Neįgaliesiems

E. Jankauskas stažavosi Prancūzijos klube

Edgaras Jankauskas po daugiau kaip dešimtmečio pertraukos grįžo į OCG „Nice“ klubą. Lietuvos rinktinės treneris sėmėsi patirties šiame Prancūzijos klube, kuriame yra žaidęs 2004-2005 metų sezone.

E. Jankauskas „Nice“ futbolininkų treniruočių procesą stebėjo 4 dienas ir nuolat bendravo su komandą treniruojančia Prancūzijos futbolo legenda.

„Treneriui labai svarbu nuolat stebėti ir analizuoti geriausių komandų ir trenerių darbą bei semtis patirties. Esu žaidęs „Nice“ komandoje, čia iki šiol dirba pažįstami klubo vadovai, todėl jie su malonumu priėmė ir supažindino su visomis naujovėmis. Manau, kad kiekvienam treneriui reikia išnaudoti visas galimybes gauti kuo daugiau informacijos, ypač kai gali iš arti stebėti kiekvieną treniruotę, bendrauti su geriausių Europos klubų treneriais ir išklausyti jų patarimų“, – sakė E. Jankauskas.

Šį sezoną Nicos komandą treniruoja vienas tituluočiausių Prancūzijos futbolininkų Patrickas Vieira. 1998 m. pasaulio ir 2000 m. Europos čempionas karjerą pradėjo prancūzų „Cannes“ ekipoje, o vėliau žaidė tokiuose Europos granduose kaip AC „Milan“, Londono „Arsenal“, Turino „Juventus“, Milano „Inter“ ir „Manchester City“. 2016 metais P. Vieira pradėjo trenerio karjerą MLS lygoje „New York City“ komandoje, o šių metų birželį stojo prie „Nice“ vairo.

43-ejų metų E. Jankauską ir metais jaunesnį P. Vieirą yra treniravęs tas pats strategas – Jose Mourinho. Portugalo treniruojamas E. Jankauskas tapo UEFA Čempionų lygos nugalėtoju „Porto“ gretose, P.Vieira buvo muštruojamas J. Mourinho „Inter“ komandoje.

„Viena ryškiausių Prancūzijos futbolo žvaigždžių P. Vieira nustebino savo atvirumu ir nuoširdumu. Po kiekvienos treniruotės gan ilgai bendravome, jis išsamiai pasakojo, kodėl pasirenka vienus ar kitus pratimus, kiek dėmesio skiria techniniam, taktiniam ar fiziniam pasirengimui, analizavome taktines schemas. Kalbėjomės apie žaidimo braižą, trenerio minčių pateikimą žaidėjams ir tų minčių įgyvendinimą aikštėje. Džiaugiuosi, kad „Nice“ treneris skyrė daug dėmesio, nors jo komandos laukė svarbus startas Prancūzijos čempionate. P. Vieira su malonumu prisiminė ir tai, kad Londono „Arsenal“ klube teko žaisti kartu su Tomu Danilevičiumi ir prašė perduoti linkėjimus Tomui, dabartiniam Lietuvos futbolo federacijos prezidentui“, – pasakojo E. Jankauskas.

Pasak Lietuvos rinktinės trenerio, svarbiausia šioje stažuotėje buvo stebėti pasirengimo ciklą rungtynėms.

„Įdėmiai stebėjau „Nice“ pasirengimą rungtynėms paskutines 4 dienas iki Prancūzijos čempionato pradžios. Panašiai tiek laiko, mes, rinktinės treneriai, turime pasirengti rungtynėms, kai į rinktinę iš skirtingų klubų susirenka žaidėjai. Per kelias dienas žaidėjų fizinio pasirengimo jau nepagerinsi, todėl visi pratimai vyksta su kamuoliu, daugiausia dėmesio skiriama perdavimo kokybei, technikai, taktinėms užduotims. Treniruotės nėra ilgos, bet labai intensyvios, – sakė E. Jankauskas. – „Nice“ treneris labai daug dėmesio skiria komandos atmosferai, vidinei komunikacijai. P. Vieira įvedė tvarką – visa komanda kartu pusryčiauja, kartu pietauja. Svarbu, kad žaidėjai praleistų kuo daugiau laiko kartu. Rungtynių išvakarėse visi kartu nakvoja „Nice“ sporto centre, į išvykos rungtynes taip pat vykstama rungtynių išvakarėse.“

Lietuvos rinktinės treneris su P. Vieira daug diskutavo ir apie jaunų žaidėjų integraciją į komandą. Nicos klubas daug dėmesio skiria jaunimo ugdymui. Prancūzijos čempionato pirmame ture „Nice“ startinėje sudėtyje žaidė du, 21 metų sulaukę puolėjai, o po keitimo aikštėje pasirodė ir 17-etis Mohamedas Diaby.

„Nice“ nėra tas klubas, kuris švaistosi pinigais ir perka brangius žaidėjus. Daug vilčių dedama į klubo jaunimo akademiją. Jų filosofija – patiems auginti futbolininkus, todėl klubas turi labai stiprų skautų departamentą. Darbas jau duoda rezultatus – po praėjusio sezono „Nice“ pardavė tris žaidėjus ir uždirbo apie 30 milijonų eurų. Šie pinigai investuojami į klubą, daugiausia į infrastruktūrą, kuri – viena geriausių Europoje“, – teigė E. Jankauskas.

„Nice“ klubas 2013 metais pastatė naują stadioną. 35 tūkstančius žiūrovų  talpinančiame „Alianz Riviera“ stadione vyko 2016 m. Europos čempionato rungtynės. 2017 m. gegužės mėnesį „Nice“ atidarė naują treniruočių centrą. Jis kainavo beveik 20 milijonų eurų.

„Sporto centre įrengtos net 7 treniruočių aikštės, treniruoklių salė, viešbutis ir restoranas žaidėjams, kuriame gyvena ir maitinami pagrindinės ir dublerių komandų futbolininkai. Iš sporto centro į rungtynes iki stadiono važiuoti vos 5 minutes. Komandai sudarytos neįtikėtinos sąlygos. Net pagrindinė treniruočių aikštė suprojektuota taip, kad pastatas užstotų saulę ir futbolininkai treniruotųsi pavėsyje, kai kaitina saulė. Kiek esu žaidęs ar lankęsis įvairiose šalyse, tai – viena geriausių treniruočių bazių visoje Europoje“, – tvirtina „Porto“ klubo gretose Čempionų lygą ir Europos taurę laimėjęs E. Jankauskas.

Artimiausios rungtynės E. Jankausko treniruojamos Lietuvos rinktinės laukia rugsėjo 7 dieną. UEFA Tautų lygoje Lietuvos futbolininkai susitiks su pasaulio čempionato dalyve Serbija.

Bilietus į rungtynes platina Tiketa.lt.

LFF suteikia jums galimybę laimėti 2 bilietus į rungtynes Lietuva – Serbija. Spėk, su kuriuo šių metų pasaulio čempionu „Nice“ klube yra žaidęs Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas. Savo spėjimą rašyk Facebook paskyroje Lietuvos futbolas.

Nugalėtoją burtų keliu išrinks Lietuvos rinktinės treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS