Finišavo LFF futsal taurės pirmasis etapas

Trečiadienį finišavo 2022-2023 metų LFF futsal taurės pirmojo etapo kovos. Pergales iškovojo ir į antrąjį turnyro etapą pateko Vilniaus VDA, Kybartų „Sveikata“, Panevėžio „Ekranas“, Vilniaus „Aktas“ ir Kauno „Inter“. Šeštuoju dalyviu, tęsiančiu kovą, bus Panevėžio rajono „Dembavos“ klubas, kurio akistata su Vilniaus „Spartaku“ neįvyko.

Į futsal žemėlapį sugrįžtantis VDA klubas 7:3 nugalėjo „Pempininkų“ komandą, o nugalėtojų gretose dviem įvarčiais pasižymėjo Paulius Sakalis. Didžiulę persvarą sostinės komandai padėjo susikrauti ir „Riterių“ legenda Valdemaras Borovskis.

„Sveikata“ Pasvalyje vykusiose rungtynėse  4:2 įveikė Biržų „Širvėną“. Nugalėtojams du įvarčius pelnė Aistis Stanaitis. Pastarasis „Sveikatos“ marškinėlius vilki ir didžiajame futbole.

Po įvarčius pelnę Ilja Kovalenko ir Andrejus Karvatskis padėjo nulipdyti „Ekrano“ pergalę 6:3 prieš „Kėdainiai United“ ekipą. Pastarajai atstovavo miesto legendos – Evaldas Kugys, Marius Činikas, Nerijus Kestenis ir kiti.

Nerezultatyviausios pirmojo etapo rungtynės buvo žaidžiamos Vilniuje, kur „Aktas“ 2:1 nugalėjo „LSU-Kelmę“. Po įvartį nugalėtojams pelnė Eimantas Budreckas ir Aleksandras Lebedevas, o kelmiškiai skirtumą sušvelnino paskutinę dvikovos minutę. „Akto“ vardas paskutinį kartą Lietuvos futsal A lygoje buvo girdimas 2009-2010 metų čempionate. Tame sezone komanda galutinėje rikiuotėje liko penkta.

Paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse Širvintose „Setaltas“ 2:5 nusileido „Inter“ ekipai, kuriai Mindaugas Minevičius pelnė du įvarčius. Savo ruožtu, „Setalto“ komanda dar pirmajame kėlinyje neteko dvi geltonas korteles susirinkusio Vadimo Pinko.

Antrajame varžybų etape prie pirmojo etapo nugalėtojų prisijungs 10 A lygos komandų, tarp kurių – ir dabartinė taurės laimėtoja Jonavos „Vikingų“ ekipa.