E. Jankauskas: „Neturime teisės daryti tokių klaidų“

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po pralaimėtų kontrolinių rungtynių Čekijai tikino, jog toks pasirodymas jo netenkino ir komanda turės išanalizuoti savo klaidas bei padaryti išvadas prieš dvikovą su Anglija sekmadienį.

Ūsčio prie Labės mieste vykusiame mače lietuviai kovojo su čekais kaip lygūs su lygiais pirmą kėlinį, tačiau antrojoje rungtynių dalyje teko nuryti karčią piliulę bei pralaimėti 0:3.

„Visada rungtynių rezultatas yra svarbus ir šis mačas nebuvo išimtis. Mes tikrai orientuojame savo žaidimą į rezultatą, nes norime, kad mūsų pastangos ir įdirbis realizuotųsi į galutinius skaičius. Šiandien nebuvo mūsų diena. Nors pirmajame kėlinyje turėjome progų įmušti įvartį geriausią progą, tačiau vartininko meistriškumas neleido mums įmušti. Rezultatas skaudokas, bet tai parodo meistriškumų skirtumą, kaip komanda išnaudoja minimalias progas. Aišku, nekalbu apie pirmą įvartį, kur nebuvo jokios baudos, tačiau viskas užsibaigė vienuolikos metrų baudiniu į mūsų vartus. Kurioziška antrojo kėlinio pradžia neigiamai paveikė mūsų žaidėjus. Antrasis įvartis krito po to, kai nesugebėjome išmušti kamuolio į užribį. Tokiame lygyje net mažos klaidos yra paverčiamos įvarčiais ir mes neturime teisės daryti tokių klaidų. Žiūrėsime šias rungtynes dar kartą ir darysime išvadas prieš svarbų sekmadienio mačą“, – kalbėjo E. Jankauskas.

Rungtynių nuo jų pradžios nepradėjo tokie įprasti startinės sudėties nariai žaidėjai kaip Fedoras Černychas, Arvydas Novikovas, Artūras Žulpa ar Nerijus Valskis. Treneris paaiškino, kad toks žaidimas buvo priimtas dėl fizinės būklės: Atsižvelgėme į tai, kada paskutinį kartą jie žaidė savo rungtynes. Buvo tokių, kurie rungtyniavo sekmadienį ir vėliau keliavo per dieną, naktį, tad jų atsistatymo lygis buvo prastesnis. Pagal tai skaičiavome žaidybinį laiką. Vienas iš pozityvesnių dalykų buvo galimybė pamatyti visus žaidėjus. Nelengva įeiti po keitimo. Džiugina tai, kad sukūrėme keletą progų, prieš mus buvo galingas priešininkas. Norėjome įmušti, ieškojome įvarčio ir buvome netoli jo”, – sakė treneris.

Lietuvos komandos gynėjas Arūnas Klimavičius pripažino, kad komandoje jaučiamas nusivylimas ir dėl rezultato ir dėl neišnaudotų progų: „Rezultatas tikrai nėra toks, kokio tikėjomės ir neatspindi visko, kas vyko aikštėje. Abejoju, ar trijų praleistų įvarčių mes buvome verti. Tiek pirmajame, tiek antrajame kėlinyje žaidę čekų žaidėjai buvo aukšto lygio ir mes tikėjomės tokio žaidimo.”

„Nėra taip, kad šios rungtynės nuteiktų optimistiškai, nors ir buvo neblogų akimirkų. Dabar laukia Anglija, kuri yra aukštesnio lygio komanda ir niekas nesitiki lengvų rungtynių, tad turime kelias dienas tam pasiruošti“, – pridėjo A. Klimavičius.

Po keitimo į aikštę paskutiniajam pusvalandžiui žengęs Nerijus Valskis teigė, kad komanda neatrodė taip prastai, tačiau neapdairumas jiems kainavo tokį rezultatą, koks degė švieslentėje nuskambėjus paskutiniam arbitro švilpukui: „Tikrai turėjome gerų progų pirmajame kėlinyje. Gerai kontroliavome kamuolį, sėkmingai išeidavome į atakas“.

„Antrajame kėlinyje pakeitėme daug žaidėjų, žaidimas išsibalansavo, bet bendras vaizdas nebuvo toks blogas. Gaila, kad į mūsų vartus sukrito tokie įvarčiai, kur padarėme vaikiškas klaidas.“

„Rungtynėms su anglais reikėtų būti tikslesniems, būti labiau disciplinuotiems. Reikia padaryti išvadas, tačiau turime kelti galvą į viršų ir eiti toliau. Asmeniškai, man buvo sunkiau išeiti į aikštę po keitimo, bet nežaidžiau taip, kaip galiu geriausiai, tačiau kartais tenka prisitaikyti prie situacijos“, – sakė N.Valskis.