Neįgaliesiems

E. Jankauskas: "Į aikštę eisime drąsiomis širdimis"

Pasaulio čempionato atrankos pirmųjų rungtynių išvakarėse Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas tikino, kad gerbia varžovus, tačiau tiki savo komanda.

Šeštadienį lietuviai paskutinėms pratyboms išbėgo į LFF stadiono aikštę. Sekmadienio vakare čia Lietuvos ir Slovėnijos dvikova pradės naują atrankos ciklą. Prieš treniruotę mintimis su žurnalistais pasidalino treneris Edgaras Jankauskas ir kapitonas Fedoras Černychas.

Kausis dėl trijų taškų

„Pasiruošimui turėjome kelias dienas. Visi žaidėjai, kurie atvyko, yra sveiki. Manau, kad pasiruošėme gerai ir išspaudėme maksimumą. Negalime padaryti didesnės įtakos žaidėjų fiziniam pasiruošimui, tačiau galėjome pamodeliuoti žaidimą, – kalbėjo E.Jankauskas – Visi žaidėjai, įskaitant ir naujokus, paliko gerą įspūdį, parodė didelį norą ir aistrą. Rungtyniauti galės ne visi, tačiau buvo gerai juos išvysti. Stebėsime visus ir manau, kad šansų ateityje bus.“

Rinktinės kapitonas Fedoras Černychas prisiminė praėjusių atrankos varžybų akistatas. „Pažįstame Slovėnijos komandą, nes su ja žaidėme toje pačioje grupėje. Namuose sužaidėme gerai, turėjome progų, bet padarėme pora klaidų ir pralaimėjome. Slovėnijoje daug neatakavome, bet sužaidėme lygiosiomis 1:1. Manau, kad rytoj galime kautis dėl trijų taškų ir lauksime sirgalių palaikymo“, – teigė F. Černychas.

„Eisime į aikštę drąsiomis širdimis ir vieningi. Gerbiame varžovus, tačiau tikime savimi. Tikiuosi, kad mumis patikės ir aistruoliai“, – pridūrė E. Jankauskas.

Pavojingi visi varžovai

Pasak trenerio, Slovėnijos komanda yra labai gera, puikiai sukomplektuota: „Jie turi žaidėjus visose geriausiose lygose. Mačiau daug jų rungtynių. Jie mėgsta kontroliuoti žaidimą, aktyviai didelėmis pajėgomis atakuoti kraštais. Kai praranda kamuolį, jie naudoja kolektyvinį spaudimą. Paskutinių jų rungtynių rezultatai nebuvo geriausi, bet jie neatspindi žaidimo. Pavyzdžiui, su Turkija jie sukūrė daug gerų kombinacijų, bet neišnaudojo progų.“

Pasiteiravus, ar akcentuos dėmesį kuriam nors žaidėjui, pavyzdžiui Kevinui Kampliui, E. Jankauskas atsakė neigiamai: „Nemanau, kad galime skirti vienam žaidėjui. visą dėmesį. Yra ir Josipas Iličičius, kuris yra svarbus kuriant atakas ar atliekant standartines situacijas. Žaisime prieš komandą, kuri visose grandyse yra stipri. Negali sakyti, kad išėmus vieną žaidėją jie būtų daug silpnesni. Turime žaisti prieš visus jų žaidėjus panašiai, negalime išskirti vieno ar dviejų, nes pavojingi ir kiti.“

Sieks gero starto

Slovėnijos rinktinės strategas Srečko Katanecas taip pat buvo patenkintas žaidėjų pasiruošimu, tačiau pripažino, kad namo išvyko traumuotas Jasminas Kurtičius. „Manau, kad esame gerai pasiruošę, vaikinai gerai dirbo visą savaitę. Turime būti susitelkę visas rungtynes ir galvoti apie tuos dalykus, kuriems turime įtaką. Tačiau futbole yra nenuspėjamų dalykų“, – sakė ekipos vairininkas.

Slovėnų kapitonas Boštjanas Cesaras išskyrė vieną lietuvių grandį ir kalbėjo apie pirmų rungtynių svarbą: „Gerai žinome savo varžovus, bet tikimės pasikeitimų jų komandoje ir sunkių rungtynių. Žinau, kad lietuviai turi greitus krašto žaidėjus. Vis dėlto svarbiausia susikoncentruoti į savo žaidimą ir būti kuo geresniais kiekviename žaidimo aspekte. Vaikinai nori gero rezultato, nes svarbu sėkmingai startuoti.“

Lietuvos ir Slovėnijos rungtynės vyks sekmadienį, nuo 19 valandos LFF stadione Vilniuje. Bilietus į rungtynes platina „Ticketmarket.lt“. Dvikovą tiesiogiai transliuos LRT televizija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS