Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Baudinių serijos visada yra loterijos“

Lietuvos futbolo rinktinė Baltijos taurėje po baudinių serijos pralaimėjo estams ir turnyre užėmė antrą vietą.

Po rungtynių kalbėjęs rinktinės treneris Edgaras Jankauskas teigė, jog tokios serijos baigtys yra loterijos.

„Aišku, 11 metrų baudinių serija visada yra loterija. Kiekvieną dieną treniravomės baudinius po treniruočių, bet čia vis tiek yra loterija, deja, bet to laimingo bilieto nepavyko ištraukti.

Kamuolį kontroliavome mažiau, bet kažko ypatingo neleidome sukurti ir varžovams. Žaidėme iki galo, praleidę iš karto pasiekėme puikų įvartį, turėjome dar vieną progą, kai Fedia pataikė į virpstą.

Be galo apmaudu, nes tikrai buvome verti šitą taurę kelti į viršų. Tačiau tenka sveikinti estus, kurie, beje, taip pat mane nustebino. Jie darė mažai klaidų, o pas mus mūsų lygiui jų buvo per daug. Taip ta kontrolė palaipsniui ir pereina varžovams.

Manau, kad kamuolio laikyme mes nebuvome savo lygyje. Tačiau tam yra priežastys ir tai neleido mums sužaisti taip, kaip mes norėtume“, – kalbėjo E. Jankauskas.

Jis pridėjo, jog svarbiais momentais estai elgėsi ramiau.

„Estai buvo ramesni su kamuoliu. Ar tai jų nuopelnas, ar mūsų presingo momentai nebuvo gerai išpildyti, tokias detales galima atsakyti tik peržiūrėjus įrašą. Nežaidėme rungtynėse tam, kad nuvestume jas iki baudinių serijos“, – teigė specialistas.

Gerai jis įvertino ir išlyginamąjį Giedriaus Matulevičiaus įvartį.

„Nuostabus išpildymas, tikrai gražiai prasimetė, pasiguldė varžovą, pramušė vartininką. Bet aišku, šiais metais jis jau demonstravo, kad gali mušti, bet šitoje situacijoje tikrai aplodismentai jam“, – gyrė futbolininką E. Jankauskas.

Treneris taip pat pasakojo, kokią žinią futbolininkams norėjo pasiųsti rūbinėje po rungtynių.

„Prieš ir po serijos pasakiau, kad tai yra loterija, kad ir kiek besitreniruosime. Kas yra stovėjęs prie to balto taško, žino kaip ten yra tokiomis akimirkomis. Norėjosi nuimti įtampą prieš seriją, o pralaimėjus reikia pasakyti paguodos žodį, nes visi norėjo mušti.

Turime išsinešti ir pozityvius dalykus – nenuleidome rankų, nors ir ne viskas gavosi. Žaidėjai žino, kad gali sužaisti geriau“, – dėstė E. Jankauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS