Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Žaidėjai kovėsi kaip gladiatoriai“

Lietuvos rinktinė šeštadienį iškovojo pirmą tašką Europos čempionato atrankoje, kai savų žiūrovų akivaizdoje Kaune 1:1 sužaidė su Bulgarija.

Lietuviai rungtynėse smogė pirmi, kai pirmo kėlinio pradžioje tiksliai mušė Edvinas Girdvainis. Visgi netrukus už paskutinės vilties pražangą Justui Lasickui buvo parodyta raudona kortelė ir kone 70 minučių lietuviams teko žaisti mažumoje.

Bulgarams pirmame kėlinyje pavyko rezultatą išlyginti, tačiau per likusį laiką lietuviai pasiaukojamai gynėsi ir išplėšė svarbų tašką.

E. Jankauskas po rungtynių savo spaudos konferenciją pradėjo dėkodamas gausiai susirinkusiems sirgaliams – jų stadione buvo daugiau nei 14 tūkstančių.

„Pradėsiu nuo padėkos sirgaliams ir žiūrovams, kurie sukūrė šitą šventę ir kurie kompensavo šitą netektį aikštėje. Reikėtų jiems nusilenkti ir pareikšti padėką, kad pagaliau stadione Lietuvoje mes galime pamatyti ir išgyventi tą spektaklį, dėl kurio visas pasaulis yra išprotėjęs. Ko gero, tai turėtų būti viena iš džiaugsmingiausių dienų Lietuvos futbolo istorijoje“, – kalbėjo treneris.

Jis taip pat džiaugėsi tuo, ką rinktinė nuveikė iki pirmojo įvarčio ir kaip jį susikūrė.

„Iki tos raudonos kortelės, manau, kad mums pavyko aikštėje daryti tai, ką planavome. Pavyko uždaryti erdves be kamuolio, vėliau išeiti į puolimą. Kažkiek gal ir buvo sėkmės, bet ir ją reikia užsitarnauti. Edvinas [Girdvainis – red.] tame epizode agresyviai ėjo į kamuolį“, – apie įmuštą įvartį pasakojo strategas.

Tuo tarpu likimą mažumoje treneris įvertino kaip tam tikrą pamoką, kuri bus naudinga ir ateičiai.

„Manau, kad tas išvarymas mums davė tokią gerą pamoką, kad galime ir mažumoje „ištraukti“ rungtynes. Aišku, reikėjo daug energijos atiduoti gynyboje.

Antrajame kėlinyje perstatėme taktinį išsidėstymą, juo mes dar labiau apsunkinome varžovams priėjimą prie pavojingų zonų. Ačiū žaidėjams, kurie kovėsi kaip gladiatoriai“, – savo ekipai pagyrų negailėjo treneris.

Taip pat jis pridėjo besitikintis, kad toks futbolo spektaklis paragins sirgalius į stadioną sugrįžti ir ateityje.

„Turbūt, kad žiūrovai, išėję iš stadiono su tokiomis emocijomis, norės grįžti į rungtynes ir kitą kartą“, – teigė treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS