Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Vengrai nuo pat pradžių pasiūlė labai aukštą tempą“

Lietuvos nacionalinė rinktinė antradienio vakarą patyrė nesėkmę Europos čempionato atrankos turnyre, kai išvykoje 0:2 nusileido Vengrijos komandai.

Po dvikovos rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas pripažino, kad ekipa įdėjo visas pastangas, tačiau varžovai tiesiog pademonstravo savo klasę.

„Reikia pasakyti, kad tai buvo rungtynės su labai stipriu priešininku. Žinojome, kokia stipri yra Vengrijos rinktinė, nuo pat pradžių jie pasiūlė labai aukštą tempą, prie kurio reikėjo priprasti. Tai yra suprantama, normalu, bet tai, kas priklauso nuo vyrų… Kova, atsidavimas, klaidų taisymas – vyrai atidavė visas jėgas. Stengėmės rotuoti ir mūsų išsidėstymą aikštėje, antrame kėlinyje buvo momentas, kai turėjome tris iš eilės pakeltus kampinius ir jautėsi, kad gal net galime kažką ten išpešti, bet, aišku, meistriškumas šiuo metu skiriasi ir tai konvertavosi į du įvarčius“, – dvikovą reziumavo specialistas.

Visgi, net ir nepaisant nesėkmės, treneris teigė galintis rasti nemažai pozityvių momentų.

„Manau, kad naudos net ir tokiose rungtynėse yra labai daug. Vyrams reikia praeiti šitą kelią, pajausti intensyvumą, tribūnų gausą, pasijausti savais šitame lygyje.

Aišku, tai pareikalaus laiko, mes esame jauna komanda ir turėjome labai jaunų žaidėjų, kuriems tai buvo pirmi žingsniai tokiame futbole ir tikiuosi, kad tai turės naudos jiems ateityje“, – dėstė E. Jankauskas.

Paklaustas apie įvartines situacijas jis akcentavo, kad visi įvarčiai krenta po klaidų, o toms klaidoms lietuvius savo žaidimu išprovokavo Vengrijos komanda.

„Visada įvarčiai krenta po kažkokių klaidų. Aišku, kad suklystume varžovas mus ištampė, išprovokavo, leidome atlikti skersą perdavimą iš krašto, kai galbūt galėjome „išsivalyti“, o antras įvartis – tai yra tas himnas meistriškumui, dėl tokių įvarčių futbolas yra labiausiai mylima sporto šaka pasaulyje“, – mintimis dalinosi treneris.

Taip pat šiame lange buvo panaudota labai nemažai futbolininkų – iš 25 futbolininkų, kurie buvo registruoti vienam ar kitam mačui, aikštėje pabuvojo iš viso 21.

„Esame toje stadijoje, kai konstruojame mūsų komanda, tai labai svarbu jiems žengti į aikštę, būti komandos dalimi. Toks ir buvo tikslas – panaudoti kuo daugiau žaidėjų, aišku, ir mažas tarpas tarp rungtynių buvo priežastis rotacijai, nes buvo sunkios rungtynės, kur mums teko kovoti mažumoje, ir kelionė nebuvo lengva.

Norėjau parodyti pasitikėjimą visais žaidėjais, kad turėtume didesnę apkabą tų, iš kurių galėtume rinktis tą tikrą rinktinę, kuria galėtume statyti Lietuvos futbolo ateitį“, – pasakojo treneris.

Taip pat jis pridėjo, kad vengrai savo aukštu spaudimu išmušė lietuvius iš pirminio plano – įžaidinėti kamuolį žemais perdavimais nuo savų vartų.

„Mūsų planas visada yra įžaidinėti kamuolį, aišku, tai nėra surišta su beprotiška rizika. Net ir šiandien turėjome keletą gerų įžaidimų, kur buvome ant tokios rizikos ribos. Nuo pat pirmų minučių vengrai pasiūlė labai aukštą tempą, labai aukštą spaudimą ir dėl to mes ir pirmame kėlinyje keitėme savo taktinį išsidėstymą, gale nusprendėme ieškoti laimės dar akiplėšiškiau. Taktinės schemos duoda žaidėjams peno apmąstymams, tas taktinis lankstumas yra būtinas žaidėjų evoliucijai ir manau, kad mums pavyko neblogai tai padaryti“, – kalbėjo treneris.

Kitas rinktinės langas dabar laukia rugsėjo mėnesį – jo metu rinktinė sužais du mačus namuose – su Juodkalnijos ir Serbijos rinktinėmis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS