Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Palaikymas mus dar labiau įpareigoja“

Lietuvos futbolo rinktinės sudėtyje rungtynėms su Škotija ir Malta įvyko vienas pasikeitimas, o trenerį Edgarą Jankauską prieš treniruočių stovyklą džiugino išgiję žaidėjai ir gausesnė jų žaidybinė praktika.

I. Sidarevičiaus nuotr.

Prieš kelionę į Škotiją E. Jankauskas pasidalino paskutinėmis naujienomis ir atsakė į žiniasklaidos klausimus. Lietuvos komanda antradienį anksti ryte išvyksta į Glazgą ir ten surengs kelių dienų treniruočių stovyklą prieš šeštadienio rungtynes.

„Nusprendėme ruoštis rungtynėms vietoje, nes taip galėsime prisitaikyti oro sąlygų ir aikščių. Turėsime kelias dienas ir patys sau iškėlėme didelius tikslus. Pirmųjų rungtynių atgarsiai, žmonių palaikymas ir teigiami vertinimai dar labiau įpareigoja prieš laukiančias kitas dvikovas“, – kalbėjo rinktinės strategas.

Dėl traumos rinktinei negalės padėti patyręs Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Tomas Radzinevičius. Rinktinės gretas papildė Klaipėdos „Atlanto“ saugas Ovidijus Verbickas.

Po pertraukos rinktinės gynybos grandį sustiprins JAV žaidžiantis Vytautas Andriuškevičius, kuris neseniai atsigavo po šonkaulių traumos, ir Rusijos klubui atstovaujantis Tomas Mikuckis.

„Jiems tai bus iššūkis, nes Vytautui nuo Glazgo bus aštuonių valandų skirtumas, o Tomui – devynių, tik iš kitos pusės. Pats gerai žinau, ką reiškia laiko juostų pakeitimas ir kiek dienų reikia, kad priprastum prie to ritmo. Tikiuosi, kad vyrai adaptuosis ir mes jiems padėsime tai padaryti“, – sakė treneris.

E. Jankauskas džiaugėsi, jog išskyrus T. Radzinevičių, žaidėjai išvengė traumų – į rikiuotę grįžo ir kelias savaitės nežaidęs kapitonas Fedoras Černychas. Taip pat mažėja žaidėjų, kuriems stinga žaidybinės praktikos – savo klubuose pradėjo rungtyniauti Edvinas Girdvainis ir Vykintas Slivka. Sudėtingesnė tik Arvydo Novikovo situacija, kuris neregistruojamas „Bochum“ klubo rungtynėms.

„Jei prieš praėjusias rungtynes turėjome tris žaidėjus, kurioms trūko praktikos, tai dabar liko tik Arvydas. Jis yra labai talentingas žaidėjas, tačiau visiems reikia žaidybinio ritmo, praktikos. Vien treniruočių procesas neatstos rungtynių įtampos“, – teigė E. Jankauskas.

Kalbėdamas apie būsimą varžovą, treneris atkreipė dėmesį, jog daugelis škotų žaidžia Jungtinėje Karalystėje – Anglijos „Premier“ arba „Championship“ lygose bei pirmaujančiuose Škotijos klubuose: „Ten dominuoja fizinė kova. Iš kitos pusės, atsiranda ir daugiau kombinacinio žaidimo, nebėra to spardymo į priekį be minties, kaip būdavo anksčiau. Škotija yra komanda, su kuria reikės maksimalaus susikaupimo ir gynybinės disciplinos.“

E. Jankauskas pats kelerius metus praleido Škotijoje kaip žaidėjas ir treneris, tačiau teigė apie tai negalvojantis: „Laukia pažįstami stadionai ir pažįstami žmonės, tačiau nebus laiko nostalgijai. Turime konkretų tikslą ir laukia įdomios bei sudėtingos rungtynės. Geras iššūkis tai, kad žaisime dideliame stadione, kur galėsime pajusti škotiško futbolo atmosferą.“

Visos ketverios lietuvių išvykos į Glazgą iki šiol baigėsi nesėkmingai. „Tos serijos visada nutrūksta. Manau, kad turime potencialo ir ginklų tą pasiekti, – tikino E. Jankauskas – Kokie rezultatai tenkintų per dvejas rungtynes? Šeši taškai. Bet kalbant apie taškus, svarbu ir kokiu būdu jie pasiekti. Gali atsitikti taip, kad būsim patenkinti tašku, arba labai gerai sužaisime ir taškų neiškovosime. Tačiau turime projektuoti komandai rezultatus ir kad mūsų žaidimas būtų vertas taškų.“

Škotijos ir Lietuvos rinktinės susitiks spalio 8 dieną nuo 21 val. 45 min. mūsu laiku Glazgo „Hampden Park“ stadione. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Po trijų dienų, spalio 11-ąją, 21:45 lietuviai Vilniuje žais su Maltos atstovais. Bilietus į šias rungtynes platina „Ticketmarket.lt“.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas rungtynėms su Škotija ir Malta

Vartininkai:
Saulius Klevinskas (Vilniaus „Žalgiris“)
Ernestas Šetkus („ADO Den Haag“, Olandija)
Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)

Gynėjai:
Vytautas Andriuškevičius (Portlendo „Timbers“, JAV)
Deividas Česnauskis (FK „Trakai“)
Georgas Freidgeimas (Pavlodaro „Irtyš“, Kazachstanas)
Edvinas Girdvainis (Glivicių „Piast“, Lenkija)
Linas Klimavičius (Vilniaus „Žalgiris“)
Tomas Mikuckis (Chabarovsko SKA, Rusija)
Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“)
Egidijus Vaitkūnas (Vilniaus „Žalgiris“)

Saugai:
Karolis Chvedukas (RNK „Split“, Kroatija);
Mindaugas Grigaravičius (FK „Jelgava“, Latvija)
Mantas Kuklys (Vilniaus „Žalgiris“)
Vytautas Lukša (Vilniaus „Žalgiris“)
Arvydas Novikovas (VfL „Bochum“, Vokietija)
Simonas Paulius (FK „Ventspils“, Latvija)
Ovidijus Verbickas (Klaipėdos “Atlantas”)
Vykintas Slivka (Hertogenboso „Den Bosch“, Olandija)
Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)

Puolėjai:
Fedor Černych (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)
Deivydas Matulevičius (FC „Botosani“, Rumunija).
Nerijus Valskis (FK „Trakai“)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS