Europos čempionato atranką pradėjo pralaimėjimu Airijai

Lietuvos devyniolikmečių merginų (WU19) futbolo rinktinė antradienį Alytuje pradėjo kovas 2019 m. Europos čempionato atrankos varžybose. Pirmojoje dvikovoje lietuvėms teko pripažinti Airijos pranašumą.

Airijos ekipa jau nuo rungtynių pradžios kontroliavo žaidimą ir mūsų komandai daug erdvės kūrybai nesuteikė.

Lietuvos rinktinės vartus ne kartą gelbėjo Viltė Jurgaitytė, atrėmusi kelis labai pavojingus varžovių smūgius. Vis dėlto airės išsiveržė į priekį 31 minutę, kai ledus pralaužė Heather Payne, įmušusi iš kairiojo baudos aikštelės krašto.

38 minutę Airijos persvarą padvigubino Alannah McEvoy, kai pataisė komandos draugės smūgį, kamuoliui atsimušus nuo skersinio. Prieš pertrauką tolimu šūviu trečią įvartį pelnė Isibeal Atkinson.

Po pertraukos Lietuvos rinktinei nepavyko atsigauti. Jau pirmąją antro kėlinio minutę Tiegan Ruddy nestipriu smūgiu įveikė vartininkę. Vėliau Airijos rinktinė pasižymėjo dar tris kartus – antrą savo įvartį įmušė H. Payne, po vieną pridėjo Chloe Singleton ir Carla McManus.

„Pirmo kėlinio pirmą pusę laikėmės žaidimo plano, bet vėliau viskas pasikeitė. Iš Airijos rinktinės tikėjomės tokio žaidimo ir tam ruošėmės, deja, pritrūko vartininkės ir gynybos linijos meistriškumo. Mergaitės atidavė viską ir aš dėl jų atsidavimo priekaištų neturiu“, – sakė vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Vytas Jančiauskas.

Lietuvės realiausią progą įmušti turėjo 70 minutę, kai Loretos Rogačiovos smūgį kontratakoje sustabdė vartininkė. Susitikimas baigėsi Airijos pergale 7:0. Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais penktadienį Alytuje su Ukrainos ekipa.

Rungtynių statistika:

Lietuva WU19 – Airija WU19 0:7 (0:3)
Alytaus stadionas
Teisėja – Ruzanna Petrosyan (Armėnija)

Įvarčiai: 31 min. H. Payne (0:1), 38 min. A. McEvoy (0:2), 42 min. I. Atkinson (0:3), 46 min. T. Ruddy (0:4), H. Payne (0:5), 65 min. C. Singleton (0:6), 86 min. C. McManus (0:7).

Lietuvos sudėtis: Viltė Jurgaitytė (50 min. Dominyka Vaiginytė), Gintarė Blažytė, Simona Bagavičiūtė (64 min. Gabrielė Vitovskytė (81 min. Guostė Jonikaitė)), Erika Deventinaitė, Agneta Patilskytė, Gabrielė Ragauskaitė (50 min. Viktorija Čiapaitė), Gabija Gedgaudaitė, Urtė Šmigelskaitė (50 min. Kamilė Pranulytė)