Neįgaliesiems

Edgaras Dubickas: Apie adaptaciją Italijoje ir debiutą „Serie A“

22-ejų metų Lietuvos jaunimo rinktinės futbolininkas Edgaras Dubickas, nuo 2017-ųjų metų gyvena Italijoje, šiuo metu atstovauja „Serie C“ rungtyniaujančią ekipą „Gubbio“, tačiau jau spėjo debiutuoti ir aukščiausioje Italijos lygoje. Interviu futbolininkas pasakoja apie gyvenimo Italijoje ypatumus ir skirtumus tarp žaidimo Lietuvoje ir užsienyje.

 

Karjera jaunimo komandose

Kalbėdamas apie jaunimo komandas Edgaras Dubickas pirmiausia išskiria „Lecce“ komandą, kuriai atstovauja ir dabar. Italijoje Edgarą maloniai nustebino ne tik futbolas, tačiau ir gyvenimo būdas.

„Kalbant apie jaunimo komandas, geriausiai jaučiuosi ten kur esu ir dabar, „Lecce“ komandoje, mėgaujuosi tiek futbolu, tiek miestu, žmonėmis, oro sąlygomis, mėgaujuosi gyvenimu ten“,  – entuziastingai apie gyvenimą Italijoje pasakoja Edgaras.

Lietuvos futbolo legenda Tomas Danilevičius yra minėjęs, kad atvykus į Italiją, iš esmės pasikeitė jo požiūris į futbolą.

„Iš pat pradžių gal ir nesijautė didelio skirtumo, tačiau laikui bėgant pastebėjau visai kitus reikalavimus ir kitokį požiūrį į žaidimą“,  – Lietuvos futbolo legendai pritarė Edgaras.

Adaptacija Italijoje

Nuo mažų dienų apie karjerą užsienyje svajojęs Edgaras sulaukęs savo šanso išvykti nedvejojo.

„Nuo mažų dienų svajonė buvo kažkur išvažiuoti, tam ruošiausi ir to laukiau, išvykus nepatyriau didelio šoko“,  – teigė jaunimo rinktinės puolėjas.

Visgi adaptacija svetimoje šalyje šiek tiek užtruko, tačiau išmokus kalbą gyvenimas Italijoje pasikeitė.

„Nebuvo lengva, pirmi metai, kalbos barjeras kišo koją, manau pirmi metai visur būna nelengvi. Italų kalbą išmokau per metus, pusantrų, kadangi kalbos nesimokiau nei pas korepetitorių, nei mokyklose, ją išmokau iš buitinio gyvenimo, bendravimo Itališkai“,  – pasakojo E.Dubickas.

Debiutas „Serie A“

2019 metais Edgaras Dubickas debiutavo „Serie A“ pirmenybėse, kuomet po keitimo 88-ąją minutę pasirodė aikštėje rungtynėse prieš „Cagliari“. Kalbėdamas apie debiutą aukščiausioje Italijos lygoje, Edgaras neslėpė emocijų.

„Emocijos tikrai buvo pačios geriausios, savo šanso nekartą laukiau sėdėdamas ant suolo. Emocijų apsakyti nerandu tinkamų žodžių, tai yra vienos iš svajonių išsipildymas“, – šypsodamasis teigia futbolininkas.

Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinė jau šiandien 18:30 val. stoja į kovą su Graikijos rinktine. Bilietus įsigyti galite čia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS