Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Tokios pergalės dar vertingesnės“

Po rungtynių tarp Lietuvos ir Maltos vykusioje konferencijoje žiniasklaidai treneris Edgaras Jankauskas džiaugėsi žaidėjų profesionalumu, disciplina bei puikia atmosfera komandoje.

Edgaro Jankausko konferencija po rungtynių:

„Kaip ir tikėjomės buvo tikrai sunkios rungtynės. Varžovų žaidimas nustebino net labiau nei tikėjausi. Turėjome sunkių periodų rungtynėse, tačiau mūsų vaikinai pademonstravo profesionalumą ir kantrybę. Ne visiems viskas pavyko. Rungtynės nebuvo gražiausios. Žinojom jų vertę, ir svarbą. Ši dvikova kainavo mums daug jėgų, nervų.

Šaunu, kad vaikinai įvykdė mūsų visų bendrai iškeltus tikslus. Įmušėme pirmą, antrą įvartį, galėjome įmušti ir trečią. Pabaiga buvo tikrai mūsų. Statistiniai duomenys rodo, jog visuose komponentuose dominavome. Žinojome, jog Maltos rinktinė labai disciplinuotai gynasi ir nebuvo lengva pralaužti tą gynybos bloką. Vaikinai nenuleido rankų, dirbo iki galo ir pasiekė norimą rezultatą.

Turėjome puikią progą pirmą minutę. Tačiau šiandien buvo ne ta diena, kad viskas būtų davęs dovanų – lengvų įvarčių. Įvarčiai buvo išplėšti, išrauti, su prakaito skoniu. Tačiau tokios pergalės dar vertingesnės, dar malonesnės. Ta energija, tas jausmas, kuriais pasidalinome su pilnomis tribūnomis, ilgai išliks mūsų atmintyje.

Prieš rungtynes kalbėjome su žaidėjais, kad neįmušėme įvarčių po standartinių padėčių. Šiandien atėjo ta diena. Tačiau mane labai džiugina tai, kad gerai tvarkėmės ginantis po standartinių padėčių. Varžovai nepramušė į vartų plotą. Svarbų, kad išlaikytume discipliną nepriklausomai nuo rezultato. Netgi kai didinome pajėgas puolime, nebuvo išdraskytų gynybos linijų. Vaikinai sužaidė profesionaliai, negaliu tuo nesižavėti.

Labiausiai akcentavau kantrybę, kad reikia keisti atakos puses. Varžovai gynėsi labai gausiomis pajėgomis, daug žmonių buvo už kamuolio. Reikėjo, kad kamuolys greičiau praeitų pro vidurį, keistų kraštą – iš vieno į kitą, kad varžovai išsiderintų. Kažkur trūko greičio. Apie tai ramiai pakalbėjome. Mums nepavyko, nes varžovai buvo labai gerai pasiruošę. Antrajame kėlinyje vargome ir pasiekėme pirmąjį įvartį. Po to žaidimą kontroliavome visapusiškai. Įvarčiai nebuvo labai gražūs, bet labai brangūs.

Dėl keitimų sudėtyje yra ne viena priežastis. Edvinas Girdvainis atidavė daug jėgų, labai gerai sužaidė, bet turėjo sumušimų. Turime 23 žaidėjus. Tie, kurie nepradėjo rungtynių, išlieka mūsų stuburu. Edviną pakeitė Tomas Mikuckis, sužaidė puikiai. Gerai žaidusį Vaidą Slavicką pakeitė Vytautas Andriuškevičius ir sužaidė labai aktyviai. Visas rungtynes sužaisti su dešimt žmonių būtų neprotinga.

Deivydas Matulevičius labai sėkmingai įėjo į žaidimą, uždirbo 11 metrų baudinį. Esu labai patenkintas jo atliktu darbu. Nerijus Valskis atliko didelį darbą ir Škotijoje ir šiandien pusantro kėlinio. Matėsi, kad reikia jį pakeisti, įnešti šviežumo. Su keitimais nepavėlavome ir pataikėme. Žaidėjai labai gerai įsiliejo. Mindaugas Grigaravičius turėjo puikią progą – gaila nepasižymėjo. Mane džiugina, jog turime žaidėjus, kurie gali pastiprinti žaidimą, kai to reikia. Keitimai nebuvo priverstiniai dėl žaidėjų išsekimo ar traumų.

Gerai suprantu Arvydo Novikovo padėtį klube, kaip jis sąžiningai dirba. Žinau ką reiškia ilgą laiką nežaisti ir nepatekti į trenerio planus. Žinant Arvydo potencialą ir talentą belieka pavydėti klubo treneriui, kad jis turi geresnių žaidėjų. Džiaugiuosi Arvydo įvarčiu, nes jis turėjo daugiausiai realių progų, puikiai žaidė su lenkais, škotais, latviais, estais, bet kamuolys kaip užburtas nėjo į vartus. Jam sakiau, kad atėjo tavo diena įmušti. Fedoras, palyginimui, atliko apie devynis smūgius ir įmušė penkis įvarčius. Turim gerą tandemą.

Manau, kad dar anksti žiūrėti į lentelę. Bet mane labai džiugina dvasia komandoje. Nesakau, kad prieš tai buvo kitaip, nes nebuvau rinktinėje, bet turime kumštį, komandą. Kaip atsarginiai žaidėjai ruošiasi, ar serga už kitus – tai yra mūsų jėga. Nėra jokių pretenzijų ir visi priima darbą profesionaliai. Mes patys kuriam tą atmosferą. Norėčiau padėkoti vaikinams ir jų klubams už jų darbą. Mes tik stengiamės iš jų išspausti maksimumą per trumpą laiką.

Jokių stebuklų nepadariau, nėra burtų lazdelių. Atmosferą sukuria patys žaidėjai. Mes esame grupės dalis. Žaidėjai žino savo darbą, mes padedame jiems pasiruošti rungtynėms. Būna kai reikia griežtesnio žodžio ar pasidalinti patirtimi, atverti akis. Vyrai padarė labai daug, netoli maksimumo. Bet visada norime padaryti dar daugiau. Mūsų nepatenkina esama padėtis. Esame sąžininga ir talentinga grupė, kuri susijungusi gali daug nuveikti.

Kas benutiktų ateityje, turime išlikti realistais. Galėčiau šaukti ar reikalauti, kad žaidėjai laimėtų visas rungtynes. Vis tiek anksčiau ar vėliau turi susidurti su realybe. Laukia rungtynės su labai galingomis rinktinėmis. Viso ciklo nė viena komanda nepraeina be nuosmukių. Tikiuosi, kad esame pakankamai protingi suprasti, kad daug kuo atsiliekame nuo Škotijos ar kitų šalių stadionais, aikštėmis, čempionatu, finansais. Tie žaidėjai, kurie buvo aikštėje verti atsidurti. Toks yra mūsų kelias – kad žaidėjai eitų į aukštesnį lygmenį.“

Konferencijos vaizdo įrašas:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS