Neįgaliesiems

Favoritų akistata Kaune startuoja futsal taurės ketvirtfinalio etapas

Dabartiniai LFF futsal taurės laimėtojai Jonavos „Vikingai“ kartu su dar septyniais klubais vasario 1-ąją pradeda ketvirtfinalio etapą. Keturių porų laimėtojai iškovos kelialapius į finalo ketverto turnyrą.

„Kauno Žalgiris“ – Jonavos „Vikingai“

2023 m. vasario 1 d. 20:00 val.

Kauno sporto halė

Paskutinį žingsnį finalo ketverto link pradės dvi stipriausios pastarųjų metų komandos – čempiono titulą ginantis „Kauno Žalgiris“ ir pernai taurę laimėję „Vikingai“. Burtai šias komandas suvedė ir praėjusių metų ketvirtfinalio etape. Skirtumas tik toks, kad tąsyk rungtynės vyko Jonavoje.

Grįžtant dar giliau į prieš metus vykusį susitikimą, tai iki jo pabaigos likus minutei rezultatas tarp komandų dar buvo lygus. Tuomet kauniečių strategas Dentinho vartininką pakeitė penktu žaidėju ir tai buvo klaida. Jo auklėtiniai suklydo ir jonaviškiai praktiškai per visą aikštę pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

„Turime labai skausmingą pamoką. Taurė yra toks dalykas, kur sužaidus blogą atkarpą, gali nepatekti į kitą etapą, tad stengsimės visų rungtynių metu išlaikyti maksimalią koncentraciją ir daryti kuo mažiau klaidų“, – sakė Justinas Zagurskas.

Pastaruoju metu čempionate jonaviškiai yra įkritę į duobelę, tačiau „Kauno Žalgirio“ kapitonas į tai siūlo nekreipti dėmesio.

„Paskutiniai „Vikingų“ rezultatai šioms rungtynėms neduos jokios įtakos. Visi suprantame, kad jie reguliariajame sezone jau žino savo vietą ir laukia akrintamųjų varžybų etapo. Be to, ir mes nesidairome į kitus rezultatus, nes mums svarbu yra mūsų rezultatas ir mūsų rodomas žaidimas“, – kalbėjo J. Zagurskas.

Panašios nuomonės laikosi ir „Vikingų“ kapitonas Benas Spietinis

„Sutinku, kad rezultatai nėra įspūdingi, tačiau pats žaidimas nėra labai prastas – tiesiog šlubuoja realizacija. Paėmus rungtynes prieš VIP ir „Turbotransfers“, progų susikūrėme penkerioms rungtynėms, bet niekaip negalime jų paversti įvarčiais.

Didžiausia klaida dabar būtų panikuoti dėl paskutinių rezultatų. Kaip bebūtų, po reguliaraus sezono mes stovime antri, o tai – geriausias rezultatas „Vikingų“ istorijoje.

Be abejo, „Kauno Žalgiris“ apskritai niekam neleidžia susikurti daug progų, todėl jeigu norime tikėtis teigiamo rezultato, mums reiks pagerinti žaidimą visais aspektais – gynyba, koncentracija, kovojimas vienas už kitą, pasitikėjimas komandos draugais, progų realizacija.

Trečiadieniui turėsime planą, kaip laimėti rungtynes, bet kaip mes jį įgyvendinsime – sužinosim po rungtynių. Gerbiame žalgiriečius, tikimės sunkių rungtynių, tikiuosi Kauno sporto halėje susirinks daug žmonių tiek iš Kauno, tiek iš Jonavos, kad galėtume sukurti dar vieną futsalo šventę Lietuvoje“, – kalbėjo Benas  Spietinis.

VDA – „Saulės kraštas“

2023 m. vasario 7 d. 21:00 val.

Vilniaus kolegijos sporto salė

Vieninteliai į ketvirtfinalį prasibrovę žemesnės lygos atstovai VDA futbolininkai šiame turnyre 7:3 nugalėjo „Pempininkus“ ir 7:2 – „Dembavą“. Pergalės užtikrintos, tačiau laikas išbandyti jėgas su A lygos vidutiniokais.

„Jokių tikslų prieš turnyro pradžią nekėlėme, nes tai būtų absurdas. Ir dabar apie tai kalbėti būtų tuo labiau būtų nesąžininga, kadangi taurėse tikslus sau gali kelti nebent „Kauno Žalgiris“ ar Jonavos „Vikingai“.

Visi kiti, net ir A lygos klubai, yra priklausomi nuo burtų. Gavę pirmus du varžovus nelabai žinojome, ko tikėtis, bet rungtynės parodė, kad galime būti konkurencingi. Pavyko laimėti ir valio.

Dėl „Saulės krašto“ nei džiaugiamės, nei nesidžiaugiame. Likome vienintelė ne A lygos komanda ir puikiai suvokiame, jog džiaugtis gali tik varžovas, kuris ir bus neginčijamas rungtynių favoritas. Bet pasistengsime prisijaukinti sėkmę ir pateikti staigmeną.

Jei tai sutaps su juoda varžovo diena… ką gali žinoti. Bet jei pralaimėsime, tai irgi nebus tragedija, nes savotišką laimėjimą jau pasiekėme įsiterpę tarp aukštesnės lentynos klubų“, – kelionę per turnyrą nupasakojo Artūras Žarnovskis.

„Taip jau sukrito, kad gavome VDA. Varžovų nenuvertiname ir kovosime tik dėl pergalės. Tuo pačiu jau ruošiamės atkrintamosioms“, – sakė Aivaras Bagočius.

 „Turbotransfers“ – VIP

2023 m. vasario 8 d. 20:30 val.

Vilniaus kolegijos sporto salė

Dėl nestabilaus „Turbotransfers“ žaidimo, salės futbolo ekspertas Kęstutis Rudžionis sostinės ekipą ne per seniausiai pavadino džiazuojančia. Ar tokį pat epitetą būtų galima pritaikyti Mažeikių VIP futbolininkams? Veikiausiai, taip.

Surinkęs įspūdingą sudėtį, VIP klubas nuo pat sezono pradžios buvo vertinamas kaip vienas pretendentų į prizinį trejetą. Vis tik, ne viskas buvo taip paprasta – pirmajame ture pralaimėjimas „Gargždų pramogoms“, antrajame – užfiksuotos lygiosios su „Turbotransfers“. Kitaip tariant, vilniečiai žino kaip sustabdyti Žemaitijos klubo veteranus.

„Finalo ketvertas vyksta kiek per vėlai, tai jį geresnės formos pasiekia komandos toliau einančios atkrintamosiose varžybose. Aišku, vis tiek norėtume patekti į jį. Kalbant apie Mažeikių komandą, tai ji priklauso nuo vyresnių žaidėjų sportinės formos ir traumų. Dėl to, gal ir trūksta stabilumo. Poros likimas priklauso nuo to, kokią sudėtį jie turės, bet… kokią beturėtų, šansus laikus 50 ir 50“, – sakė Marijus Rimas.

„Turbotransfers“ džiazuoja vienaip, mes džiazuojam kitaip. Ne pirmus metus sezono pabaigoje pasipila traumos, neišvengėme to ir šį sezoną. Turime kelis traumuotus žaidėjus, o tai jaučiasi ir žaidime. Tačiau visi tikimės iki atkrintamųjų sugrįžti į aikštę. Taurės turnyras mums taip pat svarbus, juk kovojama dėl titulo. Bandysime nugalėti „Turbotransfers“ ir žengti į kitą etapą“, – komentavo Edgaras Baranauskas.

 „Bruklinas“ – „Gargždų pramogos“

2023 m. vasario 9 d. 19:30 val.

Vilkaviškio sporto ir pramogų centras

Likus vienoms rungtynėms iki reguliariojo sezono pabaigos, Vilkaviškio ir Gargždų atstovai užima ketvirtą ir penktą vietas. Jei situacija per paskutinįjį turą nepasikeis, šios komandos sudarys ketvirtfinalio porą čempionate.

Ketvirtfinalio pora jie tapo ir po taurės turnyro burtų. Jei tie burtai būtų mesti prieš kelis mėnesius, akivaizdžiu poros favoritu būtų „Pramogų“ klubas. 

„Žinoma, kad tokio lygio rungtynės, tai dar viena šventė Vilkaviškio miestui, o tokios šventės visada svarbios. Manau, mes esame nepalankus varžovas Gargždams, tačiau mūsų arenoje jie žaidė daugiau taurės rungtynių nei mes, todėl jiems aikštė bus nesvetima.

Favoritų šiose rungtynėse neišskirčiau, nes komandos šiame sezone abi tikrai lygios“, – sakė Gintaras Čibirka, prisiminęs, kad gargždiškiai Vilkaviškyje šiemet jau žaidė ne tik prieš „Brukliną“, bet ir prieš Kybartų „Sveikatą“.

„Gargždų pramogoms“ visos rungtynės yra svarbios, nepriklausomai nuo to, ar tai Lietuvos taurė ar aukščiausia lyga. Visur reikia stengtis, kovoti ir iškovoti pergalę. „Bruklinas“ – stiprus komandos branduolys, labai gerai, sakyčiau, vienas kitą supranta aikštelėje ir palaiko, kas tikrai yra labai didelis privalumas.

Žaisdami išvykoje gavome nemalonų pralaimėjimą, tad, manau, kova bus stipri ir intriguojanti. Mes pasiruošę revanšui“, – komentavo Justas Vainikaitis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS