Europos rinktinių turnyre įveikė olandus

Europos paplūdimio futbolo lygos (“Euro Beach Soccer league”) rinktinių varžybose Vokietijoje debiutavusi Lietuvos rinktinė įveikė Olandijos atstovus ir grupėje užėmė trečiąją vietą.

Į Europos paplūdimio futbolo lygos kovas reprezentacinė Lietuvos komanda vyko pirmą kartą. Mūsiškiai pateko į B diviziono 1 grupę, kurios varžybos vyko Varnemiundės mieste.

Pirmose rungtynėse Lietuvos komanda susitiko su Anglija. Lietuviai pirmajame kėlinjye netgi pirmavo 2:1 ir baigė jį lygiosiomis 2:2. Tačiau antrajame anglai pasižymėjo keturis kartus ir atsiplėšė (3:6), o trečiajame dar padidino persvarą (4:9).

Antrose rungtynėse su rumunais lietuviai taip pat pirmi pasižymėjo po Viktoro Bartoševičiaus smūgio ir padedami puikaus vartininko Mindaugo Malinausko žaidimo dėka po dviejų kėlinių buvo priekyje (1:0). Antrajame kėlinyje sužaidus šešias minutes rumunai išlygino rezultatą. Kiek vėliau į varžovų įvartį atsakė Pavelas Smolkovas, tačiau likus žaisti pustrečios minutės Rumunija uždirbo ir realizavo 9 metrų baudinį, kuris tapo lemiamu (2:3).

Dvikovoje su Olandija lietuviai pirmajame kėlinyje įmušė net penkis įvarčius – po dukart tiksliai smūgiavo Vydmantas Kuzmickas ir Ramūnas Radavičius (5:1). Visgi antrajame olandai sušvelnino atsilikimą (5:3). Itin svarbus buvo P. Smolkovo įvartis iki pabaigos likus žaisti penkias minutes – jis nuramino mūsiškių nervus ir leido išsaugoti palankų rezultatą (6:3).

Lietuviai atsirevanšavo už nesėkmę olandams praėjusių metų Pasaulio čempionato atrankoje – tuomet varžovai nugalėjo rezultatu 3:2.

Tai buvo pirmoji lietuvių pergalė Europos paplūdimio futbolo lygos turnyre ir antroji apskritai tokio rango varžybose. 2008 metais pirmą kartą tarptautinėje arenoje žaidusi Lietuvos ekipa įveikė austrus.

1 grupės nugalėtoja tapo visas tris pergales iškovojusi Anglijos komanda, antroje vietoje liko rumunai. Anglai atkrintamosiose varžybose kovos dėl patekimo į A divizione. Iš viso B divizione varžosi 15 ekipų, o A divizione – 12.