Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Varžovų meistriškumas nulėmė rungtynių baigtį“

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po pralaimėtų UEFA Tautų lygos rungtynių Rumunijai neturėjo priekaištų savo žaidėjams dėl atsidavimo aikštėje bei teigė, jog pralaimėjimą nulėmė aukštesnis varžovų lygis.

Rumunija rungtynėse į priekį išsiveržė septintą minutę, o antrajame kėlinyje pridėjo dar du įvarčius. Lietuviai patyrė penktą pralaimėjimą C diviziono 4 grupės varžybose bei prarado galimybes pakilti į trečią vietą.

„Pirmas kėlinys mums buvo neblogas, nežiūrint į tai, kad praleidome ankstyvą įvartį. Vyrai stengėsi žaisti futbolą, nesimatė kažkokio beviltiškumo. Nors atakose šiandien nebuvo geriausia mūsų diena, susikūrėme keletą progų, mūsų žaidime jautėsi drąsa, turėjome kamuolio kontrolės atkarpų, bet antrajame kėlinyje išryškėjo varžovų meistriškumas, kuris nulėmė rungtynių baigtį. Deja, šiandien ši lyga mums yra akivaizdžiai per „kieta“, – teigė E. Jankauskas.

Arvydui Novikovui rungtynėse buvo parodytos dvejos geltonos kortelės ir jis buvo pašalintas iš aikštės. Trenerio manymu, šis pašalinimas nebuvo pelnytas: „Pirmą geltoną kortelę jis gavo už žaidimą atsigriebdamas nuo varžovo. Antrą geltoną kortelę jis gavo po to, kai varžovas užsikabino už Arvydo kojos. Manau ,kad jis nepelnytai buvo išvarytas iš aikštės. Arvydas yra mūsų lyderis ir, be abejo, kitose rungtynėse jo trūks aikštėje“.

Nacionalinės rinktinės marškinėlius pirmą kartą apsivilko Domantas Šimkus, o į aikštę po kelerių metų pertraukos sugrįžo Gratas Sirgėdas. Startinėje sudėtyje po daugiau nei dviejų metų rungtyniavo ir Deimantas Petravičius. E. Jankauskas liko patenkintas jaunųjų futbolininkų pasirodymu: „Jie gerai įsiliejo į žaidimą, manau, kad tai būtų galima laikyti pozityvia rungtynių detale“.

Tuščiame stadioną rinktinę palaikė saujelė Lietuvos aistruolių. Rinktinės treneris padėkojo daugiau nei 1000 kilometrų sukorusiems sirgaliams bei teigė, jog futbolininkams yra reikalingas palaikymas.

„Džiugina, kad fanai atvyko mūsų palaikyti, jie tikri mūsų sirgaliai. Žmonės, kurie supranta Lietuvos futbolą, šiandien turėtų palaikyti žaidėjus. Jie nekalti, kad buvo spragos futbolininkų ugdyme. Žaidėjai tikrai kovojo aikštėje. Manau, sirgaliai mato atsidavimą, norą ir pasiaukojimą ir būtų keista, jei kažkas tuo suabejotų“, – tvirtino E. Jankauskas.

Aikštę ankščiau laiko paliko puolėjas Fedoras Černychas. Jį 73 minutę pakeitė Darvydas Šernas. Pasak E. Jankausko, kapitonas buvo pakeistas norint apsisaugoti nuo galimų komplikacijų jo sveikatai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS