Neįgaliesiems

E. Jankauskas po antrosios pergalės: „Bendru vaizdu esu labai patenkintas“

Lietuvos rinktinė antradienio vakarą UEFA tautų lygos rungtynėse dėl išlikimo C divizione Kaune antrą kartą 1:0 nugalėjo Gibraltaro komandą ir išsaugojo savo vietą C grupėje.

Vienintelį mačo įvartį antro kėlinio pradžioje įmušė rinktinės kapitonas Fedoras Černychas, kuriam tai jau buvo 15-asis tikslus smūgis su rinktinės marškinėliais.

Po dvikovos kalbėjęs rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pasidžiaugė padarytu darbu ir gyrė savo komandą.

„Bendru vaizdu aš esu labai patenkintas, visiškai dominavome šiose rungtynėse – visais atžvilgiais ir visais įmanomais komponentais. Vienintelis dalykas, kuriuo šiandien galime būti nepatenkinti, tai neįmušti įvarčiai, nes galėjo būti ir daugiau įvarčių. Praėjusiose rungtynėse taip pat turėjome daug progų, daug smūgių į vartus. Manau, kad šios rungtynės buvo ženkliai geresnės, bet rezultatas toks pat. Žaidimo kontrolės kokybė buvo puiki, buvome aiškūs aikštės šeimininkai. Dvejose rungtynėse nepraleidome įvarčių, debiutavo jaunas žaidėjas Matas Vareika

Naudodamasis proga noriu padėkoti sirgaliams, kurie atėjo į stadioną ir palaikė. Labai jautėsi jų palaikymas. Vyrai atliko darbą, kurį turėjome atlikti – solidžiai, užtikrintai“, – kalbėjo E. Jankauskas.

Tiesa, rinktinė turėjo atlikti ir neplanuotą keitimą dar prieš rungtynių pradžią, kai traumuotą Arvydą Novikovą startinėje sudėtyje pakeitė Paulius Golubickas.

„Labai tikiuosi, kad nieko rimto nebus, bet šias rungtynes praleido dėl negalavimo, nenorėjo Arvydas rizikuoti. Manau, kad tai buvo tikrai teisingas sprendimas. Amžius daro savo, todėl reikia saugoti sveikatą, manau, kad sprendimas buvo teisingas.

Paulius Golubickas sužaidė puikias rungtynes, buvo vienas iš geriausių žaidėjų aikštėje. Jautėsi užtikrintumas, pasitikėjimas savo jėgomis. Šiaip esu labai patenkintas kolektyvine dvasia, jautėsi komandos vienybė. Buvo padarytos išvados po praėjusių rungtynių, nebedavėme laisvės jų pagrindiniam žaidėjui. Visiškai susitvarkėme su jų ilgais įmetimais į baudos aikštelę, kas mane labiausiai džiugina, kas buvo mūsų prioritetas, tai emocinio šaltumo išlaikymas, emocinė kontrolė, kuria mes nebuvome patenkinti išvykoje“, – akcentavo rinktinės strategas.

Jis taip pat pridėjo, kad labiausiai serijoje šlubavo realizacija, mat per du mačus atlikę daugiau nei 50 smūgių, lietuviai įmušė viso labo du įvarčius.

„Pristigo realizacijos. Kažkur vartininkas gerai sužaidė, kiek žinau, tai šiandien jis išrinktas geriausiu jų žaidėju. Norėtume daugiau įvarčių, vyrai juos irgi norėtų įmušti. Po pirmų rungtynių kalbėjome, kad tai nebuvo mūsų sėkmingiausia diena.

Žinoma, su tiek smūgių į vartus norėtume daugiau įvarčių, visgi norėčiau pasidžiaugti, kad nepraleidome įvarčių, nebebuvo jokių reakcijų į provokacijas, vyrai šias rungtynes sužaidė intelektualiau“, – dėstė E. Jankauskas.

Rinktinės vedlys taip pat pasidžiaugė tuo, kokias pamokas rinktinė galėjo paimti per šias dvejas rungtynes.

„Tokios rungtynės duoda daug pamokų, ypač praėjusios rungtynės. Mes žaidėme su priešininku, su kuriuo seniai nebuvome susitikę, išgyvenome emocinį destabilizavimą, buvo keletas nemalonių momentų, atrodė, kad nervai ima viršų ir mes prarandame blaivų protą.

Tai persidavė mūsų suolui, man pačiam. Per pertrauką tarp rungtynių išvykoje tai ir akcentavome, mums greitai pavyko padaryti išvadas. Šių runtgynių paveikslas buvo jau visai kitoks, nebebuvo tų nervų“, – pasakojo E. Jankauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS