Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Svarbu neprarasti entuaziazmo“

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pirmadienio rytą iškeliavo į Maltą. Prieš kelionę oro uoste komandos treneris Edgaras Jankauskas atsakė į žiniasklaidos klausimus.

Spalio 5 dieną (ketvirtadienį) mūsų komanda susitinka su Maltos rinktine priešpaskutinėse pasaulio čempionato atrankos rungtynėse. Po trijų dienų Lietuva LFF stadione priims Anglijos komandą.

„Tikrai nelaukiame lengvų rungtynių, pirmasis mačas nebuvo lengvas, o dabar žaisime išvykoje. Žinome, kad ši komanda, kaip ir kitos, moka ir gali žaisti. Jų pajėgumas dažnai priklauso nuo to, ką jiems galime pasiūlyti, ką galime pastatyti prieš jų žaidimą. Sunku įvertinti jų progresą, kaip jie žais su mumis. Jie nežaidė taip su anglais ar su škotais, kaip su mumis”, – sakė E. Jankauskas.

Strategas pripažino, jog tikisi į komandos žaidimą įlieti šviežio kraujo su po pertraukos sugrįžusiais futbolininkais: „Visada, kai kvieti žaidėją, tikiesi iš jo indėlio treniruočių procese, jeigu yra galimybė – rungtynių metu. Aišku, kai rezultatai nėra patenkinami, ieškome naujovių ir žaidėjų. Visi žaidėjai, kurie atvažiuoja į rinktinę, tą dieną yra geriausi ir verčiausi žaisti.“

„Svarbiausia yra neprarasti entuziazmo po tų pralaimėjimų. Kadangi mūsų rungtynės vyksta kas mėnesį, ar du, čia problemų nebus. Vyrai kiekvieną kartą atvažiavę nori laimėti. Nors pralaimėtos rungtynės palieka neigiamą poskonį, tai mus tik stumia į priekį ir noras iškovoti pergalę didėja“, – pridėjo treneris.

Rinktinės kapitonas Fedoras Černychas prieš akistatą su Malta, kurią pirmajame mače Vilniuje nugalėjo 2-0, buvo nusiteikęs kovingai: „Važiuojame žaisti tik dėl pergalės. Žinome Maltos komandą, tai gera rinktinė. Tie Vilniuje, tiek žaisdama su kitomis rinktinėmis namuose jie parodė, kad prieš juos žaisti būna vargo“.

„Nemalonu, kai pralaimėjome tokiais rezultatais, bet galbūt jie mus užgrūdins. Tokius rezultatus reikia pamiršti ir gerai, kad mėnuo praėjo greitai. Manau, kad mes šią savaitę reabilituosimės“, – sakė puolėjas.

Antroje rinktinės stovykloje iš eilės dalyvaujantis puolėjas Lukas Spalvis teigė, kad nelaukia lengvos dvikovos: „Nepasakyčiau, kad Malta yra autsaiderė, dar prieš kelis metus jiems pralaimėjome 0:2. Manau, kad laukia tikrai sunkios rungtynės. Nors mačas nieko nelemia, prie savų žiūrovų jie bus rimtai nusiteikę ir, manau, bus apylygės rungtynės“.

„Svarbiausia, kad tobulintume žaidimą, kurį pakeitėme per paskutines dvi rungtynes. Psichologine prasme, prieš Maltą būtų svarbu laimėti, tikiuosi laimėsime“, – dėstė L. Spalvis, kuris taip pat pridėjo, jog yra pilnai pasiruošęs žaisti.

Lietuvos ir Maltos rinktinių dvikova vyks ketvirtadienį, 21:45 val. „Ta’ Qali“ nacionaliniame stadione. Rungtynių transliacija – tiesiogiai per LRT televiziją.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS