Neįgaliesiems

E. Girdvainis: „Kontrolinių rungtynių praktika mums tikrai gerai“

Ispanija, Lenkija, Rusija, Azerbaidžanas, Latvija. Šiemet naują karjeros stotelę į savo CV įsirašęs Lietuvos futbolo rinktinės gynėjas Edvinas Girdvainis teigė esąs nenusivylęs pasirinkimu žaisti kaimyninės šalies čempionate ir džiaugiasi išvengęs traumų.

Vasarą E. Girdvainis kiek netikėtai atsidūrė Latvijos klube – Rygos FS. Šios ekipos treneris Valdas Dambrauskas yra treniravęs gynėją Panevėžio „Ekrano“ komandoje, Lietuvos U-19 rinktinėje. Su Rygos ekipa lietuviai iškovojo šalies taurę, o čempionate užėmė antrąją vietą.

„Rygos klubą pasirinkau dėl trenerio, žinojau kaip jis dirba. Nujaučiau, kad grįžęs pas jį galėsiu įsivažiuoti ir parodyti gerą žaidimą, – atviravo E. Girdvainis – Visų pirma džiaugiuosi dėl to, kad buvau sveikas, po dviejų nelabai sėkmingų metų pavyko išvengti traumų, iškovoti taurės trofėjų. Gaila, kad nepavyko pasiekti čempionų titulo, bet sezonas buvo tikrai neblogas.“

E. Girdvainis pripažino, jog yra tekę žaisti stipresniuose čempionatuose, tačiau konkurencija Latvijos lygoje ir komandai iškelti aukšti tikslai atsipalaiduoti neleido.

„Buvau maloniai nustebintas čempionatu lygiu. Nebuvo rungtynių, į kurias gaili eiti atsipalaidavęs. Turėjome tikslą tapti čempionais, todėl kiekvienose rungtynėse reikėjo kautis dėl pergalės, – vertino futbolininkas – Yra nusivylimo, nes turėjome gerą komandą ir viską, ko reikėjo tapti čempionais. Visgi geriausią sportinę formą įgavome tik čempionato pabaigoje. Nuotaiką pagerino iškovota taurė.“

Gynėjo sutartis su RFS klubu baigėsi ir kur keliaus toliau jis nežino. „Su agentu bendraujame, kalbame. Bet dabar svarbiausia kuo geriau pasirodyti už rinktinę, tada pailsėti, ir spręsime kur toliau keliauti, – teigė žaidėjas – Žinoma, norėtųsi pakilti į aukštesnį lygį, išbandyti jėgas Europos ar Čempionų lygos varžybose.“

E. Girdvainis rinktinėje debiutavo 2016 metais. Per tą laiką komandai retai pavykdavo pasidžiaugti teigiamais rezultatais.

„Komentarų po rungtynių nelabai skaitau, o prie neigiamo fono esu pripratęs. Užsiauginau „storą odą“. Sunku, kai nėra pergalių. Suprantame, kad nesame tokia didelė futbolo šalis. Bet buvo rungtynių, kuriose parodėme, kad tikrai galime žaisti. Reikia atiduoti visas jėgas ir pergalės ateis. Reikia laiko“, – vylėsi futbolininkas.

Paskutinis rinktinės testas – kontrolinė dvikova su Naująja Zelandija. „Rungtynės tikrai reikalingos. Galbūt Naujosios Zelandijos komanda ir nėra žinoma, bet jie turi žaidėjų ir „Premier“ lygoje. Tokia praktika mums bus tikrai gera“, – sakė E. Girdvainis.

Lietuvos ir Naujosios Zelandijos rungtynės vyks sekmadienį, lapkričio 17-ąją nuo 16 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Tiketa“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS