Neįgaliesiems

E. Stankevičius: „Sporto klasės mokyklose yra puikus būdas užtikrinti pedagoginį ugdymą ir tobulėjimą sporte “

Gruodžio 13 d. Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius dalyvavo Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos sustiprinto fizinio ugdymo klasės pristatyme.

Tai – 2021 metų rugsėjį suburta penktokų klasė, kurioje mokosi futbolo, rankinio ir karate sporto šakų atstovai. Renginyje dalyvavo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, savivaldybės, Lietuvos rankinio federacijos ir Lietuvos karate federacijos atstovai. 

„Labai teigiamai vertiname šią klasę ir jau pasiektus rezultatus. Labai svarbu, kad sportininkai skirtų didelį dėmesį ir mokslams, o tai ir yra užtikrinama šioje klasėje. Svarbu yra sportinės klasės veiklą grįsti moksliniais tyrimais ir tam yra reikalingas bendradarbiavimas su Lietuvos sporto universitetu bei įvairių sporto šakų federacijomis“, – teigė V. Makūnas.

V.Makūnas patikino, kad ateityje sporto infrastruktūros kūrimui Kauno rajone bus skiriama dar daugiau dėmesio.

Futbolo federacija kiekvienam sporto klasės moksleiviui padovanojo po dovaną, o jauniesiems futbolininkams – svarbaus treniruočių inventoriaus.

„Lietuvos futbolo federacija jau bendradarbiauja su Ozo gimnazija Vilniuje, sporto gimnazijomis Šiauliuose bei Panevėžyje ir labai džiaugiamės, kad sporto klasė, kurioje turės galimybę tobulėti jaunieji sportininkai, buvo sukurta ir Kauno rajone. Mes esame labai suinteresuoti tokių klasių atsiradimu bei sėkminga veikla, nes tai yra svarbi terpė, kurioje gali būti vystomi būsimi šalies talentai, ir sieksime padėti tokių klasių veikloje“,  – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Šiuo metu A. Mitkaus pagrindinės mokyklos sporto klasėje mokosi 14 futbolininkų – 13 berniukų ir 1 mergaitė. Vaikai mokosi pagal pilną ugdymo programą, fiziniam ugdymui skiriamos 4 savaitinės pamokos, vedamos savo sričių profesionalų. Sporto klasės auklėtiniams sudarytos sąlygos tarp pamokų ir treniruočių likti mokykloje ir atlikti namų darbus, taip pat yra pasirūpinama jų maitinimu bei transportu. 

„Sporto klasės mokyklose yra puikus būdas užtikrinti tiek tinkamą jaunųjų talentų pedagoginį ugdymą, tiek ir tobulėjimą pasirinktame sporte, taip sudarant galimybes visapusiškai augti. Lietuvos futbolo federacija yra pasiruošusi tiek jauniesiems sportininkams, tiek juos ruošiantiems pedagogams bei treneriams padėti turimomis žiniomis, metodine medžiaga bei reikiamomis priemonėmis. Esame įsitikinę, kad tokiose klasėse galima itin anksti identifikuoti talentingiausius būsimus sportininkus ir užtikrinti būtinas sąlygas jų talentui atsiskleisti “, – teigė E. Stankevičius.

Po renginio LFF generalinis sekretorius taip pat susitiko su Kauno rajono meru V. Makūnu ir aptarė svarbius futbolo plėtros regione klausimus.

„Kauno rajonas yra labai sparčiai augantis ir futbolą mylintis kraštas – tai matome iš vystomų aukštos kokybės infrastruktūros projektų, kurių ateityje tik daugės. Būtent tai ir aptarėme su Kauno rajono meru – kaip federacija galėtų prisidėti prie šios infrastruktūros projektų bei skatinant futbolo plėtrą rajone,“ – sakė LFF generalinis sekretorius.

Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda rungtyniauja A lygoje, o kita Kauno rajono komanda – FK „Garliava“ – iškovojo teisę kitąmet žaisti LFF Pirmoje lygoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS