Neįgaliesiems

E. Utkus: „Jaučiuosi sėkmingai įsiliejęs į „Monaco“ klubą“

Į Lietuvos U-21 rinktinę antrą kartą pakviestas „Monaco“ klubo saugas Edgaras Utkus džiaugiasi vėl galėdamas žaisti su vyresniais futbolininkais bei pasidalijo įspūdžiais apie beveik metus praleistus Prancūzijoje.

18-mečiui futbolininkui šie metai pateikė naujų iššūkių. Sausį jis suraitė parašą ant sutarties su Prancūzijos vicečempionais ir kol kas atstovauja jų U-19 amžiaus grupės ekipai.

Kovo mėnesį jis sulaukė pirmo kvietimo į jaunimo rinktinę ir spėjo debiutuoti Europos čempionato atrankos rungtynėse su Suomija. Vasarą Baltijos U-19 taurėje ir Valentino Granatkino turnyre įvarčius mušęs ir komandą į priekį vedęs E. Utkus dabar sugrįžta į vyresniųjų rinktinę, kuri spalio 12 d. susitiks su Farerų Salų komanda, o spalio 16 d. užbaigs atrankos ciklą prieš Suomiją.

„Visada smagu, kai tave įvertina tavo darbą ir pakviečia į vyresnių rinktinę. Labai laukiu ateinančių rungtynių, nusimato geri mačai – abi yra tikrai įveikiamos komandos, prieš kurias galime žaisti pirmuoju numeriu ir atakuojantį futbolą. Mums tik reikia parodyti norą, kovoti ir sužaisti geriausiai, kaip mokame“, – teigė E. Utkus.

Šiaulietis pripažino, jog pirmieji mėnesiai po to, kai jis paliko Nacionalinę futbolo akademiją (NFA) ir prisijungė prie „Monaco“ klubo nebuvo lengvi, bet jis pakankamai greitai adaptavosi: „Šie 10 mėnesių prabėgo labai greitai. Reikėjo laiko „įsivažiuoti“. Vėliau viskas pasikeitė, surandi draugų, treneriai į tave  pradeda žiūrėti kitaip, pramoksti prancūzų kalbą. Manau, kad į komandą įsiliejau greitai ir pasisėmiau vertingos patirties“.

E. Utkus per šį laiką spėjo įsitikinti „Monaco“ klubo propaguojamomis vertybėmis, kurios skiepijamos nuo jaunimo komandų iki pagrindinės ekipos: „Panašumų tarp jaunimo ir vyrų komandų tikrai yra. Treneriai prašo mūsų žaisti su kamuoliu agresyviai, spausti varžovus iki rungtynių galo. Kartais žaidžiu krašte, bet dažniausiai rungtyniauju aikštės viduryje, kur man sekasi geriausiai“.

Prancūzijos nacionaliniame U-19 čempionate „Monaco“ po septynių turų užima septintą vietą tarp 14 komandų. E. Utkus teigė, jog sezono pradžia komandai nebuvo sėkminga, bet po truputi ji atranda savąjį žaidimą, o jis pats gauna nemažai žaidybinio laiko aikštėje nuo rungtynių pradžios.

Nors jaunimo ekipa nesitreniruoja su pagrindine komanda, saugas jau yra susitikęs su keliomis klubo žvaigždėmis: „Teko treniruotis su „Monaco“ dubleriais, o treniruočių bazėje turėjau galimybę pasimatyti ir pasišnekučiuoti su gynėjais Kamilu Gliku, Andrea Raggi, vyriausiuoju treneriu Leonardo Jardimu. Iki pirmos komandos man dar toli, bet toliau sunkiai dirbsiu ir lauksiu savo galimybės“.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS