Neįgaliesiems

FIFA pasaulio futsal čempionato atrankos rungtynės su Baltarusija – neutralioje aikštėje

Lietuvos salės futbolo rinktinė FIFA pasaulio futsal čempionato abejas atrankos rungtynes su Baltarusijos rinktine žais neutralioje aikštėje Armėnijoje, Jerevane. Tokį sprendimą Lietuvos futbolo federacijos prašymu priėmė UEFA.

Lietuvos futbolo federacija nuo pat karo Ukrainoje pradžios aiškiai išsakė savo poziciją tarptautinėse futbolo organizacijose FIFA ir UEFA dėl Rusijos ir Baltarusijos futbolo federacijų veiklos šiose organizacijoje. UEFA Vykdomasis komitetas praėjusių metų kovo 3 d. priėmė sprendimą, kad Rusijos rinktinės yra šalinamos iš visų tarptautinių organizacijų organizuojamų oficialių turnyrų, tuo tarpu rungtynės su Baltarusijos rinktinėms turi vykti.

„Ne kartą kreipėmės tiek į FIFA ir UEFA, tiek ir į Lietuvos Respublikos Vyriausybę prašydami imtis teisinių veiksmų ir nustatyti draudimą palaikyti sportinius ryšius su Baltarusija. Toks oficialus teisinis dokumentas reikalingas tęsiant diskusijas su FIFA bei UEFA ir Lietuvos rinktinėms nepažeidžiant tarptautinių organizacijų dokumentų nežaisti ir oficialių rungtynių”, – sakė Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Nors Baltarusijos salės futbolo rinktinė FIFA pasaulio futsal čempionato atrankos grupės rungtynes su Portugalija žaidė šioje šalyje, Lietuva atsisakė savo namų rungtynes žaisti Lietuvoje ir pareikalavo, kad jos vyktų kitoje šalyje. FIFA sprendimu, tiek namų, tiek išvykos rungtynės bus žaidžiamos Armėnijoje šių metų kovo 2 ir 4 dienomis.

Pasak E. Stankevičiaus, iš tarptautinių futbolo organizacijų buvo gauti griežti perspėjimai, kad už atsisakymą žaisti Lietuvos futbolo lauktų drausminės sankcijos. Tuo metu iš LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos buvo gautos rekomendacijos nekviesti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į mūsų šalį, tačiau kol kas teisės aktų, numatančių draudimą žaisti su šių šalių rinktinėmis, parengta nebuvo.

„Lietuvos futbolo federacijos nuomone, rungtynės su Rusijos ir Baltarusijos rinktinėmis vykti neturėtų, o šalys, atsisakiusios rungtyniauti, nebūtų baudžiamos tarptautinių sporto institucijų. Manome, kad Lietuvos Respublikos institucijoms parengus ir patvirtinus tai draudžiančius teisės aktus, nacionalinės sporto federacijos turėtų rimtus teisinius argumentus bendraujant su tarptautinėmis organizacijomis“, – teigė E. Stankevičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS