Neįgaliesiems

E. Stankevičius: Apie UEFA konferencijas, FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą Lietuvoje bei sutartis su „Hummel“ ir „BMW“

Lietuvos futbolas tęsia tinklalaidę „Football O‘clock“, kurioje Lietuvos futbolo atstovai dalinasi negirdėtomis istorijomis, pasakoja apie savo darbo specifiką bei diskutuoja įvairiomis futbolo temomis.

Antrasis „Football O‘clock“ svečias – Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Pokalbio metu E. Stankevičius papasakojo apie sprendimą prisijungti prie LFF, supažindino su UEFA konferencijų dienotvarke bei pasidalino sutarčių su „Hummel“ ir „BMW“ niuansais.

Apie pasiūlymą prisijungti prie LFF

LFF generalinis sekretorius teigė, jog neplanavo prisijungti prie Lietuvos futbolo federacijos veiklos, tačiau įvertines federacijos potencialą bei naujas galimybes – sutiko mesti sau naują iššūkį. „Apie dešimt metų praleidau krepšinio vadyboje – studijų metais dirbaus krepšinio klubuose, po studijų dirbau „Basketnews“ krepšinio portale, „Tornado“ krepšinio mokyloje, tuomet sulaukiau Lietuvos krepšinio lygos pasiūlymo. Kuomet pirmą kartą gavau pasiūlymą prisijungti prie LFF veiklos, pasakiau, ačiū, bet nedomina. Tačiau po metų vėl teko kalbėti su LFF atstovais, kurie pasiūlė prisijungti prie komercinės federacijos veiklos. Tuo metu taip pat aplikavausi į Kauno Technologijų Universiteto sporto centro direktoriaus pareigybes, taip pat bendravau su Lietuvos krepšinio federacija. Po ilgų diskusijų nusprendžiau priimti šį iššūkį, nes mačiau, kad rinka tikrai labai didelė ir ji nėra išvystyta“, – apie pasirinkimą pasakojo E. Stankevičius.

Apie sutartį su „Hummel“

Birželio 30 dieną vykusio Vykdomojo komiteto posėdžio metu buvo priimtas sprendimas dėl Lietuvos futbolo aprangos tiekėjo ir techninio partnerio, kuriuo išliko „Hummel“. Besibaigiant ilgamečio Lietuvos futbolo techninio partnerio sutarčiai, Lietuvos futbolo federacija išsiuntė oficialius kvietimus sporto bendrovėms teikti savo siūlymus. „Aš pats labai norėjau, kad skelbtume viešą konkursą, kuriame galėtų dalyvauti visos Lietuvoje veikiančios ir garsius sporto prekių ženklus atstovaujančios kompanijos. Kreipėmės į „Nike“, „Adidas“, „Joma“, „Hummel“ ir „Macron“ atstovus. Sulaukėmė visų kompanijų pasiūlymų, išskyrus „Nike“, nežinau dėl kokių priežasčių jie jo nepateikė, bet kiek teko matyti iš derybinės pusės ir ką teigė Vykdomojo komiteto nariai – šiandien dienai federacijai yra geriau dirbti su mažesnio žinomumo prekės ženklu nei rinktis gigantą. Mažesnės kompanijos į mus žiūri lankščiau, suteikia išskirtinį dėmesį bei gali skirti papildomą marketinginį biudžetą.

„Hummel“ atveju tiesiogiai bendravome tiek su pagrindiniu jų biuru Danijoje, tiek su Lietuvos atstovybe – jie eilę metų yra mūsų partneriai ir mes jau žinome jų sąlygas ir potencialą. Jų pasiūlymas nusvėrė kitus. Vis dėlto, maloniai nustebino „Joma“, kuri pateikė išties gerą pasiūlymą ir jie buvo svarstomi kaip alternatyva.

Visi įmonių pasiūlymai buvo pateikti Vykdomojo komiteto nariams, visų prekės ženklų atstovai buvo pakviesti dalyvauti VK posėdyje, kuriame pristatė savo pasiūlymą bei išgirsti VK narių klausimus. VK metu vyko balsavimas ir buvo priimtas naudingiausias pasiūlymas“, – teigė LFF generalinis sekretorius.

UEFA konferencijos

Pasak Edgaro Stankevičiaus, UEFA konferencijos naudingos ne tik diskutuojant su kitų šalių atstovais dėl galimų pokyčių Europos futbole, tačiau ir užmezgant ryšius su kitų federacijų atstovais bei derinant būsimas nacionalinės rinktinės draugiškas rungtynes. LFF generalinis sekretorius teigė, jog kelionių išties netrūksta, tačiau visos jos – darbinės. „Daugeliui gali pasirodyti, kad tai yra kažkoks neįtikėtinas dalykas, arba kuomet su savo draugais ir bičiuliais bendrauju, visi sako, kad labai daug keliauju ir man turbūt labai smagu. Taip, iš vienos pusės tai yra įdomu, pamatai naujus kraštus, bet kelionės metu aš dažniausiai pamatau lėktuvą, lėktuvo modelį, viešbutį, pusryčius ir vakarienę. Visa kita yra darbas, pokalbiai su kolegomis iš UEFA ir FIFA asociacijų.

Labai priklauso, ar tai yra kongresas, ar tai yra burtų traukimo ceremonija, ar kažkokie šventiniai renginiai. Jeigu tai šventiniai renginiai, tuomet dienotvarkė yra laisvesnė, bet prie šių renginių dieną prieš būna arba asociacijų vadovų susirinkimas, arba kongresas, kur diskutuojame apie numatomus pakeitimus.

Federacijų atstovai dažniausiai atskrenda dieną prieš renginį, tuomet ryte prasideda oficiali dalis, o vakarais būna oficialios vakarienės arba, jeigu tai yra burtų traukimo ceremonija – neoficialus pabendravimas, kurio metu užkandžiaudamas arba gurkšnodamas gėrimus tuo pačiu tariesi su kitų asociacijų vadovais dėl galimų rinktinės draugiškų rungtynių, nes tuomet jau žinai, su kuo žaisi būsimame cikle“, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius.

Dar daugiau E. Stankevičiaus minčių apie UEFA konferencijas, negirdėtas istorijas bei būsimą FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatą Lietuvoje išgirsite tinklalaidėje „FOOTBALL O‘CLOCK“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS