Neįgaliesiems

E. Jankauskas po sekmadienio rungtynių: „Nuo pradžių pamatėme tai, ko ir tikėjomės“

Lietuvos vyrų rinktinė vėlų sekmadienio vakarą Europos čempionato atrankos rungtynėse namuose 1:3 pralaimėjo Serbijos futbolininkams.

Po rungtynių kalbėjęs rinktinės treneris Edgaras Jankauskas akcentavo, kad pelnytai laimėjo stipresnė komanda.

„Šiandien matėme futbolo elito atstovus. Daug ką sako, jei komanda gali palikti ant suolo „Juventus“ žaidėjus, Aleksandaras Mitrovičius mus baudė savo stiliumi.

Žinojome jų galingumus, iš kur ateina didžiausi pavojai, bet jie vis tiek sugebėjo mus bausti. Tokiais atvejais reikia tiesiog pakelti rankas, pasveikinti priešininką, pripažinti savo klaidas ir iš to pasimokyti“, – sakė treneris.

Jis taip pat adresavo sunkią dvikovos pradžią.

„Pradėjome ne taip, kaip norėjome ir turėjome. Pagrindinė priežastis iš esmės buvo serbų nusiteikimas. Nuo pradžių pamatėme tai, ko tikėjomės po varžovų dviejų nesėkmingų rungtynių – jų stipriausią versiją.

Neįprastai aukštai mūsų krašto gynėjus pasitiko jų krašto saugai, stigo laiko įžaisti kamuolį, per lėtai judėjo kamuolys, mes patys.

Jie – savame stiliuje, mušė tris beveik identiškus įvarčius. Tokie įvarčiai, kokių jau esame prieš juos praleidę. Antrajame kėlinyje buvome arti nokauto, bet vyrai neatsiklaupė. Sugebėjome mušti vieną įvartį ir atrodėme ganėtinai garbingai“, – svarstė strategas.

Tą įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje įmušė Gytis Paulauskas, kuriam tai buvo antrasis įvartis per dvejas rungtynes su rinktinės marškinėliais.

„Gytis tikrai stipriai pažengė į priekį daugelyje komponentų: ir kamuolio priėmimas, ir ramybė užbaigiant atakas, dvikovos ore, atsispyrimas. Dabar jis šoka aukščiau, nuo vienos kojos atsispiria, nebe nuo dviejų, kaip buvo anksčiau, kai 30 centimetrų pakildavo. Dabar pasikabina ore, laimi didžiąją dalį dvikovų. Ir, kas svarbiausia, muša įvarčius“, – savo puolėjui gerų žodžių negailėjo treneris.

Net ir nepaisant pralaimėjimo, treneris liko patenkintas savo komandos atsidavimu/

„Pralaimėjome individualiai stipresnei komandai, nereikia gėdytis. Dėl atsidavimo – vyrai tikrai neatsiklaupė, nepasidavė, antroje pusėje dar atrodėme garbingai. Kažkuriuo metu buvo pavojus, kad šitos rungtynės baigsis 8:0 ar 6:0 – turbūt niekas nenustebtų, jei jie kas 10 minučių būtų mušę.

Bet vyrai savo galimybių ribose atidavė maksimumą. Galėjome matyti, kaip varžovai kontroliuoja kamuolį, moka surasti krašto saugus, kokius perdavimus atiduoda. Žiūri ir mėgaujiesi, tik gaila, kad tie įvarčiai krenta į mūsų vartus krenta“, – teigė E. Jankauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS