Neįgaliesiems

E. Jankauskas: Apie sezoną „Sūduvoje“, apie vaidmenį komandoje ir asmenines ambicijas

Lietuvos U-21 rinktinės puolėjas bei šalies čempionų Marijampolės „Sūduvos“ žaidėjas Eligijus Jankauskas pasakojo, jog šis sezonas – išties sudėtingas tiek komandai, tiek jam asmeniškai. Vis dėlto, puolėjas tiki, jog visi sunkumai laikini, o sunkus darbas padės pasiekti išsikeltus tikslus.

Sudėtinga sezono pradžia

Lietuvos čempionai šį sezoną pradėjo su nauja filosofija – klubą paliko istorinių pergalių kalvis Vladimiras Čeburinas, o jį pakeitė specialistas iš Austrijos Heimo Pfeifenbergeris. Per tris mėnesius trukusią karjerą Marijampolėje H. Pfeifenbergeris pralaimėjo LFF Supertaurės varžybose, o netrukus buvo atleistas. „Naujasis komandos treneris mėgino įdiegti naują sistemą, jis norėjo, kad žaistume  4-4-2, tačiau su šia sistema žaidimas nesiklijavo, nes prieš tai tris metus žaidėme su penkiais gynėjais ir naujoje sistemoje buvo sunku orientuotis, sudėtinga suvokti kaip judėti aikštėje“, – kalbėjo E. Jankauskas.

Jaunimo rinktinės puolėjas džiaugėsi, kad naujasis treneris suteikė žaidėjams laisvę bei leido žaisti taip, kaip jie jau yra įpratę. Vis dėlto, po ilgos pertraukos trenerio laukė rimtas išbandymas – vėl suburti komandą bei ją įkvėpti. „Atėjus S. Širmeliui – jis nieko nekeitė, paliko viską taip, kaip ir buvo. Per pandemiją, kuomet ilgą laikotarptį nesimatėme su komandos žaidėjais, reikėjo iš naujo suburti kolektyvą ir paaiškinti kiekvieno vaidmenį. Futbole kaip ir gyvenime – yra tiek sunkių, tiek geresnių momentų. Kai pralaimėjome „Žalgiriui“ 0:4, nuotaikos komandoje buvo nekokios – po tų rungtynių nieko nesinorėjo, tačiau esame profesionalai, turėjome lipti iš duobės.

Kelionė Čempionų lygos atrankoje taip pat apkarto, nusileidome „Maccabi“ klubui. Po rungtynių nuotaikos buvo niūrios, tačiau tai yra gyvenimas, visą laiką nelaimėsi. Rungtynėse buvome pasimetę, galbūt patys patikėjome, jog išėję į aikštę sukursime progą bei pelnysime įvartį, bet rungtynių metu jokių progų nesukūrėme. Varžovų Europoje nepasirinksi, tačiau per visus tuos metus esame sukaupę patirtį ir lauksime būsimo varžovo“, – teigė E. Jankauskas.

Apie vaidmenį „Sūduvoje“

Kalbėdamas apie savo vaidmenį komandoje jaunasis „Sūduvos“ puolėjas teigė, jog norėtų žaisti nuo pirmų rungtynių minučių, tačiau supranta, jog konkurencija komandoje yra labai didelė ir viską pasiekti gali tik sunkiu darbu. „Dabartinis vaidmuo manęs netenkina, norėčiau žaisti nuo pirmų minučių, bet reikia susitaikyti su tokia trenerio taktika, nes puolime grandyje yra labai aukšto lygio žaidėjai, kurie kiekvienoje treniruotėje man padeda“, – kalbėjo puolėjas.

Apie rinktinės stovyklas

Eligijus Jankauskas gali save vadinti jaunimo rinktinės veteranu – šis ciklas futbolininkui bus paskutinis, nes birželio mėnesį jam sukako 22 metai. Atstovaudamas U-21 rinktinę futbolininkas jau sužaidė 16 rungtynių. Eligijus džiaugėsi puikia atmosfera rinktinėje ir teigė, jog atvykti į rinktinės stovyklas jam – vienas malonumas. „Klubiniame sezone dažnai tenka bendrauti su komandos užsieniečiais, o atvažiavus čia –  kalba vietinė, nereikia vertėjo. Kai buvau Slovakijoje buvau susidūręs su kalbos barjeru – nemokėjau jos, buvo sunku pritapti, iš to kildavo kitos problemos, todėl visą laiką labai laukdavau kvietimo į rinktinę. Atvykęs į rinktinės stovyklą nežinai, žaisi ar ne, bet žinai, kad vis tiek pabūsi su rinktine, įkvėpsi gaivaus oro ir kitokiom nuotaikom grįši į klubą“, – sakė E. Jankauskas.

Apie komandiškumą ir jaunatvišką maksimalizmą

E. Jankauskas pabrėžė, jog rinktinės sėkmė slypi komandiškume. „Individualiai mes nieko nenugalėsime, turime žaisti kaip komanda, todėl visose rungtynėse eisime, kovosime ir darysime viską dėl pergalės. Turėjome daug gerų rungtynių: sužaidėme lygiosiomis su škotais, turėjome su graikais geras rungtynes, deja, pralaimėjome – tikrai rungtynių turėjome gerų, bet patirties stoka, gal jaunatviškumas, skubėjimas pakiša koją, bet visada darome analizę ir kitose rungtynėse einame kovoti tik dėl pergalės“, – užtikrintai teigė rinktinės puolėjas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS