Neįgaliesiems

E. Jankauskas: "Noriu, kad Slovakijoje žaistume drąsiai"

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pirmadienį po pietų iškeliauja į Slovakiją. Prieš kelionę į žiniasklaidos klausimus LFF stadione vykusioje konferencijoje atsakė komandos treneris Edgaras Jankauskas.

 

„Aišku, pergalė yra pagrindinis tikslas, bet pirmiausia noriu kad žaistume drąsiai, kad tęstumėme tai, ką darėme iki šiol. Kad nedingtų tikėjimas, kad priešininkas nepriverstų suabejoti savo jėgomis. Iki šiol gerai sekėsi. Žinome su kuo žaisime ir turime labai rimtai pasiruošti. Žaisime su individualiai galingu varžovu“, – žurnalistams kalbėjo treneris.

Būsima lietuvių varžovė Slovakija pirmose dvejose rungtynėse minimaliais rezultatais nusileido Anglijai ir Slovėnijai, tačiau trečiose pranoko škotus 3:0.

„Dvikovoje su slovėnais rezultatas galėjo būti visiškai kitoks. Prieš Škotiją slovakai tikrai dominavo ir pelnytai pasiekė pergalę, galbūt tik skirtumas buvo kiek per didelis. Slovakijos komanda turi savitą braižą atakos vystyme, mėgsta technišką žaidimą kamuolį laikant ant žemės, yra agresyvūs prie standartinių situacijų, jų įvarčiai įvairiapusiški. Tai ekipa be ryškių silpnių vietų. Jie turi platų žaidėjų pasirinkimą – daug ką pasako tai, kad treneris gali pakeisti 5-6 žaidėjus ir žaidimo lygis nekrenta. Jie turi daugiau nei 8 ar 10 aukštos klasės žaidėjų.“, – apibendrino E. Jankauskas

Strategas pripažino, jog Slovakijos rinktinėje išsiskiria „Napoli“ klubo saugas Marekas Hamšikas, tačiau susikoncentruoti ties šiuo žaidėju nebūtų teisinga.

„Tai ryški komandos žvaigždė, labai pavojingas žaidėjas, kuriam tenka skirti daug dėmesio. Paskutinėse rungtynėse Čempionų lygoje ir Italijos „Serie A“ jis pelnė du nuostabius įvarčius ir pademonstravo aukščiausios klasės meistriškumą. Jis reikalauja ypatingo dėmesio, tačiau nemanau, kad išjungus vieną ar du slovakų žaidimas sugrius. Jie turi ir kitų žaidėjų, kurie gali imtis iniciatyvos, tai leidžia jų individualus meistriškumas“, – tikino E. Jankauskas.

Anot trenerio, privalumo mūsiškiams neprideda tai, kad keli žaidėjai – Vytautas Andriuškevičius, Georgas Freidgeimas, Artūras Žulpa – jau baigė sezonus savo klubuose.

„Tas laiko tarpas nėra toks didelis, kad žaidėjai būtų praradę sportinę formą, tačiau žaidybinė praktika yra svarbi. Po rinktinės mažiau rungtyniavo Vykintas Slivka, kaip žinia nedaug rungtyniavo Arvydas Novikovas,  – kalbėjo E. Jankauskas – Suprantu, kad „Žalgiris“ taip pat jau užsitikrino titulą, bet Lietuvoje sezonas dar nesibaigė ir žaidėjai yra profesionalai, puikiai supranta kokios rungtynės laukia, todėl nemanau, kad jie leidžia sau atsipalaiduoti. Bet kokiu atveju, dėl praktikos neturėsime pranašumo, nes varžovai turi daugiau praktikos ir žaidėjų Čempionų lygoje. Tačiau su tokiomis aplinkybėmis iki šiol neblogai tvarkėmės.“

Lietuviai iš keturių ankstesnių dvikovų su slovakais trejas baigė lygiosiomis, įskaitant ir abi dvikovas 2012 ir 2013 metais. „Nelabai kreipiu dėmesį į istoriją, kas buvo prieš kelerius metus. Futbolas dinamiškas dalykas ir tai jau mažai turi įtakos. Aišku, tokie rezultatai pozityvūs, bet serijos kažkada baigiasi. Iki paskutinių rungtynių iš Škotijos nebuvome išnešę sveiko kailio“, – teigė treneris.

Po savaitgalio rungtynių rinktinės sudėtis nepasikeitė ir pirminiais duomenimis rimtesnių traumų išvengta. Visgi išsamesnį žaidėjų sveikatos įvertinimą rinktinės personalas atliks tik Slovakijoje susirinkus komandai.

Slovakijos ir Lietuvos dvikova įvyks penktadienį, lapkričio 11 d. nuo 21 val. 45 min. mūsų laiku. Susitikimą tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėms su Slovakija:

Vartininkai:
Ernestas Šetkus („ADO Den Haag“, Olandija)
Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)
Edvinas Gertmonas („Rennes“ FC, Prancūzija)

Gynėjai:
Vytautas Andriuškevičius (Portlendo „Timbers“, JAV)
Deividas Česnauskis (FK „Trakai“)
Georgas Freidgeimas (Pavlodaro „Irtyš“, Kazachstanas)
Edvinas Girdvainis (Glivicių „Piast“, Lenkija)
Linas Klimavičius (Vilniaus „Žalgiris“)
Arūnas Klimavičius (FK „Trakai“)
Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“)
Egidijus Vaitkūnas (Vilniaus „Žalgiris“)

Saugai:
Karolis Chvedukas (RNK „Split“, Kroatija);
Mindaugas Grigaravičius (FK „Jelgava“, Latvija)
Mantas Kuklys (Vilniaus „Žalgiris“)
Vytautas Lukša (Vilniaus „Žalgiris“)
Arvydas Novikovas (VfL „Bochum“, Vokietija)
Simonas Paulius (FK „Ventspils“, Latvija)
Vykintas Slivka (Hertogenboso „Den Bosch“, Olandija) 
Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)

Puolėjai:
Fedor Černych (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
Deivydas Matulevičius (FC „Botosani“, Rumunija).
Manfredas Ruzgis (FC „Köln“, Vokietija)
Nerijus Valskis (FK „Trakai“).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS