E. Šupelytės baudos smūgis užtikrino šiauliečių pergalę Baltijos moterų lygoje

Po vasaros atostogų į aikštę grįžusios Šiaulių „Gintros“ futbolininkės namuose Baltijos moterų futbolo lygos rungtynėse priėmė viešnias iš sostinės – MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjas.

Šiaulių centriniame stadione gintrietės po įnirtingos kovos 1:0 (0:0) palaužė vilnietes ir iškovojo ketvirtąją pergalę Baltijos lygoje iš tiek pat galimų. Komanda jau užsitikrino vietą Baltijos lygos pusfinalyje, o galutinė reguliaraus sezono vieta paaiškės po kitą sekmadienį Šiauliuose įvyksiančių rungtynių su Estijos čempione Talino „Flora“. Pastaroji kol kas taip pat nėra praradusi taškų, tad tarpusavio akistata išaiškins, kuri ekipa taps reguliariojo sezono nugalėtoja.

Rungtynių įrašas futbolas.tv platformoje

Susitikimą komandos pradėjo nedrąsiai. Žvalgybos laikas prabėgo sužaidus pirmąsias 10 minučių. Vėliau ekipos ėmė rodyti iniciatyvą pelnyti įvartį, o pirmąjį šansą pasižymėti turėjo Juliet Sunday, tačiau jos smūgį atrėmė Meda Šeškutė.

Po kurio laiko pavojingai atakavo žalgirietės – smaigelyje atsidūrusi varžovių puolėja nepasinaudojo proga pelnyti pirmąjį mačo įvartį.

21-ąją minutę idealaus šanso neišnaudojo Erika Šupelytė, kuri po M. Šeškutės atremto kamuolio galėjo nukreipti kamuolį į tinklą, tačiau dar sykį pataikė į oponenčių vartininkę.

Besibaigiant kėliniui išvesti komandą į priekį puikų šansą vėl turėjo E. Šupelytė, tačiau puolėjos smūgis praskriejo virš skersinio. Dar viena šimtaprocentine proga pasižymėti prieš pertrauką nepasinaudojo Juliet Sunday. Pastaroji stojo realizuoti Abigail Sunday išprovokuoto baudinio, tačiau smūgiuotą kamuolį atrėmė idealiai atsispyrusi M. Šeškutė. Į pertrauką komandos patraukė esant nulinėms lygiosioms.

Po pertraukos šeimininkių sudėtyje į aikštę žengė Meida Proscevičiūtė, kuri pakeitė dar pirmajame kėlinyje susižeidusią Ruby Diodati. Suaktyvinusios žaidimą šiaulietės prirėmė varžoves jų baudos aikštelės prieigose ir tai davė vaisių. Patogų baudos smūgį iš maždaug 17 metrų klasiškai tiksliu smūgiu 54-ąją mačo minutę realizavo Erika Šupelytė – 1:0.

Padvigubinti persvarą aikštės šeimininkių gretose turėjo aukštai iššokusi ir techniškai galva kamuolį smūgiavusi Laura Kubiliūtė, vis dėlto smūgis praskriejo greta varžovių vartų virpsto.

72-ąją minutę progą išlyginti rezultatą turėjo žalgirietės. Patikimai sužaidusi Adrianna Schroeder mūsiškių vartus išlaikė sausus. Po kelių minučių antrą kartą šiose rungtynėse grubiai sužaidusi varžovių saugė Maya Musaskaya buvo nubausta antrąja geltona kortele, kuri pavirto į raudoną ir viešnios liko žaisti dešimtyje.

Juliet Bassey galėjo padėti tašką šiose rungtynėse, tačiau puolėjos smūgis iš patogios situacijos prašvilpė virš vartų. Per likusį laiką komandoms įvarčių pelnyti nebepavyko, o gintrietės galėjo džiaugtis dar viena pergale.