Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Visų žaidėjų akys dega noru laimėti“

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas penktadienį spaudos konferencijoje prieš rungtynes su Slovakija džiaugėsi, jog jo komanda per treniruočių stovyklą negailėjo jėgų ir tvirtino, jog žaidėjai bus pasiruošę dvikovai.

Sauliaus Čirbos nuotr.

Šeštadienį penkis taškus F grupėje surinkę lietuviai pasaulio čempionato atrankos rungtynėse LFF stadione priims slovakus ir sieks atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmajame rate. Penktadienį E. Jankausko auklėtiniai surengė paskutinę treniruotę.

„Turėjome penkias dienas pasiruošti, manau, kad tai pavyko padaryti. Matau, jog visų žaidėjų akys dega noru žaisti, revanšuotis, pergalės, džiaugsmo sau ir palaikantiems sirgaliams. Sunku surasti priekaištų, nes jie dirbo sąžiningai, visi jie yra motyvuoti išeiti į aikštę ir bus naudingi komandai“, tikino E. Jankauskas.

„Turime prognozuojamą komandą rytdienai, bet jei būtų priverstiniai keitimai, esu ramus ir žinau, kad žaidėjai pasiruošę pakeisti komandos draugus. Tikiu, kad turimi trys keitimai atneš naudos ir pastiprins mūsų žaidimą. Didelių nusiskundimų dėl traumų nėra, visi yra sveiki ir pasiruošę”, – kalbėjo treneris.

Slovakai šiose rungtynėse versis be reguliarių pagrindinės sudėties narių Adamo Nemeco ir Jurajaus Kuckos. Lietuvos treneris pripažino, kad varžovams gali trūkti minėtų futbolininkų savybių, bet nenuvertino oponentų galimybių: „Jie neteko dviejų žaidėjų vidurio zonoje ir puolime. Galbūt netekus Nemeco, jiems trūks geresnės kovos dėl aukštų perdavimų, bet jie turi neblogų keitimų“.

„Slovakai parodė, kokio jie yra galingumo komanda, kokį jie turi greitį, mąstymą ir futbolo supratimą ir kaip greitai išnaudoja tas klaidas. Iš teorinės pusės paprasta nurodyti,  kur gali būti klaidos, kur priešininkas gali priversti mus suklysti, bet praktiškai tai padaryti yra kitas reikalas. Dabar prasideda antrasis ratas ir mes jau patyrėme tai savo kailiu bei žinome, kiek gali kainuoti nereikšmingos klaidos iš praeitų rungtynių, – sakė E. Jankauskas. – Mums būtų mažiausiai per kuklu norėti lygiųjų, norime laimėti bet kokiu atveju, nesvarbu ar tai yra abejotina ar realu, tai nekeičia mūsų nusiteikimo žaisti dėl pergalės.”

Rinktinės gynėjas Tadas Kijanskas teigė, kad ekipa stipriai susitelkė, kad išanalizuoti ir taisytų klaidas: „Turėjome susirinkimą ir stebėjome rungtynes ir išanalizavome klaidas. Treneris akcentavo būtent tuos epizodus, kuriuose prastai sužaidėme ir stengsimės tų klaidų nekartoti bei siekti pergalės savų žiūrovų akivaizdoje. Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija ir tai bus šviežias naujas popieriaus lapas, bandysime perrašyti istoriją“.

„Slovakija kaip ir kiekviena komanda, išsiskiria savo ypatybėmis, turi savo lyderius, kurie organizuoja žaidimą. Yra Hamšikas ir eilė kitų žaidėjų, kurie savo pozicijose atlieka svarbų vaidmenį, bet mūsų tikslas nebus susikoncentruoti ties atskirais žaidėjais, turėsime trenerio pateiktą žaidybinį planą, kurio turėsime laikytis“, – dėstė futbolininkas.

Lietuvos ir Slovakijos rinktinių dvikova prasidės 21 valandą 45 minutės. Bilietus galima įsigyti internetu “Ticketmarket.lt” svetainėje arba “PayPost” vietose.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS