Neįgaliesiems

E. Stankevičius po UEFA Vykdomojo komiteto sprendimo: „Smagu, kad buvo atsiliepta į mūsų komentarus“

Lietuvos futbolui praėjęs šeštadienį buvo puikus – UEFA Vykdomasis komitetas priėmė du pozityvius mūsų futbolui sprendimus.

Visų pirma, Lietuvai ir Latvijai buvo patikėta organizuoti 2026-ųjų UEFA Europos futsal čempionatą. Tai bus pirmasis tokio rango renginys mūsų šalyje po 2021-aisiais Lietuvoje vykusio FIFA pasaulio futsal čempionato.

Taip pat vyrų futbolo rinktinei nebereikės susitikti su Baltarusijos komanda ir kovo mėnesį lauks dvikova su Gibraltaro rinktine dėl vietos UEFA tautų lygos C divizione.

„Tiek iš politinės, tiek iš sportinės pusės tai yra varžovas, su kuriuo norėjome žaisti, reikia dar kartą padėkoti tiek UEFA, tiek UEFA Vykdomajam komitetui už šiuos priimtus sprendimus, labai jais džiaugiamės ir judame toliau“, – po pozityvių sprendimų Hamburge kalbėjo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Kalbėdamas apie UEFA Europos futsal čempionatą, LFF vadovas taip pat išreiškė džiaugsmą dėl to, kad mūsų šaliai pavyko gauti tokį nemažą tarptautinį renginį.

Reportažas iš Hamburgo.

„Pirmiausia tai yra džiugesys, kad gavome šį čempionatą, su latviais labai dėl to didžiuojamės, o kiek vėliau prasidės darbas, organizacinio komiteto suformavimas, viso koncepto patvirtinimas, kaip dirbsime ir kas už ką atsakys, bet šiai dienai dar yra kiek anksti apie tai kalbėti, esame pateikti stiprų dokumentą, kaip viskas atrodys, manau, kad tai ir buvo svarbus faktorius, dėl ko pranokome stiprią Prancūzijos paraišką.

Tai yra politinis sprendimas, iki pat paskutinių minučių nebuvo aišku, ar mes, ar Prancūzija, Belgija ar Suomija bus favoritai nugalėti, darėme daug susitikimų, pokalbių prieš Vykdomojo komiteto posėdį.

Latvijos futbolo federacijos prezidentas taip pat yra UEFA salės ir paplūdimio futbolo komiteto vadovas, visi kartu bendromis pastangomis padarėme tai, ką turėjome padaryti ir manau, kad tai buvo geras sprendimas duoti šį čempionatą organizuoti dviems mažoms valstybėms“, – mintimis dalinosi E. Stankevičius.

Tuo tarpu kalbėdamas apie laukiančią dvikovą su Baltarusijos vyrų rinktine, LFF prezidentas kalbėjo apie tai, kad dabar reikės jau kovo mėnesį būti paruošus Kauno Dariaus ir Girėno stadioną.

„Keičiasi mūsų planavimas – jei planavome, kad su baltarusiais reikės žaisti neutralioje aikštėje (tarp variantų buvo Kipras, Bulgarija ar ta pati Vengrija), tai dabar situacija keičiasi, mūsų laukia ir išvykos rungtynės prieš Gibraltaro rinktinę. Laukia pokalbis su Kauno savivaldybe, stadiono operatoriumi, kuris turės paruošti žolę kovo mėnesio rungtynėms.

Tačiau apskritai – smagu, kad buvo atsiliepta į mūsų komentarus, nuo pat pradžios akcentavome, kad žaisti nenorime. Taip, prieš baltarusius teko žaisti mūsų futsal ir U19 vaikinų rinktinėms, bet šių rungtynių, kadangi tai yra pagrindinė šalies rinktinė, norėjome išvengti, nes tai yra stiprus varžovas, politine puse nedėkingas varžovas.

Malonu, kad UEFA įsiklausė į mūsų pastabas, kad pavyko rasti visoms pusėms priimtiniausią variantą, kai Baltarusija ir Kipras lieka C divizione, o mes dėl vienos vietos žaisime su Gibraltaru. Tas priimtas sprendimas gal labiausiai aktualus buvo mums, bet manau, kad ir kitos šalys yra patenkintos šiuo sprendimu“, – dėstė E. Stankevičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS