Neįgaliesiems

Europos merginų čempionate dirbęs lietuvis: „Patirtį panaudosime kitų metų Europos čempionate Lietuvoje“

Gegužės mėnesio antroje pusėje Estijoje įvyko Europos merginų iki 17 metų čempionatas. Nors mūsų rinktinė ten nepateko, vienas lietuviškas akcentas čempionate visgi buvo.

Turnyre darbavosi lietuvis Justas Klimavičius, kuris ten užėmė rungtynių vykdymo vadovo asistento (angl. match manager assistant) pareigas.

Čempionate dalyvavo aštuonios komandos, jos varžėsi Talino ir Tartu miestuose. J. Klimavičius darbavosi ketveriose turnyro rungtynėse – grupės dvikovose Švedija – Prancūzija, Švedija – Anglija ir Lenkija – Švedija bei viename pusfinalio mače tarp Prancūzijos ir Šveicarijos.

„Šiame čempionate buvau tiesiogiai atsakingas už rungtynių organizavimą ir koordinavimą, tad mano darbas prasidėjo dar gerokai prieš pirmųjų čempionato rungtynių pradžios švilpuką”, – mintimis apie šią patirtį dalinosi J. Klimavičius.

Turnyre iš viso varžėsi aštuonios komandos – Anglija, Lenkija, Estija, Ispanija, Prancūzija, Vokietija, Švedija bei Šveicarija. Turnyro nugalėtojomis pirmą kartą šioje amžiaus grupėje tapo jaunosios Prancūzijos futbolininkės, kurios finalinėse rungtynėse 3:2 palaužė Ispanijos bendraamžių pasipriešinimą.

Kalbėdamas apie savo funkcijas čempionate bei rungtynių metu plačiau, J. Klimavičius išskyrė kelias pagrindines veiklos sritis.

„Susirinkimai su rinktinių atstovais, čempionato logistikos koordinavimas, rungtynių dokumentų ruošimas, stadionų aikščių apžiūra ir vertinimas, prieš rungtynes vykstantys aptarimai su paskirtomis teisėjomis, rungtynių savanorių koordinavimas ir, žinoma, užtikrinimas, kad rungtynės prasidėtų tam tikru numatytu laiku ir nė minute vėliau, kadangi visos rungtynės buvo transliuojamos tiesiogiai”, – pasakojo jis.

Kaip ir visur, taip ir šiame čempionate pasitaikė nenumatytų situacijų ir į tokias reikėjo reaguoti operatyviai.

„Pagrindiniai iššūkiai šiame čempionate buvo gebėjimas prisitaikyti ir tinkamai reaguoti į nenumatytas situacijas, tam tikrus atliekamus neplanuotus komandų pasikeitimus prieš pat rungtynes“, – pasakojo jis.

Visgi, vertindamas visą patirtį, pašnekovas ją įvertino pozityviai ir teigė, kad tai pasitarnaus tolimesniuose darbuose. Vienas kurių laukia jau kitais metais.

„Turėjau galimybę susipažinti bei dirbti kartu su UEFA atstovais, pasidalinti patirtimis ir gauti daug naudingų patarimų iš žmonių, kurie tiesiogiai prisidėjo net ir prie UEFA Euro 2020 finalinio etapo organizavimo ir kitų jaunimo čempionatų įgyvendinimo.

Iš šio čempionato sukauptas žinias ir patirtį panaudosime jau kitais metais organizuojant Europos U19 merginų čempionatą”, – sakė J. Klimavičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS