Neįgaliesiems

Favoritai startavo pergalingai, bet skirtingu ritmu

Sulig kalendoriniu pavasariu pirmą kovo mėnesio savaitgalį startavo naujas, 2019 metų A lygos sezonas. Pirmame ture įvarčių netrūko – per 4 rungtynes komandos pasižymėjo 12 kartų.

Pirmas. Klaipėdos „Atlanto“ legionierius iš Latvijos Deividas Dobrecovas tapo pirmojo šio A lygos sezono įvarčio autoriumi. Jis tiksliu smūgiu iš dešinio atakos krašto nukreipė kamuolį į „Kauno Žalgirio“ vartus pirmųjų rungtynių 37 minutę. Besibaigiant mačui pasižymėjo Tadas Labukas ir atgimęs „Atlantas“ šventė pergalę rezultatu 2:0.

Serija. Šios šventės Klaipėdos futbolo gerbėjai laukė labai ilgai – daugiau nei devynis mėnesius. Paskutinį kartą pergale A lygoje „Atlantas“ džiaugėsi praėjusių metų gegužės 23 dieną, kai išvykos rungtynėse 2:1 įveikė „Trakų“ komandą. Per kitas 18 praėjusio sezono rungtynių klaipėdiečiai 4 sykius sužaidė lygiosiomis ir patyrė net 14 pralaimėjimų.

Užsispyrimas. Lukas Kochanauskas galėtų pretenduoti į valingiausio futbolininko titulą. Dažnos traumos niekaip negali palaužti šio užsispyrusio atleto kovinės dvasios ir numalšinti meilės futbolui. Net ir po ketvirtos operacijos L. Kochanauskas sugebėjo atsigauti, o šį sezoną pradėjo būdamas Kauno „Stumbro“ nariu. Pergalingose rungtynėse prieš „Panevėžį“ (1:0) kauniečių treneris Joao Martinsas L. Kochanauskui aikštėje skyrė 15 minučių. „Stumbro“ naujokas spėjo pelnyti įvartį, tačiau jis nebuvo įskaitytas dėl komandos draugo pražangos puolime.

Kova. Centriniame pirmo turo mače tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Riterių“ vyravo atkakliausia kova, o čempionai išplėšė sunkią pergalę rezultatu 2:1. „Starte – daug pozityvo, tačiau nulis taškų“, – pasirodymą Marijampolėje apibendrino „Riterių“ svetainė.

Šansas. Alytaus „Dainavos“ klubo „Sūduvai“ paskolintas jaunasis Paulius Golubickas stengiasi nepaleisti atsiradusio šanso. Mače prieš „Riterius“ dėl jo pražangos į „Sūduvos“ vartus buvo skirtas 11 m baudinys, tačiau pozityvių akimirkų šio 19–mečio saugo žaidime buvo kur kas daugiau. A lygos debiutantas tolimu smūgiu išvedė „Sūduvą“ į priekį situacijoje, kuri daug kartų buvo repetuojama čempionų treniruotėse. Po baudos smūgio kamuolys atšoko P. Golubickui ir proga jis pasinaudojo. O rungtynių pabaigoje saugas asistavo lemiamą įvartį įmušusiam Aleksandrui Živanovičiui.

Triuškino. Už vieną varžovų įvartį – penkis grąžos. „Palangos“ legionieriaus iš Rusijos Idriso Umajevo baudos smūgiu pelnytas įvartis kaip mat išjudino „Žalgirio“ komandą. Į tai žalgiriečiai atsakė penkiais tiksliais smūgiais be atsako ir sutriuškino varžovus 5:1. Vis tik nugalėtojų treneris Marekas Zubas ramino emocijas teigdamas, kad tai geras sezono startas, bet ne fantastiškas ir priminė, kad žaidėjai darė daug klaidų. Du įvarčius pelnęs kroatas Tomislavas Kišas pridūrė, kad jo komandos draugai puolime pernelyg skubėjo ir užbaigiant atakas stokojo racionalesnių sprendimų.

Legionieriai. Tarpsezonio metu „Stumbrą“ palietė permainos, pasikeitė vyriausiasis treneris, tačiau klubo vizija labiau remtis legionieriais nesikeičia. Per pirmąsias sezono rungtynes „Stumbro“ starto sudėtyje buvo vos vienas lietuvis – Rimvydas Sadauskas. Po keitimų aikštėje pasirodė Lukas Kochanauskas ir Domantas Antanavičius. Tik du lietuviai – Saulius Mikoliūnas ir Modestas Vorobjovas – pradėjo rungtynes „Žalgirio“ starto sudėtyje.

Pašalinimai. Pirmas čempionato turas buvo ne tik rezultatyvus, bet ir emocingas. Teisėjai iš viso parodė 16 geltonų ir 3 raudonas korteles. Dėl raudonų kortelių rungtynių nebaigė net trys futbolininkai – Matheusas Bissi („Stumbras“), Tautvydas Eliošius („Panevėžys“) bei Idrisas Umajevas („Palanga“). Visi trys privalės praleisti antro turo rungtynes.

Pažadas. Pagyręs varžovus už kovingumą, po pralaimėjimo Klaipėdoje „Kauno Žalgirio“ treneris Mindaugas Čepas sakė, kad tokį antausį geriau gauti dabar, nei sezono įkarštyje. „Nežaidėme taip, kaip mokame ir galime. Padarysime išvadas ir per kito savaitga

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS