Neįgaliesiems

E. Jankauskas – apie paskutines (ne)draugiškas metų rungtynes ir kapitono patarimus

Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė jau sekmadienio vakarą sužais paskutines savo rungtynes 2023-aisiais.

Edgaro Jankausko ekipa išvykoje kontroliniame susitikime susigrums su Kipro vienuolike.

Mačas Limasolio mieste startuos 18 valandą, jį tiesiogiai stebėti bus galima VIAPLAY platformoje.

Prieš rungtynes spaudos konferencijoje dalyvavęs vyriausiasis rinktinės treneris E. Jankauskas kalbėjo apie tai, jog rinktinė, realu, sekmadienį versis be vieno svarbaus futbolininko.

„Žaidėjai dabar dar yra atsistatinėjimo procese, antra diena po rungtynių, ji netgi sunkesnė, nei pirma. Dar yra laiko, laukiame sekmadienio. Tokių garantuotų netekčių yra viena. Dėl peties traumos žaisti turbūt negalės Edgaras Utkus“, – sakė rinktinės treneris.

Kipro rinktinė Europos čempionato atrankos cikle vidutiniškai praleisdavo po daugiau nei 3 įvarčius per rungtynes, tačiau E. Jankauskas teigė, jog toks faktas gali būti apgaulingas.

„Reikia žiūrėti, prieš kokias komandas tie įvarčiai buvo praleisti ir kaip praleisti. Žaidė su Ispanija, Škotija, Sakartvelu, Norvegija, tikrai nuostabos nekelia faktas, kad šios komandos muša po tris įvarčius per rungtynes.

Ši rinktinė gali praleisti įvarčius, bet gali ir mušti – pastarosiose pelnė įvartį prieš Ispaniją, turi greitų, techniškų žaidėjų. Kažką panašaus matėme ir Graikijoje, ta kultūra, futbolo stilius panašus, gal Graikijos futbolo lygis kiek aukštesnis, bet braižas ir žaidėjų futbolo supratimas, noras žaisti techniškai – panašūs“, – dėstė treneris.

Plačiau jis papasakojo ir apie ketvirtadienio dvikovą Podgoricoje. E. Jankauskas teigė, kad po analizės vaizdas jam pasirodė geresnis, nei buvo tiesiogiai.

„Tos rungtynės nebuvo blogos, labiau buvo nesėkmingos. Pralaimėtos rungtynės, aišku, negali būti sėkmingos.

Nesinori nieko klaidinti, bet turėjome ir gerų momentų, kai nepriėjome prie paskutinio trečdalio atakoje, kur gimsta pavojingi momentai, pritrūkdavo vieno perdavimo, kad įvyktų kažkas pavojingo.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas.

Matėme, kodėl tai įvyko, bandysime rytoj ištaisyti, pakoreguoti tas, kas nepavyko praeitose. O dėl paties žaidėjų atsidavimo, rungtynių turinio – sunku surasti priekaištų. Pasakysiu, kad ramiau pasidarė peržiūrėjus rungtynes nei koks pirmas emocinis įspūdis buvo iškart po jų“, – atviras buvo E. Jankauskas.

Rinktinės kapitonas Fedoras Černychas rytoj žais savo namų stadione, mat „Alphamega“ stadione varžosi ir jo atstovaujama Limasolio AEL komanda. E. Jankausko teigimu, kapitonas tikrai turi vieną kitą žodį, kurį gali perduoti komandai.

„Pasiklausėme, pakalbėjome, Fedia ir komandos draugams turbūt papasakojo apie varžovus. Manau, kad puikiai juos išstudijavome, matėme pastarąsias penkerias jų rungtynes.

Kipro rinktinėje yra žaidėjai iš Italijos, Škotijos, Belgijos lygų, tad jokiu būdu negalime nuvertinti šios rinktinės meistriškumo“, – kalbėjo specialistas.

Nors šis mačas ir nėra oficialus, treneris tikino, jog yra labai svarbu jame sužaisti teigiamai, nes būtent šių rungtynių įspūdis liks ir iki kitų metų.

„Tai pagrindinis akcentas – kaip uždarysime šiuos metus, koks paskutinis paveikslas išliks sirgalių mintyse. Šios rungtynės vienodai svarbios, kaip ir atrankoje, priešininko neįvertinti neturime teisės, tai rimta rinktinė.

Gal paskutiniai rezultatai ir sakytų kitaip, bet matant, prieš ką jie žaidė, nestebina, kad aštuonerių rungtynių negali laimėti.

Galų gale, mums svarbiausia mūsų rungtynės, žaidimo lygis. Esame išsikėlę kartelę, neturime teisės jos mažinti“, – kalbėjo treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS