Neįgaliesiems

E. Jankauskas įvertino Tautų lygos burtus: „Visi priešininkai turi būti rimtai vertinami“

Paryžiuje ketvirtadienio vakarą buvo ištraukti 20242025-ųjų UEFA tautų lygos grupių etapo burtai.

Lietuviai sužinojo dvi potencialias savo grupes – tiek tą, kurioje tektų žaisti išlikimo C divizione atveju, tiek kitą, kuri lietuviams tektų rungtyniaujant D divizione.

Jei lietuviai kovo mėnesį išliks C divizione, rungtyniaus C2 grupėje kartu su Rumunijos, Kosovo ir Kipro komandomis, o jei tektų varžytis D divizione, lietuviai pateks į D1 grupę kartu su San Marino ir Lichtenšteino komandomis.

Tautų lygos turnyras bus žaidžiamas šių metų rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais.

Burtų traukimo ceremonijoje gyvai dalyvavo ir nacionalinės vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas. Jis po ceremonijos pakomentavo burtus ir teigė, jog dabar svarbiausia yra išlikti C divizione, o tada bus galima ruoštis tolimesnėms kovoms.

„Abi grupės geros, aišku, mes privalome likti C divizione ir toks yra mūsų tikslas. Galbūt nesinorėtų apie varžovus per anksti kalbėti, bet galbūt šiek tiek reikėtų.

Rumunų komandą pažįstame gerai, žaidėme ne kartą, su Kipru taip pat rungtyniavome visai neseniai, savo paskutines rungtynes, o Kosovo rinktinė mums turbūt tamsiausias arkliukas, bet žinome jų paskutinius rezultatus, žaidėjus, kurie žaidžia pajėgiuose Europos klubuose.

Mums čia nėra silpnų varžovų, futbolas yra tokiame lygyje, kad visi priešininkai turi būti rimtai vertinami, nes bet kuri rinktinė gali pateikti siurprizų“, – sakė rinktinės treneris.

Įdomu tai, kad C diviziono burtus traukė buvęs Graikijos rinktinės futbolininkas Georgios Karagounis, kuris su E. Jankausku praeityje kurį laiką kartu rungtyniavo Lisabonos „Benfica“ komandoje.

Paklaustas, ar tenkina buvusio komandos draugo ištraukti burtai, E. Jankauskas šyptelėjo.

„Čia jau toks dalykas, ką ištrauksi, tą ištrauksi, o ar tenkina… Iš to, kas buvo, nėra super sudėtingų kelionių, kaip Kazachstanas, Azerbaidžanas ar tos pačios Farerų Salos. Žaisime su tais priešininkais, kuriuos turime, tikslas yra aiškus – visada kovoti, atiduoti jėgas ir siekti pergalių“, – sakė rinktinės treneris.

Kovo mėnesį Lietuvos rinktinė dėl išlikimo C divizione du kartus susitiks su Gibraltaro komanda. Stratego teigimu, trenerių štabo pasirengimas šioms dvikovoms jau yra įsibėgėjęs.

„Gibraltaro žaidėjus jau stebėjome gyvai, dabar, ko gero, opiausia situacija yra mūsų pačių žaidėjai, nes A lygos klubų pasiruošimai tik prasidėjo, tų žaidėjų sportinę formą šiuo metu sunku identifikuoti, bet tokios yra sąlygos, lauksime draugiškų rungtynių, čempionato pradžios, LFF supertaurės, kur matysime žaidėjus jau oficialiose rungtynėse“, – teigė treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS