Neįgaliesiems

E. Girdvainis – apie V. Dambrausko įtaką karjerai bei labiausiai per karjerą įsiminusią šalį

Lietuvos rinktinės gynėjas Edvinas Girdvainis atsijauninusioje rinktinės sudėtyje dabar yra vienas labiausiai patyrusių gynėjų, galinčių pasigirti rungtyniavimu ne vienoje skirtingoje šalyje.

Nors šiuo metu jis rungtyniauja „Kauno Žalgirio“ ekipoje ir su ja pernai užėmė trečią vietą Lietuvos čempionate, per savo karjerą futbolininkas yra žaidęs ir tokiose šalyse, kaip Ispanija, Lenkija, Rusija, Azerbaidžanas ir Latvija.

Visgi, prieš grįžtant į Lietuvą, pastarąja jo stotele užsienyje buvo Vokietijos trečios lygos „Uerdingen“ klubas.

„Kad ir trečia lyga, bet yra visas profesionalumas – stadionai, fanai, viskas, kas vyksta apie futbolą. Kitų šalių aukščiausiose lygose galbūt nėra tokių sąlygų, kokios Vokietijoje yra trečioje, tas turbūt labiausiai ir įsiminė“, – apie savo laiką šioje šalyje pasakojo futbolininkas.

Nors per karjerą jis sutiko ne vieną trenerį, pats E. Girdvainis kaip bene didžiausią įtaką jam padariusį specialistą įvardino trenerį Valdą Dambrauską. Jų keliai karjerose susidūrė net kelis sykius – jaunimo (U17) rinktinėje, Panevėžio „Ekrane“, o vėliau – ir Rygos RFS komandoje, kur šis duetas laimėjo ir Latvijos taurę.

„Žaidžiau ir kai jis buvo asistentas „Ekrane“, ir kai buvo pirmas treneris, taip pat ir jaunimo rinktinėse. Viskas super, geriausi atsiliepimai, po jo visada būdavau geriausios formos ir kažkur išvažiuodavau. Po „Ekrano“ išvažiavau į Ispaniją, po Rygos RFS – į Vokietiją. Ir traumų atžvilgiu niekada nebuvo kažkokių problemų pas jį žaidžiant, o kitose šalyse kažkas nuolat trukdydavo“, – akcentavo E. Girdvainis.

Jis taip pat teigė, kad būtent V. Dambrauskas yra treneris, po kurio jis ėmė lyginti ir kitų specialistų metodus.

„Kai susitikome pirmą kartą, jis buvo tik pradėjęs eiti tuos pirmus žingsnius vyrų futbole. Per tą laiką, aišku, daug ko išmoko, patobulėjo, viskas eina į priekį ir tai yra normalu.

Po jo man net yra sunku dirbti su kitais treneriais, nes kai pas jį viskas buvo taip gerai, nuėjus kažkur kitur pastebi, kad treneris gal kažką daro kitaip, kad jam gal kažko trūksta.  Su juo dirbti patiko todėl, kad kai tu eini į aikštę, esi paruoštas rungtynėms iš visų pusių“, – sakė gynėjas.

Tuo tarpu paklaustas apie tai, kurioje šalyje per karjerą jam žaisti patiko labiausiai, futbolininkas atsakydamas nesudvejojo.

„Tai turbūt labiausiai būtų Ispanija – šalis gera, visi myli futbolą, ten turbūt ir praleidau geriausius metus. Tas pats futbolo supratimas man ten buvo prie širdies, viskas ten vyksta per kamuolį, žaidimus, o man tas tiko ir patiko. Nesu iš tų žaidėjų, kuris bėgiotų kilometrais aplink aikštę, dėl to galbūt labiausiai ir prisimenu Ispaniją ir kaip man ten viskas patiko ir tiko“, – sakė E. Girdvainis.

Video įraše – daugiau E. Girdvainio minčių apie laimėtą Latvijos taurę, tvarkymąsi su traumomis bei įsimintiniausius momentus su rinktinės marškinėliais.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS