Neįgaliesiems

Edukuojantis ir suburiantis „Futboliukas“ ruošiasi rekordiniam sezonui

Ilgametis futbolo projektas ikimokyklinio ugdymo įstaigoms „Futboliukas“ ruošiasi rekordiniam startui. Šį mokslo metų sezoną nuo rudens iki pavasario „Futboliukas“ planuoja pritraukti daugiau įstaigų nei bet kada.

Jau trečius metus iš eilės „Futboliukas“ rengiamas nuo spalio iki gegužės mėnesio. Registracija startavo rugsėjo 1-ąją (www.asfutboliukas.lt) ir vyks iki rugsėjo 15 d. 10:00 val. arba kol užsiregistruos maksimalus skaičius dalyvių.

„Futboliukas“ ne tik skatina sportuoti, bet ir užsiima edukacija. Projekto svetainėje dalyviai kas mėnesį pildo su įvairiomis disciplinomis susijusias užduotis.

Šį sezoną dalyvius pasieks atnaujintos užduočių knygutės, taip pat gavus Vilniaus miesto savivaldybės paramą atsirado galimybė pakviesti daugiau dalyvių sostinėje. Iš viso į projektą numatoma pakviesti bent 100 įstaigų. Tai dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.

„Futboliukas“ skatina ilgalaikį dalyvavimą, todėl nemažai darželių prie projekto prisijungia ne pirmą, ir ne antrą kartą. Vienas jų – Marijampolės lopšelis-darželis „Pasaka“. Ikimokyklinio ugdymo mokytojai Jurgitai Lazauskienei šie metai bus treti dalyvaujant projekte.

„Vaikai laukia šio projekto. Kai ateinu į grupę – pirmas klausimas būna, kada galėsime žaisti „Futboliuką“. Mums projektas padeda įtraukti visą darželio kolektyvą, bendruomenę. Įtraukiame tėvus, taip pat tuos darželius, kurie nedalyvauja projekte. Futbolo elementus panaudojame įvairiose šventėse, – pasakojo mokytoja – „Futboliukas“ – tikslinė fizinė veikla, tokia, kokios trūksta ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Gauname visą metodinę medžiagą, palaikymą iš organizatorių. Dalyvauti verta visu šimtu procentų.“

Visagino lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Juršytė džiaugėsi, jog pavyko užsiregistruoti naujam sezonui, nes praėjusį sezoną to padaryti tiesiog nespėjo prieš užsipildant visoms vietoms.

„Viena kolegė dalyvavo „Futboliuko“ mokymuose, atvažiavo į mūsų įstaigą ir kažkaip įsitraukėme. Penkerius metus dalyvavome „Futboliuko Kalėdose“, užpernai pavyko užsiregistruoti ir „Futboliukui“. Patiko, kad tai ir labai įdomios užduotys, ir socialinis bendravimas. Vaikai viską darė susidomėję, organizavome šventes, žaidėme žaidimus. Vaikams futbolas labai patinka, žaidžiame ir aikštelėje lauke. Projektas paskatino vaikus labiau žaisti futbolą, įsitraukė ir tėvai. Tiems kas abejoja dalyvauti – neabejokite tikrai, verta ir smagu“, – kalbėjo R. Juršytė.

Jos teigimu, projektas skatina ir įstaigų bendradarbiavimą, nors dėl šių metų aktualijų jis pasikeitė. „Keturis metus organizuojame „Futboliuko“ turnyrą savo įstaigoje, kviečiame dalyvauti miesto darželius, buvo atvykę iš kitų miestų, net iš Vilniaus. Šiemet tiesiogiai bendrauti buvo sudėtinga dėl viruso pandemijos, bet galime tą daryti nuotoliniu būdu, dalintis vieni kitų nuotraukomis.“

„Futboliukas“ – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) inicijuotas, Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) vykdomas ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektas.

Nuo projekto pradžios per 12 metų ši idėja suvienijo kelis šimtus įstaigų iš visos Lietuvos.

Projekto partneriai – Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Registracijos vadovas

Nuostatai

Registracija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS