Neįgaliesiems

FA „Šiauliai“ susigrąžino šalies futsal čempionių titulą

Druskininkuose pirmą kartą įvykęs Lietuvos moterų salės futbolo čempionato finalinis ketvertas žiūrovams suteikė puikių įspūdžių ir įvarčių fejeriją, o pagrindinis trofėjus iškeliavo į Šiaulius.

LSC sporto komplekso „Druskininkai“ salėje šiandien pirmosios ant parketo žengė mažojo finalo dalyvės –MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilkija“. Pernai vilnietės įrodė savo pranašumą prieš Nemuno krašto atstoves rezultatu 6:1, o šįkart joms tai pavyko atlikti rezultatu 6:2.

Staigus Karilės Liužinaitės įvartis neprabėgus nė minutei ir Faustos Matuzevičiūtės įvartis 11 minutę suteikė žalgirietėms persvarą, tačiau ją „Vilkijai“ buvo pavykę panaikinti. F. Matuzevičiūtė 12 minutę nukreipė kamuolį į savus vartus, o po keturių minučių Evelina Ščerbavičiūtė išlygino rezultatą.

„Žalgiris“-MRU vėl atitolo nuo varžovių 17 minutę, kai pasižymėjo Augustė Andrijevskytė, o antrajame kėlinyje nesulaukė vilkijiečių atsako. Vilniečių pergalę įtvirtino Gabija Valiukevičiūtė (24 min.), Vismantė Čereškaitė (26 min.) ir Ineta Šukštulytė (35 min.).

Rungtynių įrašas | Santrauka ir komentarai

Didžiajame finale susitiko 2022 metų bei 2023 metų sezono čempionės – FA „Šiauliai“ su FK „Banga“. Dvikova įtraukė žiūrovus savo permainingumu ir atkaklumu, o esminis klausimas buvo keltas: ar pavyks šiaulietėms pasiekti revanšą už pernykštę nesėkmę?

Viltė Švarcaitė 3 minutę įmušė pirmą įvartį, į kurį šiaulietės netruko atsakyti trimis taikliais smūgiais. Simona Petravičienė pelnė įvarčius 8 ir 15 minutę, o Vestina Neverdauskaitė pridėjo įvartį 14 minutę. Skirtumą gargždiškės sušvelnino 18 minutę, kai Viltė Švarcaitė realizavo 10 m baudinį.

Antrojo kėlinio pačioje pradžioje, 21 minutę Monika Grikšaitė išlygino rezultatą – švieslentėje žybtelėjo 3:3 ir viskas, tarytum, prasidėjo iš naujo. Rungtynių įkarštyje šiaulietėms labiausiai reikėjo patyrusių žaidėjų lyderystės. V. Neverdauskaitė 29 minutę realizavo 10 m baudinį, bet keturių minučių to paties pakartoti nepavyko. Tiksint paskutinėms minutėms „Banga“ ėmėsi rizikos, išbandžius „skrajojančios vartininkės“ taktinį sumanymą. Visgi, 40 minutę S. Petravičienė perėmė kamuolį ir nukreipė kamuolį į tuščius vartus – galutinis rezultatas 5:3.

Rungtynių įrašas | Santrauka ir komentarai

Po rungtynių komandoms apdovanojimus įteikė Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) prezidentas Artūras Vitalijus Krukis, viceprezidentas Vytautas Tutlys, generalinė direktorė Milda Liužinaitė ir Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) prezidentas Darius Gurskis.

Geriausios čempionato vartininkės prizas buvo įteiktas „Bangos“ žaidėjai Karolinai Curukovai, gynėjos – žalgirietei Barbarai Antonovič, o puolėjos – šiauliečių hetriko autorei Simonai Petravičienei. Rezultatyviausia šio sezono žaidėja tapo Karolina Zabolotnaja, kuri įmušė 15 įvarčių atstovaudama „Jonavai“.

Rezultatyviausių žaidėjų sąrašas:

1. Karolina Zabolotnaja (FK „Jonava“) – 15 įvarčių

2. Paulina Potapova (FK „Jonava“) – 14 įv.

3. Simona Petravičienė (FA „Šiauliai“) – 11 įv.

4. Gabija Malakauskaitė (FK „Vilkija“) – 10 įv.

5–6. Aušra Klevečkaitė (FK „Gintra“-ŠSG) ir Atėnė Streckytė (FK „Banga“) – po 9 įv.

7–9. Raimonda Bložytė (FK „Gintra“-ŠSG), Dovilė Dockaitė (FK „Vilkija“) ir Gabija Toropovaitė (FA „Šiauliai“) – po 8 įv.

10–12. Monika Grikšaitė (FK „Banga“), Karilė Liužinaitė (MFA „Žalgiris“-MRU) ir Vestina Neverdauskaitė (FA „Šiauliai“) – po 7 įv.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS