Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Tikime, kad galime pasiekti rezultatų“

Antradienį Vilniaus LFF stadione buvo surengta Lietuvos rinktinės trenerio Edgaro Jankausko spaudos konferencija, kurioje jis pristatė savo sudėtį prieš ateinančias pasaulio čempionato atrankos ciklo rungtynes su Škotija ir Slovakija.

Rinktinė rinksis į stovyklą ateinantį pirmadienį. Į komandos sudėtį pakviestų futbolininkų sąraše yra po ilgesnės pertraukos sugrįžę ir traumas išsigydę puolėjas Lukas Spalvis ir gynėjas Edvinas Girdvainis. Taip pat rinktinėje bus naujokas saugas Modestas Vorobjovas bei jo komandos draugas klube Vaidotas Šilėnas.

„Lukas treniruojasi pilnu pajėgumu ir neturi daug žaidybinio laiko. Norisi jį turėti savo gretose ir norisi, kad jis būtų pasiruošęs tokiame lygyje, kokio reikalauja rungtynių pasirengimas. Edvinas sužaidė apie aštuonias rungtynes Rusijoje ir jaučiasi neblogai. Aišku, jo traumos padariniai dar jaučiasi, bet jis nori žaisti ir mes dedame į jį daug vilčių“, – sakė E.Jankauskas.

Strategas teigia, kad M. Vorobjovo pakvietimas į rinktinę turėtų būti motyvacija kitiems žaidėjams – „Trakams“ atstovaujantis saugas ankščiau nežaidė jokiose oficialiose atrankos rungtynėse už jaunimo rinktines, tačiau atkreipė dėmesį savo pasirodymais šių metų Europos lygos kampanijose.

„Nebūtinai mes kviesime tuos pačius žaidėjus į rinktinę. Vorobjovo pavyzdys gali būti įrodymas kitiems žaidėjams, kad juos gali pastebėti ir pakviesti į rinktinę. Mes visus juos stebime ir man nėra skirtumo, ar jie ankščiau yra žaidę rinktinėje, ar ne. Jeigu jie žaidžia gerai ir tai daro pastoviai, jie gali būti čia, su mumis“, – tikino treneris.

2016 metų pradžioje prie rinktinės vairo stojęs E. Jankauskas buvo paprašytas palyginti, kaip vertina komandos mikroklimatą ir dabartinę situaciją su laikotarpiu, kai jis pradėjo vadovauti ekipai: „Dabartinė situacija yra žymiai palankesnė. Mes nepuolėme iš karto reikalauti žaidėjų pergalių, nerealių rezultatų. Mes ėjome dinamiškai į priekį, įvedėme žaidimo principus, reikalavimus, kurie buvo išvesti tariantis su žaidėjais ir remiantis statistika“.

„Dabar matau, kaip komanda reaguoja ir tai parodė, kaip mes žaidėme prieš Slovakiją, kurią pranokome nemažai aspektų lyginant su pirmosiomis rungtynėms. Matau, kad žaidėjai rodo savigarbą ir tai yra svarbiausias rodiklis sportininko gyvenime. Šiame komponente mes patobulėjome ir dabar tikime, kad galime ne tik gerai žaisti, bet ir pasiekti rezultatų. Aišku, yra sunkiau, nes varžovai jau žino mūsų braižą, mato, kad mes bandome įžaidinėti kamuolį ir nespardome jo į priekį, ieškant laimės paukščio. Vien faktas, kad bilietai rungtynėms su Škotija jau išpirkti, parodo, kad sirgaliai mumis tiki. Mes atsakingi už rezultatą ir privalome tai duoti“, – dėstė E. Jankauskas.

Specialisto teigimu, ateinančiose rungtynėse su Škotija nereikia tikėtis didelių staigmenų: „Manau, kad sulauksime to, ką jie pademonstravo rungtynėse su Anglija ir Slovėnija. Žaidžiant prieš tokią komandą reikia atiduoti daugiau jėgų ir atsidavimo nei prieš kokia kitą ekipą. Manau, kad žaidėjai su tuo sutiks ir supras bei manau, kad tai prives prie optimalių fizinių kondicijų rungtynių dieną. Po rungtynių Glazge mes pasitikėsime savimi labiau“.

Lietuvos ir Škotijos rinktinės susitiks rugsėjo 1 d. nuo 21 val. 45 min. LFF stadione. Rungtynės prieš slovėnus vyks rugsėjo 4 d. Liublianoje.

Vaizdo įrašas:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS