Neįgaliesiems

FIFA kursuose – patyrusios instruktorės patarimai Lietuvos treneriams

Praėjusią savaitę Kaune vyko FIFA moterų futbolo kursai. Su Lietuvos treneriais patarimais dalijosi ir kursus vedė didelę patirtį treniravime sukaupusi ispanė Marta Tejedor.

49 metų specialistė tris metus treniravo Peru nacionalinę moterų rinktinę, devynerius metus dirbo su Madrido „Atletico“ U-20 ir Čilės U-20 moterų komandomis.

Seminare M. Tejedor pasakojo kursų dalyviams apie treniravimo metodologijas (nuo analitinio požiūrio iki integruoto treniravimo), žaidėjų tobulėjimo etapus ir trenerio vaidmenį. Taip pat buvo aptariamos galimybes analizuoti oponentų komandą bei fizinio pasirengimo ypatumai. Kursai susidėjo iš teorinių ir praktinių užsiėmimų.

„Manau, kad dalyvių atsidavimas ir įsitraukimas į šiuos kursus buvo kur kas geresnis, nei paskutinį kartą, kai man teko lankytis Lietuvoje. Man patiko dalyvių darbas ir labai tikiuosi, jog jie per šiuos kursus patobulėjo. Kursuose turėjome kvalifikuotų trenerių ir trenerių, kurie tik žengia pirmuosius žingsnius moterų futbole. Labai svarbu būti imliam – jeigu vengsite patarimų, ar nemokėsite priimti kritikos, jūs niekada netapsite geresniu“, – pozityviai apie kursus atsiliepė M. Tejedor.

Marijampolės futbolo centro trenerė Viktorija Urkienė džiaugėsi, jog įgijo naudingų žinių patyrusios specialistės seminaruose: „2012 metais dalyvavau „Grassroot“ kursuose, bet šiuose trenerių kursuose dalyvauju pirmą kartą. Sužinojau išties daug – naujų pratimų, naudingų žinių dirbant su žaidėjomis ir kitų dalykų“.

Tarp kursuose dalyvavusių trenerių buvo ne vienas žinomas šalies specialistas – buvęs Panevėžio „Ekrano“, Vilniaus „Vėtros“ ir Marijampolės „Sūduvos“ specialistas Virginijus Liubšys, Lietuvos moterų rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius, merginų U-17 treneris Rolandas Čepkauskas ir kiti.

Kursus organizavo Furbolo techninio vystymo asociacija.

Reportažas iš seminaro:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS