Neįgaliesiems

E. Utkus – apie didžiausią įspūdį palikusią „Monaco“ žvaigždę, pozicijų pakeitimą ir rinktinę

Lietuvos rinktinės narys Edgaras Utkus pernai debiutavo Lietuvos rinktinės gretose, o viename iš praėjusio pasaulio čempionato atrankos langų buvo vienas iš pagrindinių rinktinės vidurio gynėjų.

Tokio rinktinės trenerių įvertinimo jis sulaukė ne be priežasties – tarpsezoniu futbolininkas pakeitė klubą ir iš „Monaco“ organizacijos persikėlė į Belgijos aukščiausią lygą ir dabar atstovauja „Cercle Brugge“ komandai, kur yra pagrindinės sudėties futbolininkas.

„Komandos treneriai paskutinę savaitę atvažiavo pasižiūrėti mūsų treniruočių ir viso proceso, patys vedė treniruotes. Turėjome rungtynes, po rungtynių jie su manimi susisiekė, pasiūlė testą, atvažiuoti ir su jais pabūti pasiruošimo metu. Nieko nelaukęs, nieko negalvojęs išvažiavau ir manau, kad viskas tik į gerą“, – apie karjeros pokyčius pasakojo žaidėjas.

Šiuo perėjimu jis bent kuriam laikui užbaigė savo etapą „Monaco“ klube, kur praleido pastaruosius kelis metus. Nors pagrindinėje komandoje jis debiuto taip ir nesulaukė, pats futbolininkas sakė, jog itin daug sunkumų jam, kaip ir visiems kitiems, sukėlė koronaviruso pandemija.

„Laiką galėčiau įvertinti dviem pusėmis. Pradžioje buvo sunkoka, buvo ir pakilimų, ir nuosmukių. Buvau antroje komandoje, buvo neprofesionali lyga.

Sužaidėme gal pusę pirmo sezono, tada viskas buvo sustabdyta, kitame sezone sužaidėme kelias rungtynes ir viskas dar sykį buvo nutraukta, tad maždaug pusantrų metų buvo be rimtų, oficialių rungtynių, tad buvo ganėtinai sunku įsivažiuoti į varžybinį ritmą“, – apie pandemijos sukeltus iššūkius kalbėjo futbolininkas.

Išvykęs į Belgiją E. Utkus dabar stabiliai rungtyniauja centro gynėjo pozicijoje, nors prieš tai jam įprasta buvo atraminio vidurio saugo vieta. Visgi pats žaidėjas tokių pokyčių nesureikšmina, tačiau džiaugiasi, jog atsirado didesnis pasitikėjimas savo jėgomis.

„Jaučiuosi labiau pasitikintis savimi. Atraminio saugo pozicija nuo gynėjo gal kažkiek skiriasi, bet tikrai didelė dalis žaidėjų gali sužaisti ir vidurio gynėju. Nebuvo kažkas labai naujo, nes ir Monake kelias rungtynes žaidžiau trijų gynėjų vidurio linijoje. Labai greitai adaptavausi šitoje pozicijoje ir viskas sekasi gerai“, – akcentavo futbolininkas.

Nors rinktinėje debiutavo dar praėjusių metų pabaigoje, tai buvo labiau simbolinis vaidmuo. Apie didesnį vaidmenį rinktinėje E. Utkus galėjo pradėti galvoti tada, kai rinktinės vairą perėmė Valdas Ivanauskas.

„Jaučiu didesnį pasitikėjimą savimi, vis tiek, žaidžiu aukščiausioje Belgijos lygoje, žaidi po 90 minučių, tai vis tiek duoda didelį pasitikėjimą savo jėgomis. Pakvietimo tikrai laukiau, nes ir pats treneris buvo atvykęs, stebėjo mano rungtynes“, – mintimis dalinosi futbolininkas.

Vaizdo įraše taip pat galėsite išgirsti, kuris gerai žinomas žaidėjas E. Utkui paliko didžiausią įspūdį Monake, kas jam buvo sunkiausia bei kuriose lygose jis norėtų savo jėgas išmėginti ateityje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS