Neįgaliesiems

E. Jankauskas ves į pergales vaikų globos namų komandas

Lietuvos vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas ir kiti žinomi šalies žmonės taps „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyro” komandų žaidžiančiais treneriais.

E. Jankauskas, Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, Arūnas Valinskas, Mantas Katleris ir Mantas Stonkus į pergalę ves vaikų komandas iš vaikų globos namų. Jau tradicinis renginys „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyras” skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamą mūsų šalies vaikų užimtumą.
 
Vis daugiau žinomų žmonių palaiko Labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ iniciatyvą „Futbolas – vaikams”, siekiančią atgaivinti futbolo populiarumą ir kad jis būtų prieinamas visiems vaikams.
 
Rolandas Mackevičius sako, kad pats užaugęs Vilniuje, vaikystėje labiau mėgo žaisti futbolą, o ne krepšinį. Kamuolį jis dabar spardo ir su sūnumi. Radistas sako, kad kartu su kolega Jonu jau seniai palaiko iniciatyvas, susijusias su mūsų šalies vaikų ir jaunimo užimtumu. Radistai organizuoja ir motyvacines paskaitas.
 
„Mums su Jonu labai svarbu parodyti dar tik besiformuojančioms asmenybėms, kad pasaulis yra didelis, ir jame daug ką galimą nuveikti, daug ko pasiekti. Ypatingai tai svarbu motyvuoti mažesnių miestelių vaikus, parodyti jiems, kad jų gyvenimas nesibaigia ties miestelio rėmais. Visada rodau Jono pavyzdį, primenu, kad jis irgi užaugo nedideliame Lietuvos miestelyje ir tik savo pastangų dėka pasiekė kur kas daugiau nei daugelis gyvenančių didmestyje”, – pasakoja R. Mackevičius.
 
Radistai ir kiti žinomi vyrai „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyro” metu taps žaidžiančiais treneriais ir žais kartu su vaikų komandomis iš vaikų globos namų. Apie 60 vaikų atvyks iš SOS vaikų kaimo, Tauragės ir Panevėžio vaikų globos namų ir Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinio centro.
 
Pagrindinis renginio ir iniciatyvos rėmėjas yra Tartan Army Children Charity (Škotijos futbolo rinktinės paramos fondas vaikams). Renginyje dalyvaus ir fondo vadovas Derek Clark iš Škotijos, jis žadėjo susirinkusiems pagroti dūdmaišiu.
 
Graži iniciatyva gimė, kai vaikų futbolo mokykla „Ataka“, kurios veiklą remia Labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“, susidūrė su neišsprendžiama problema – nėra sąlygų kur treniruoti vaikus, nors norinčių lankyti treniruotes vaikų vis daugėjo.
 
„Mokyklų sporto salės yra praktiškai 100% užimtos, o Vilniaus stadionai apleisti. FM „Ataka“ treniruotes lankė 250 vaikų, tarp jų ir iš vaikų globos namų“, – apie veiklą pasakoja G.Tvarijonas.
 
LPF „Padėk gatvės vaikams“ apmoka už globos namų, nepasiturinčių šeimų vaikų treniruotes, nuperka sportinę aprangą. Fondo tikslas – sudaryti sąlygas vaikams sportuoti savo mokykloje arba šalia namų už prieinamą kainą arba nemokamai. Vykdomas vaikų užimtumas yra skirtas alkoholio, narkotikų vartojimo, nusikalstamumo prevencijai, nes užsiėmę ir turintys gerą trenerių pavyzdį vaikai neieško nuotykių gatvėje, yra laimingesni ir socialiai labiau integruoti.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS