Neįgaliesiems

EJL Savaitės žaidėjas R. Banevičius: „Šis sezonas buvo neįprastas“

Likus paskutiniam SHARP Elitinės jaunių lygos turui sirgalius prikaustys lemiamas mūšis dėl medalių. Alytiškis Renatas Banevičius su FA „Dainavos“ komanda padarė viską, kad dvikovoje su „Žalgiriu“ spręstųsi EJL U19 diviziono trečios vietos likimas.

18-metis saugas pelnė EJL Savaitės žaidėjo titulą, svariai prisidėjęs prie alytiškių dviejų pergalių išvykose. Spalio 31 dieną R. Banevičius atliko rezultatų perdavimą rungtynėse prieš Baltijos FA (2:1), o jau po 5 dienų pelnė įvartį į PFA-SG-FK „Panevėžio“ (2:0) vartus. Alytaus ekipa dabar atsilieka 1 tašku nuo „Žalgirio“ ir ruošiasi finalinei dvikovai šį šeštadienį.

– Tavo indėlis praeitą savaitę buvo itin svarbus, siekiant išsaugoti šansą iškovoti EJL U19 bronzos medalius. Kokios buvo tavo emocijos ir mintys rungtynių su Baltijos FA ir panevėžiečius metu, kai rungtynės klostėsi sunkiai, tačiau pavyko pasiekti pergales?

– Mintys buvo ganėtinai paprastos. Žinojome, kad tiek Vilniuje bei Panevėžyje privalome laimėti, jeigu norime turėti dar šansus kovoti del trečios vietos. Manau, todėl tiek man bei visai komandai netrūko motyvacijos kovoti kiekvieną minutę. Džiaugiuosi tiek dėl savęs bei komandos, jog pavyko abejas rungtynes laimėti, momentais parodėm puikų, kokybišką žaidimą, kuris kupinas įvairių įdomių sprendimų pačioje aikštėje.

– Lapkričio 10 dieną nuo 15 valandos bus žaidžiamas paskutinis čempionato turas ir Alytaus dirbtinės dangos stadione priimsite „Žalgirio“ bendraamžius. Kokią žinutę norėtum skirti varžovams bei savo sirgaliams?

– Varžovams jokios žinutės nenoriu siųsti, nepatinka man tokie dalykai, nemėgstu kalbėti prieš rungtynes, viską įrodome mes aikštelėje. Galiu prižadėti, jog visa komanda atiduos visas jėgas. Žaidžiame namie, tad manau, ateis ir žiurovų, kurie suteiks dar daugiau motyvacijos. Abi komandos kovos del trečios vietos, gerbiame „Žalgirį“ ir suprantame, jog bus nelengva.

– Turim originalią situaciją, kai būsimoje dvikovoje akis į akį stos du EJL Savaitės žaidėjai. Kokį įspūdį tau palieka žalgirietis Osvaldas Čipkus?

– Osvaldas ilgai jau pažįstamas man tiek aikštelėje bei už jos ribų. Nuo mažens teko jau žaisti prieš jį. Ne kartą buvome kartu ir turnyruose, žaisdavome vienoje komandoje. Jis yra puiki asmenybė, bus įdomu vėl susitikti akis į akį.

– Treneris Nerijus Bartkevičius tave įvardijo komandos emociniu ir kūrybiniu lyderiu aikštėje bei gyrė už profesionalų požiūrį. Kiek pastangų reikalauja toks atsinešimas, siekiant padėti komandai laimėti?

– Dėl savo požiurio esu labiausiai dėkingas savo aplinkai, manau, ji labiausiai veikia žmogų. Treneriams, tėvams, kurie įskiepijo tam tikras vertybes; broliams, kurie palaiko bei draugams. Futbolas užima didelę dalį mano gyvenime, del to kartais tenka atsisakyti kitų dalykų, bet šis žaidimas teikia man malonumą ir tai viską atperka.

– Kuo tave patraukė futbolas ir ar turėjai jam alternatyvų? Kuo šiemet įgyta patirtis DFK „Dainavos“ klube tau buvo nauja?

– Pradėjau žaisti ganėtinai anksti, dar pamenu, nebuvau pradėjęs lankyti mokyklos, o jau ėjau į futbolo treniruotes. Savęs dar negaliu vadinti profesionalu, bet manau, jog ateityje pavyks žaisti profesionalai, gyventi iš futbolo. Neturėjau jokių alternatyvų futbolui, jų neieškojau, manau, jog savo kelią radau pakankamai anksti. Be abejo, yra ir kitu sporto šakų, kurios patinka, bet jas tenka pažaisti savo laisvalaikio metu.

Manau, jog šis sezonas buvo neįprastas. Jis yra pirmas po traumos, teko praleisti nemažai laiko be futbolo. Prisijungiau prie komandos, kuri jau buvo suformuota, bet su laiku ir trenerio pasitikėjimu demonstravau vis geresnį žaidimą. Vienas is didžiausių mano pasiekimų – LFF I lygos antra vieta, džiaugiuosi, jog tapau šio pasiekimo dalimi.

– Dėkoju už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas, Domanto Aleksyno nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS