Neįgaliesiems

E. Vilkaitis pelnė atsinaujinusios EJL Savaitės žaidėjo laurus

Po vasaros pertraukos į stadionus sugrįžo SHARP Elitinės jaunių lygos komandos. „Žalgirio“ saugas Ervinas Vilkaitis svariai prisidėjo prie pergalės EJL U17 divizione, pelnęs du įvarčius ir perdavimus.

2003 metų gimimo vilnietis gavo progą sužaisti su vyresniais žaidėjais ir trenerių išties nenuvylė. Savo įspūdžiais Savaitės žaidėjo laurus nuskynęs saugas pasidalijo su čempionato sekėjais.

–Tavo sugrįžimas į EJL buvo įspūdingas – 2 įvarčiai ir 2 perdavimai žaidžiant su vyresniais žaidėjais. Kokių turėjai lūkesčių prieš rungtynes Gargžduose, ar tikėjaisi tokio įvarčių „sprogimo“?

–Dauguma šios „Žalgirio“ ekipos žaidėjų yra mano pažįstami. Tikėjausi, kad „Banga“ kovos, tačiau sužaidėme visai neblogai, pavyko susitvarkyti su kamuoliu ir turėjome laiko tinkamiems sprendimams priimti.

–Kaip manai, ar turėsi dar progų šiemet žaisti su žalgiriečiais vyresniame divizione?

–FA „Žalgiriečio“ akademijos treneriai minėjo, kad jų nuomone yra gerai žaidėjus pratinti prie didesnio tempo ir greičių. Manau, kad tie, kurie labai stengsis, tikrai nusipelnys savo šansų pasirodyti.

–Kokie dabar yra tavo pojūčiai žaidžiant futbolą ir tikslai čempionate?

–Kaip ir kiekvieną vasarą, sugrįžti kupinas energijos ir noro. Pagalvoju, kad išėjus į aikštę pirmose rungtynėse kartais net nerandi sau vietos. Labai malonus jausmas, kai su komanda kiekvieną savaitgalį važiuoji į rungtynes, kartu rungtyniauji. Mano asmeniniai tikslai būtų kuo daugiau įsijausti į vyresnių futbolą, stengtis kuo greičiau priimti sprendimus ir tada daug lengviau būna žaisti tarptautiniu lygmeniu.

–Šį mėnesį Lietuvoje juntamas tikras susidomėjimas futbolu, puikius eurožygius surengė Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“ ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“. Ar tavo bendraamžių tarpe, kurie ne itin domisi futbolu, pastebėjai susidomėjimą šiuo sportu, ar tavęs dažnai klausia dėl aktualijų?

-Taip, taip. Man labai patinka, kai žmonės kalba apie futbolą. Lietuvoje futbolas dar nėra laikomas pagrindiniu sportu, bet dabar su draugais daug diskutuojame. Jie nėra dideli A lygos komandų gerbėjai, bet visi žino, kad „Žalgiris“ žaidžia su „Sevilla“. Manau, tai labai svarbu. Mane smagiai stebina Lietuvos komandos, jos šiemet tikrai neblogai pasirodė Europos turnyrų etapuose.

–Tavo linkėjimas SHARP Elitinės jaunių lygos sirgaliams žaidėjams, kurie tik šiemet atsiskleidžia mūsų čempionate bei sirgaliams?

–14–17 metų amžiaus laikotarpis yra labai slidus. Atrodo, žaidėjas pasiruošęs, stiprus, mąsto aikštėje, tačiau susidomi kita veikla ir nebenori siekti futbolo karjeros, nebesieja savęs su futbolu. O čempionate atsiranda naujų perspektyvių žaidėjų, viskas priklauso tik nuo jų ir jie tikrai turi šansus gerai pasirodyti.

Kas dėl EJL sirgalių, aš manau, kad nereikėtų tėveliams per daug sureikšminti nepasisekusių rungtynių ar teisėjų klaidų, nes žaidžiant su kai kuriomis komandomis būna kažkokių ginčų ir taip toliau. Šis metas dar yra skirtas pasirengti vyrų futbolui ir nereikia viską priimti taip rimtai.

– Nuoširdžiai dėkoju už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas; Ievos Markūnaitės nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS