiausios Italijos lygos klubams priklausantys Marius Adamonis ir Titas Krapikas (dabar dirbantis su U-19 komanda). Ar jauti konkurenciją ir kaip ją galėtum apibūdinti?

– Mes sutariame tikrai gerai. Konkurencija tikrai yra, bet ji yra sveika konkurencija ir vienas kitam į ratus pagalių nekišam. Kartu treniruojamės, atliekame trenerių nurodomus pratimus.

– Kaip manai, ar mūsų U-21 rinktinei realu tikėtis patekti į pagrindinį Europos čempionato turnyrą?

– Žinoma, kad realu. Mes tikimės tai padaryti, kitu atveju mes čia nevažiuotume. Sunku lyginti mūsų komandą, su kitais žaidėjais ir treneriu, bet, manau, jog mūsų ekipa yra gera. Mums reikia daugiau susikaupimo, šiek tiek sėkmės ir galbūt kitais metais žaisime Italijoje.

– Jau du metus – nuo 2015 metų – atstovauji „Rennes“ ekipai ir lauki debiuto pagrindinėje komandoje. Kaip apibūdintum patirtį klube ir dabartinę jo situaciją?

– Galiu pasakyti, kad viskas čia yra aukšto lygio – treniruotės, infrastruktūra, požiūris į žaidėją. Man sekasi neblogai, turiu gerų ir blogų dienų, bet visada mokaisi ir bandai tobulėti, toks ir yra mano tikslas. Pačiai komandai „Ligue 1“ čempionate nesiseka labai gerai, sezono pradžia buvo labai sunki. Prieš sezoną kalbėjome apie patekimą į Europos klubinius čempionatus ir aukščiausius tikslus taurės varžybose. Bet dabar mums reikia pasitaisyti.

– Dažnai esi su pagrindine komanda – treniruojiesi, stebi jos rungtynes nuo atsarginių suolo. Ar tai tavęs neerzina ir negalvoji apie išvykimą?

– Esu pakankamai jaunas vartininkas ir man trūksta patirties, todėl turiu įgauti trenerio pasitikėjimą. Pas mus yra pakankamai aukšto lygio vartininkai, todėl konkuruoti su jais yra nelengva. Galvoju apie nuomą į kitą klubą, kur galėčiau žaisti. Dabar žaidžiu rezervinėje komandoje ketvirtoje Prancūzijos lygoje, bet žaisti aukštesniame lygyje norisi ir sausį galvosime apie variantus. Likti čia aš noriu, bet futbolas yra nenuspėjamas.

– „Rennes“ klube tau teko dirbti su vartininku Benoit Costilu, kuris buvo kviečiamas į Prancūzijos rinktinėje ir buvo jos sudėtyje praeitų metų Europos čempionate. Kaip apibūdintum darbą su juo ir kokį jis įspūdį paliko tau?

– Tai yra aukščiausio lygio vartininkas, kurį esu matęs. Jis buvo tikras žvėris ir su juo konkuruoti buvo neįmanoma. Costilas buvo labai šaltakraujiškas ir priiminėdavo tokius sprendimus, apie kuriuos negalėjau niekada įsivaizduoti. Jis turėjo savotišką olimpinę ramybę. Šią vasarą jis išvyko ir man atsivėrė daugiau galimybių, bet komandai tai buvo didelė netektis. Turime jauną gynybą, joje ir daugiausiai vargstame.

– Pats buvai bendraamžio Ousmane Dembele komandos draugu, o jis praeitais metais tapo „Borussia“ nariu. Šią vasarą jis už daugiau nei 100 mln. eurų persikėlė į „Barcelona“ klubą. Ar tave nustebino tokie jo karjeros posūkiai?

– Jis buvo talentingas žaidėjas, bet būnant „Rennes“ jam buvo dar daug kur tobulėti. Tačiau išvažiavęs į „Borussia“ jis gerokai patobulėjo ir pasikėlė savo vertę. Viskas įvyko taip greitai, bet pažiūrėsime, kaip jam ten seksis.

– Iš arti matai „Ligue 1“ virtuvę, ką galėtum pasakyti apie šio čempionato pajėgumą?

– Manau, kad tai pajėgi lyga ir šiais metais yra labai nenuspėjama. Pavyzdžiui, „Lille“ turi tvirtą komandą, bet yra 18-oje vietoje po aštuonių rungtynių. Mes turėjome gerą pasiruošimą sezonui, bet dabar esame antroje turnyrinės lentelės pusėje. „PSG“ klubas, be abejo, yra favoritas ir manau, jog šį sezoną laimės titulą. „Monaco“ vasarą stipriai nukraujavo. O toliau čempionate gali būti visko – mes patys praeitais metais ilgai buvome ketvirtoje vietoje. Bet vėliau eilė nelaimėtų rungtynių mus nustūmė apačion. Rungtynės čia dažnai būna apylygės ir bet kuri komanda gali laimėti prieš kitą.

Lietuvos ir Lenkijos rinktinės susitiks spalio 10 d. 19 val. Bilietus į rungtynes platina „Ticketmarket.lt“

Organizuotoms moksleivių grupėms įėjimas nemokamas. Reikalinga išankstinė registracija el. paštu bilietai@lff.lt 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS