Neįgaliesiems

E. Jankauskas – apie būsimą varžovą, naują auklėtinio kontraktą bei malonią netektį

Antradienį Edgaras Jankauskas pristatė sudėtį, su kuria Lietuvos rinktinė kovo mėnesį sieks išlaikyti vietą ateinančio sezono Tautų lygos C divizione.

Lietuvių laukia dvejų rungtynių serija su Gibraltaru – kovo 21 dieną pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Portugalijoje, o kovo 26-ąją varžovus lietuviai priims Kaune.

Mačas Dariaus ir Girėno stadione startuos 19 valandą, bilietus į dvikovą įsigyti galite paspaudę čia.

Įžaginiame savo komentare E. Jankauskas pasidžiaugė, kad rinktinė vėl sugrįžta į oficialias kovas ir akcentavo, jog reikia pripažinti – Lietuva šioje poroje yra favoritai.

„Pauzė buvo ganėtinai ilga, turėjome laiko pasiruošti ir paruošti informaciją apie varžovus. Labai nerimauju, kad nesusiformuotų kažkoks varžovų neįvertinimas, manau, kad mūsų profesijoje tai yra neatleistinas dalykas, kuris labai brangiai gali kainuoti.

Be abejo, esame poros favoritai, nereikia daug vynioti į vatą. Šitą komandą turime įveikti, bet nebus lengva. Peržiūrėjome daug jų rungtynių, pasidarėme gerą varžovų analizę.

Turime įvertinti varžovą, žaisti savo žaidimą, žinome jų silpnas vietas, žinome, kur jie gali įkasti ir nubausti.

Džiugina tai, kad mūsų žaidėjai yra geroje žaidybinėje fazėje, dauguma jau tapo pagrindo žaidėjais savo komandose užsienyje. A lygoje – dar tik sezono pradžia, rungtynės vyksta ant dirbtinės dangos. Mes turėsime galimybę žaisti ant žolės, todėl didesnė galimybė, kad aikštėje matysime žaidėjus, kurie žaidžia ant žolės, žaidžia užsienio čempionatuose, yra optimalesnės sportinės formos.

Aišku, visi žaidėjai, kurie yra sąraše, yra rinktinėje, turi būti pasiruošę, visi turi galimybę žaisti ir startinėje sudėtyje. Bus dvejos rungtynės, tai dedame daug vilčių į žaidėjus ir iš A lygos“, – kalbėjo treneris.

Pirmą kartą į stovyklą pakviestas Matas Vareikia, trenerio teigimu, tokio tipo žaidėjai gali būti itin naudingi būsimose dvikovose.

„Norėtųsi, kad jis į formą grįžtų dinamiškai. Tokie žaidėjai mums ypač reikalingi prieš tokias rinktines kaip Gibraltaras – mums reikia vikrių ir žvitrių žaidėjų, kurie gebėtų apžaisti varžovą vienas prieš vieną, kirstų į erdves, ištampytų varžovų gynybos linijas“, – mintimis dalinosi specialistas.

Kita pavardė – Giedrius Matulevičius. Jis dubliu pasižymėjo prieš „Sūduvą“, dar vieną tikslų smūgį pridėjo rungtynėse Gargžduose ir į rinktinę grįžta pirmą kartą nuo 2022-ųjų.

Tuo tarpu Modesto Vorobjovo rinktinėje nebus dėl smagių šeimyninių aplinkybių.

„Tai turbūt aplinkybių kombinacija – gera forma, įvarčiai, geras žaidimas pasirengimo periode. Turėjome galimybė matyti rungtynes. M. Vorobjovo nebuvimas atvėrė vietą, kurios, manau, G. Matulevičius yra vertas.

Modesto nebus dėl šeimyninių džiugių aplinkybių, ji šeima laukia pirmagimio. Jis apie tai informavo dar lapkričio mėnesį po paskutinių rungtynių, tai yra toks džiaugsmingas laikas jo šeimoje“, – šypsojosi E. Jankauskas.

Kita pozityvi naujiena – Gvidas Gineitis pasirašė naują ilgalaikę sutartį su „Torino“ klubu, kuri galios iki 2028-ųjų.

„Tai yra nuostabi naujiena, parodo, kad klubas vertina Gvido potencialą, galimybes ir naudą, kurią jis gali atnešti komandai. Nuostabu, kad tokio amžiaus žaidėjas beveik įsitvirtino pagrindinėje sudėtyje, jam patikimos standartinės situacijos.

Belieka pasidžiaugti, kad turime tokį žaidėją, tokį užkrečiantį pavyzdį visai jaunajai kartai. Vieną dieną tu esi Mažeikių gardelyje ar Kauno akademijoje, kur tokių vaikų buvo daug, o po kelių metų jau esi „Serie A“ žaidėjas. Belieka padėkoti visiems treneriams, kurie prisidėjo prie jo kelio. Norėtųsi, kad tai nebūtų vienetinis atvejis.

Dabar Gvido laukia kitokios atkarpos gyvenime. Ateina atsakomybė, šlovė, garbė ir pinigai, visi šie faktoriai gali padaryti įtakos tavo formavimuisi kaip žmogui, kaip vyrui. Bet žinant jo charakterį, darbo etiką, meilę futbolui – čia nebus jokių neigiamų dalykų su jo požiūriu į darbą. Nematau kol kas ir netikiu, kad tai jam gali sutrukdyti toliau augti ir siekti dar aukštesnių tikslų. Tikrai tikiu, kad jis gabus pasiekti ir daugiau“, – jaunąjį savo auklėtinį gyrė rinktinės treneris.

Dar prieš kurį laiką treneris lankėsi Gibraltare ir stebėjo vietinių pirmenybių dvikovas, kurios padėjo susidaryti vaizdą apie būsimą varžovą.

„Pamačiau didelį kovingumą, norą tų žaidėjų, jie visus savo trūkumus stengiasi kompensuoti aistra. Matosi, kad jie labai nori, gal yra kažkokie limitai, bet techniškai tai tikrai nėra bloga komanda. Mes intensyvumo prasme esame geresnė komanda, tai yra mūsų pagrindinis ginklas.

Reikia kamuolio judėjimo greičio, tampyti jų gynybą, įkirtinėti į erdves. Vėlgi, svarbiausia nenuvertinti, žinoti, kad tikrai privalome ir galime juos įveikti. Turime vertinti savo varžovą ir žinodami jų silpnas vietas, bandyti tuo pasinaudoti“, – akcentavo strategas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS