Neįgaliesiems

Europos merginų U19 čempionatas – ketvirtas rinktinių finalinis turnyras Lietuvoje

Lietuvoje liepos mėnesį vyksiantis Europos merginų U19 čempionatas taps ketvirtuoju finaliniu rinktinių turnyro etapu, surengtu mūsų šalyje.

LFF.lt kviečia trumpai prisiminti ir nusikelti į kitus tarptautinius turnyrus, kurie iki tol vyko mūsų šalyje

2013-ųjų Europos vaikinų U19 čempionatas

Tai buvo pirmasis tokio lygio turnyras mūsų šalyje ir vyko 2013-ųjų liepos antroje pusėje. Jame žaidė ir Lietuvos vaikinų U19 rinktinė, o čempionatas vyko trijuose miestuose – Kaune, Alytuje ir Marijampolėje.

Turnyre varžėsi aštuonios komandos, kurios buvo paskirstytos į dvi grupes po keturias komandas ir po dvi stipriausias ekipas žengė į pusfinalio etapą.

Finale susitiko Serbijos ir Prancūzijos komandos. Kovoje dėl traurės triumfavo serbai, kurie Marijampolėje varžovus pranoko 1:0.

Tame čempionate Lietuvoje sužibo ir ne viena dabartinė pasaulinio lygio žvaigždė. Tarp tokių – ir šiuo metu Europos čempionate Vokietijoje žaidžiantys serbai Aleksandaras Mitrovičius ir Sergejus Milinkovičius-Savičius, portugalai Bernardo Silva ar Joao Cancelo, taip pat pranzūzas Adrienas Rabiot. Toje rinktinėje žaidė ir ne vienas dabar gerai žinomas lietuvis – Edvinas Gertmonas, Gratas Sirgėdas, tapęs vienu iš rezultatyviausių turnyro žaidėjų, Donatas Kazlauskas bei kiti.

Turnyras susilaukė daug dėmesio ir, ypatingai per Lietuvos rinktinės rungtynes, stadiono tribūnos buvo kone pilnos.

**********

2018-ųjų Europos merginų U17 čempionatas

Kitas tarptautinis turnyras į Lietuvą atkeliavo po penkerių metų – 2018-ųjų gegužę Lietuvoje vyko Europos merginų U17 čempionatas.

Čia taip pat žaidė aštuonios komandos, tarp kurių – ir Lietuvos rinktinė. Turnyras ir šįsyk vyko trijuose miestuose – Alytuje, Marijampolėje bei Kauną pakeitusiuose Šiauliuose.

Tame čempionate Lietuvos spalvas gynė ir kelios žaidėjos, kurios šiuo metu yra svarbios nacionalinės moterų rinktinės narės. Tai – ir vartininkė Meda Šeškutė, puolėja Ugnė Lazdauskaitė, saugės Erika Šupelytė bei Marija Galkina, kurioms tai buvo pirmas tarptautinio futbolo skonis.

Pačiame turnyre dramos netrūko – tarp keturių stipriausių pateko Ispanija, Vokietija, Anglija ir Suomija, kuriai tai apskritai buvo debiutas šios amžiaus grupės finaliniame turnyre.

Suomės turnyre iškovojo trečią vietą ir tokiu būdu iškovojo galimybę pirmą kartą startuoti pasaulio čempionate, o finale susikovė merginų futbolo galiūnės – Ispanija ir Vokietija.

Rungtynės čia buvo atkaklios, tačiau jas rezultatu 2:0 laimėjo Ispanijos rinktinė, kurios gretose abu sykius tiksliai mušė Eva Navarro.

Tai buvo pirmasis merginų čempionato finalinis turnyras Lietuvoje, o jau visai netrukus sutiksime ir antrąjį.

**********

2021-ųjų FIFA futsal pasaulio čempionatas

Tai kol kas yra didžiausias tarptautinis futbolo renginys, surengtas mūsų šalyje. Lietuvoje mėnesį laiko varžėsi 24 komandos, kurios kovojo dėl geriausiųjų vardo.

Taip pat čia rungtyniavo ir mūsų šalies futsal rinktinė, kuri tapo pirmąja Lietuvos rinktine apskritai, kuri varžėsi pasaulio čempionato pagrindiniame etape. Nors lietuviai grupėje ir pralaimėjo visas trejas žaistas rungtynes, tačiau visose iš jų lietuviai varžovams davė atkaklią kovą.

Lietuvoje lankėsi daugkartiniai pasaulio čempionai brazilai ir ispanai, o titulą ten gynė Argentinos rinktinė.

Turnyras vyko trijuose miestuose – Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje, o vietinius bei užsienio sirgalius džiugino ir futsal legenda Ricardinho.

Dar prieš turnyrą jis buvo viešai pranešęs, kad jam tai bus paskutinis čempionatas su nacionalinės rinktinės marškinėliais. Taip jau nutiko, kad karjerą rinktinė legenda baigė tinkamai – su savo šalimi tapo pasaulio čempionu ir taip pridėjo į savo gausią kolekciją vienintelį trukstamą trofėjų.

Futsalas į Lietuvą grįš jau visai netrukus – lietuviai kartu su latviais 2026-ųjų pradžioje surengs UEFA Europos futsal čempionatą.

Artėjantis merginų čempionatas taps dar viena įsimintina patirtimi jo dalyviams, tad kviečiame sirgalius atvykti į stadionus ir palaikyti jaunąsias futbolininkes.

Primename, kad čempionatas liepos 14-27 dienomis vyks Kaune, Marijampolėje ir Jonavoje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS