E. Jankauskas po dvikovos Juodkalnijoje: „Vienerios rungtynės negali nubraukti viso darbo“

Lietuvos rinktinė pralaimėjimu baigė Europos čempionato atrankos turnyrą.

Lietuviai išvykos rungtynėse po dviejų kėlinių pradžiose praleistų įvarčių 0:2 nusileido Juodkalnijos vienuolikei. Su šešiais taškais lietuviai G grupėje, jau tapo aišku, užims ketvirtą poziciją.

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po rungtynių akcentavo nesėkmingas abiejų kėlinių pradžias.

„Pradžia rungtynių nebuvo sėkminga, abiejų kėlinių. Praleidome trečią minutę abu kartus po įvartį, tai pradžia buvo labai nesėkminga mums abu kartus.

Vėliau bandėme sugrįžti ir keisdami išsidėstymą aikštėje, ir su keitimų pagalba, bet šiandien turėjome daug sunkumų prieinant prie varžovų vartų ir sukuriant kažką konstruktyvaus, kad galėtume tinkamai užbaigti atakas“, – dėstė treneris.

Jis taip pat pridėjo, kad pats vaizdas aikštėje, jo manymu, nebuvo pernelyg prastas, tiesiog varžovai pademonstravo savo klasę.

„Labai gera patirtis mums, trenerių štabui. „Pakankliavome“ šiek tiek kaip sakoma, antrame kėlinyje, kai norėjomi grįžti į žaidimą. Išleidome antrą puolėją, perėjome į keturių gynėjų formaciją, bet ir matėme, kad ir tai neduoda naudos. Tada išleidome dar vieną saugą, kad surištume grandis.

Manau, kad rungtynės nebuvo baisios. Gal po vaizdo peržiūros nuomonė kažkiek keisis, bet kažkokių priekaištų žaidėjams, kad jie nenorėjo, buvo apatiški, tikrai nėra.

Ėjome į dvikovas, kritome po kamuoliu, kai neturėjome jo, bandėme atsikovoti. Bandėme kurti, nesukūrėme, nes reikia pripažinti, kad ir varžovas šiandien buvo pajėgus. Nesėkmingos rungtynės, bet patirtis – į taupyklę ir pradedame ruoštis kitoms“, – mintimis dalinosi treneris.

Vertindamas visą ciklą, E. Jankauskas teigė manantis, jog jis rinktinei buvo labiau pozityvus.

„Manau, kad šitas ciklas mums buvo teigiamas, geras, ir vienerios rungtynės negali nubraukti viso darbo. Žaidėjų pastangos šiandien irgi buvo, bet gal ir varžovai rimčiau į mus pažiūrėjo. Pastangas dėjome, bet jie susitvarkė su tuo, toks tas futbolas.

Buvo geras ciklas, žaidėjai atliko didelį darbą, bet žinome, kad visada taip nebus. Niekas nenorės taip lengvai atiduoti taškų, bus ir gerų rungtynių, bus ir pralaimėtų“, – sakė specialistas.

Taip pat jis išskyrė ir kelis futbolininkus, kurie, jo manymu, per šiuos metus paaugo labiausiai.

„Jauni žaidėjai, kaip Gvidas Gineitis ar Justas Lasickas, įėjo į savo žaidėjo piką, veteranai tikrai mane šiek tiek nustebino, kalbant apie Fiodorą Černychą ir Arvydą Novikovą – galbūt jų karjera jau atrodė ant to slenksčio, kur kreivė galėjo leistis žemyn, bet jie yra labai geroje formoje.

Daug ir ateities žaidėjų yra, kaip Matijus Remeikis, Edgaras Utkus. Turime tų žaidėjų ir reikia jiems žaisti geruose čempionatuose, tai yra labai svarbu. Manau, kad šis ciklas jiems padėjo atkreipti dėmesį į save ir padės išvykti į geresnius čempionatas. Tas yra būtina, norint augti ir tobulėti“, –  akcentavo rinktinės treneris.