Neįgaliesiems

E. Jankauskas prieš mačą Vengrijoje: „Įžengti į tokį stadioną – tai atlygis žaidėjams už jų nuveiktą darbą“

Lietuvos rinktinė pirmadienio vakarą surengė treniruotę „Puskas Arena“ stadione Vengrijoje, kur jau rytoj laukia Europos čempionato akistata su šios šalies rinktine.

Dvikova startuos 21.45 val., tiesioginė transliacija bus pasiekiama VIAPLAY platformoje.

Prieš treniruotę spaudos konferencijoje kalbėjęs rinktinės treneris E. Jankauskas teigė, jog tarp rungtynių laikas buvo labai nedidelis, tad svarbiausia buvo atsistatymas.

„Svarbu buvo fizinis atsistatymas, kelionė nebuvo iš lengviausių. Atvažiavome ir nebuvo laiko atstatomai treniruotei“, – sakė treneris.

Rinktinėje prieš šį mačą taip pat įvyko ir pokyčiai – raudoną kortelę gavęs Justas Lasickas ir traumos atsinaujinimą patyręs Fedoras Černychas liko Lietuvoje, o juos pakeitė iš U21 rinktinės atvykę Armandas Kučys ir Matijus Remeikis.

E. Jankauskas akcentavo, jog žaidėjai jau kurį laiką buvo trenerių radare, o taip pat padėjo ir jų neblogas penktadienio rungtynėse su Danijos U21 rinktine.

„Jie jau buvo matomi, gerai sužaidė rungtynes prieš Danijos komandą, šiuo momentu tai yra tas laikas, kada turime atsisukti į jaunimą, kuris laukia savo galimybių pasirodyti vyrų rinktinėje“, – argumentus tokiam savo pasirinkimui dėstė treneris.

Dar sykį atsisukęs į rungtynes su Bulgarija, strategas teigė, jog jį tenkino, kaip rinktinė prisitaikė prie sunkių aplinkybių likus mažumoje.

„Labiausiai mane džiugino ir sužavėjo vaikinų drąsa, susitelkimas sunkesniu momentu. Rungtynės vyko pagal neplanuotą scenarijų, bet tuo sunkiu momentu mes persigrupavome. Išgyvenome nedidelę krizę, nes žaidėjo netektis tokiu metu yra labai jaučiama ir vaikinai sugebėjo atsitiesti su žiūrovų pagalba, kuri kompensavo tą netektį. Labai sėkmingai atstovėjome, laikėmės savo plano ir pasiekėme tą rezultatą.

Dirbame, daug ką aukojame už tai, ką mums dovanoja sirgaliai po rungtynių. Minutės po rungtynių Kaune buvo džiaugsmingiausias daugumai mūsų žaidėjų jų sportiniame gyvenime, kada tribūnos jiems ploja atsistojusios, dėkoja – kas gali būti gražiau“, – sakė treneris.

Jis taip pat teigė, jog žaisti tokio dydžio naujame stadione, kuriame rungtynes stebės apie 60 tūkstančių sirgalių – tarsi atlygis kiekvienam futbolininkui.

„Visų pirma įžengti į tokį stadioną prie pilnų tribūnų tai jau yra žaidėjams atlygis už jų atliktą darbą, kad jie daro jį tikslingai. Futbolas yra dėkingas sportas, tavo pastangos, įdirbis bus atlygintas, jei tęsi, sąžinininai treniruosiesi ir daug ko atsisakysi“, – sakė treneris.

Kalbėdamas apie būsimus varžovus, treneris aptarė jau penkerius metus dirbantį ilgametį trenerį Marco Rossi, pagrindinę jų žvaigždę Dominiką Szoboszlai bei vengrų kaip favoritų statusą šioje grupėje.

„Kaip ir visur – tęstinumas yra svarbu, kada tos idėjos įgauna kūną, kol galima daryti klaidas, rasti teisingiausius sprendimus ilgame laiko tarpe. Tai duoda ženklų pranašumą, bet žinome, kad tas tęstinumas šiuolaikiniame futbole tampa retenybe, tad tenka pasidžiaugti, kad treneris turi tokį pasitikėjimą ir tęsia savo sėkmingą darbą su Vengrijos rinktine.

Esu įsitikinęs, kad Vengrija laiko favoritais save šioje grupėje. Rungtynėse su Juodkalnija vengrai dominavo, bet nerealizavo savo šansų, gal tai jiems pridės pykčio ir susikaupimo ir tai jie norės kompensuoti rungtynėse su mumis.

Vengrai turi keletą ryškių futbolininkų, D. Szoboszlai tai yra jau pakilusi žvaigždė, supertalentingas futbolininkas, ryški figūra Vokietijos čempionate, laimėjo taurę, mušė įvartį. Gynėjams bus sunku, bet turime daug informacijos, kaip jam apsunkinti gyvenimą aikštėje, tikėsimės, tas užduotis pavyks įvykdyti“, – kalbėjo E. Jankauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS