Neįgaliesiems

FIFA salės futbolo pasaulio čempionatas perkeliamas į 2021 m.

Pirmadienio popietę vykusiame FIFA tarybos posėdyje paaiškėjo FIFA salės futbolo pasaulio čempionato ateitis. Remdamasi FIFA konfederacijų COVID-19 darbo grupės pateiktomis rekomendacijomis, FIFA taryba priėmė sprendimą. Lietuvoje turėjęs vykti didžiausias salės futbolo renginys perkeliamas į 2021 m.

„Dėl COVID-19 pandemijos, visas sporto pasaulio tvarkaraštis šiuo metu yra labai sujauktas. Didžiausi turnyrai bei čempionatai yra arba sustabdyti, arba perkelti į kitus metus. Šiuo metu, atsižvelgus į bendrą vaizdą, vienareikšmiškai kalbėti yra sudėtinga. Pasaulio salės futbolo čempionatas – didelė šventė Lietuvoje. Tai turėjo būti pirmas Lietuvoje organizuojamas pasaulio čempionatas bei apskritai pirmas FIFA turnyras, kurį organizuos Lietuva. Negana to, salės futbolo pasaulio čempionatas po 24 metų pertraukos turėjo grįžti į Europos žemyną ir mes labai džiaugiamės, kad FIFA pasitikėjo mumis.

Tačiau turime išlikti realistais ir vertinti šią situaciją kritiškai. Viruso grėsmė nors ir mažėja, tačiau išlieka labai didelė. FIFA neribotam laikui atidėjo jaunių čempionatus, UEFA perkėlė Europos čempionatą, perkeliamos Olimpinės žaidynės, visas sporto pasaulis sustojo. Gerbiame ir palaikome FIFA sprendimą čempionatą perkelti, šiuo metu sveikata yra svarbiausia“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Pasaulio čempionatui buvo sudarytos visos sąlygos

LFF generalinis sekretorius pabrėžė, jog čempionato startui buvo sudarytos visos sąlygos. „Turnyrų organizacinis komitetas ir LFF darbuotojų surinkta komanda trijuose čempionatą priimančiuose miestuose nenuilstamai dirbo daugelyje sričių, siekdami užtikrinti, kad čempionato metu nekiltų nesklandumų. Iš esmės – visos sąlygos čempionato startui buvo sudarytos. Net prasidėjus čempionato ateities kvestionavimui, mes toliau tęsėme pradėtus darbus. Tikiu, kad per ateinančius metus pasaulio čempionatui pasiruošime nepriekaištingai“, – sakė E. Stankevičius.

Rengti čempionatą – didžiulė privilegija

LFF prezidentas Tomas Danilevičius tiki, jog salės futbolo pasaulio čempionatas prisidės prie salės futbolo populiarinimo Lietuvoje. „Žinia, kad Lietuva rengs FIFA salės futbolo pasaulio čempionatą buvo labai džiaugsminga. Visi lietuviai jautė, kad šis renginys yra didžiulė privilegija. Be jokios abejonės tikime, jog salės futbolo pasaulio čempionato rengimas dar labiau sustiprins salės futbolo pozicijas bei jo populiarumą. Tikimės, kad kuo daugiau vaikų susidomės šiuo sportu bei pati žaidimo kokybė nuo tik pagerės. Esame įsipareigoję suteikti visiems čempionato dalyviams, personalui bei aistruoliams pasaulinio lygio patirtį. Vis dėlto, pasaulis dabar kovoja su viena didžiausių pandemijų šių dienų istorijoje, todėl tiek LFF, tiek FIFA prioritetu išlieka mūsų visų sveikata. Nesiruošiame rizikuoti ir absoliučiai palaikome FIFA sprendimą“, – teigė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Lietuva nekantriai lauks visų salės futbolo gerbėjų

„Mes esame maža tauta, tačiau tikrai turime ką pasiūlyti svečiams iš užsienio. Lietuvoje esanti architektūra yra labai įdomi ir verta dėmesio. Taip pat atmosfera, kuri čempionato metu vyraus arenose – paliks neišdildomą įspūdį. Lietuviai turi tradiciją lankytis arenose, prie to, žinoma, prisidėjo krepšinis, kuris mūsų šalyje yra labai populiarus bei pritraukia gausias minias sirgalių. Esu įsitikinęs, kad taip pat bus ir pasaulio čempionato metu. Šalies dydis leis svečiams be problemų keliauti po visą šalį bei greitai patekti iš vienos vietos į kitą. Dabar užsienio sirgaliai turės daugiau laiko susidaryti lankytinų Lietuvos objektų sąrašą“, – šypsodamasis teigė T. Danilevičius.

Pasaulio čempionatas vyks didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, o pagrindinės kovos vyks 2021 m. rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis.

FIFA pranešimą galite rasti paspaudę šią nuorodą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS