Neįgaliesiems

Finišavo „Playmakers“ centrų Lietuvoje registracija: užsiėmimai prasidės pavasarį

Lietuvos futbolo federacija kviečia mergaites dalyvauti atnaujintame „Playmakers“ projekte, kurio tikslas – į futbolą įtraukti 5–8 metų mergaites, pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius.

Įvertinusi „Playmakers“ projekto sėkmę Europoje, UEFA nusprendė pratęsti jį iki 2027 metų. Lietuvoje surengta įstaigų registracija, kurios išreiškė norą tapti „Playmakers“ užsiėmimų centrais, atskleidė, kad 18 įstaigų ir toliau liks projekto dalimi. Projekto geografiją išplės nauji centrai, kurie turėtų veikti Domeikavoje, Jonavoje, Kaune, Kybartuose, Mažeikiuose, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje.

Informacija, su šių „Playmakers“ centrų kontaktais, bus pateikta LFF.lt svetainėje. Į juos mergaičių tėvai/globėjai galės registruoti savo žaidėjas nuo vasario mėnesio, o užsiėmimai prasidės 2024 metų pavasarį.

 

Projekte dalyvavusios įstaigos pažymėjo jo naudą tiek pačioms mergaitėms, tiek ir pedagogams.

„Man ši programa patiko tuo, kad joje buvo įtraukti žinomi personažai, kurie yra tikrai mergaitėms aktualūs, kaip Elza, Ana ar Moana. Kiekviena mergaitė svajoja būti kaip jos idealas. Per dvejus metus pastebėjome, kad „Playmakers“ projekte dalyvavusios mūsų mergaitės labai išdrąsėjo. Programos pradžioje jos buvo nedrąsios, bet paskui jos pradėjo atviriau dalintis savo patirtimi, kai besibaigiant užsiėmimui uždavinėjome joms klausimus. Jos pradėjo netgi spręsti problemas, kurios iškildavo „čia ir dabar“, savarankiškai su draugėmis – jau nebereikėjo suaugusiųjų pagalbos. Net auklėtojos pastebėjo permainas savo grupėse. Mergaitės su berniukais noriai žaidžia futbolą laisvalaikiu.

Kitoms įstaigoms siūlyčiau irgi įsitraukti į „Playmakers“ programą. Ji tikrai „veža“, sakyčiau. Pats užsiėmimą vykdantis treneris turi gyventi ja bei ji turi jam patikti. Mūsų įstaigos trenerių komandai labai programa patiko, tą jautė ir mergaitės, tad skatinu ir kitus įsitraukti. Tos žinios ir metodai gali praversti kasdienėje veikloje“, – teigė Vilniaus lopšelis darželis „Pušaitė“ pedagogė Rima Dulevičiūtė.

 

„Apie „Playmakers“ programą sužinojome iš LFF internetinės svetainės ir kadangi mūsų įstaigoje jau daug metų įgyvendiname „Futboliuko“ projektą, tai pagalvojome priimti naują iššūkį. Šis iššūkis įtraukia tik mergaites, tai ilgai nedvejojome ir įsitraukėme į programą, įžvelgdami tą išskirtinumą, kad „Playmakers“  programa yra skirta mergaičių motyvacijai, pasitikėjimui savimi ir, galų gale, įtraukti jas žaisti futbolą.

Mūsų miestui šį programa aktuali, siekiant sudominti futbolu kuo daugiau mergaičių. Radviliškio futbolo klube dabar reguliariai žaidžia viena vienintelė mergaitė, į treniruotes pradėjo eiti keletas mergaičių, bet šis skaičius dar labai mažas. Tad pagrindinė mūsų veiklos motyvacija yra tęsti futbolos veiklas mergaitėms ne tik darželyje, bet ir ateityje. Apskritai, „Playmakers“ pasižymi itin įtraukiais pasakojimais, kūrybingumu ir bendradarbiavimu tarp dalyvių“, – savo įspūdžiais pasidalino Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogė Jolanta Terminienė.

 

Lietuvoje UEFA „Playmakers“ programos koordinatorės naujajame sezone bus Guostė Jonikaitė, Tatjana Veržbickaja ir Gabrielė Šleinytė. Jos bus atsakingos už tinkamą programos įgyvendinimą, o būtent padės užsiėmimus vykdančioms organizacijoms, organizuos apmokymus, vykdys vizitus ir atliks kitas su projektu susijusias funkcijas.

Organizacijos, tęsiančios UEFA „Playmakers“ centro veiklą:

Asoc. Alytaus apskrities moterų futbolo klubas;

Asoc. Futbolo klubas „Gintra“, Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla;

Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“;

Plungės lopšelis-darželis „Saulutė”;

Radviliškio lopšelis-darželis „Eglutė“ ir lopšelis-darželis „Kregždutė“;

Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių progimnazija;

Šiaulių r. Meškuičių lopšelis-darželis;

Tauragės vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“;

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Eglutė“;

Vilniaus lopšelis-darželis „Pušaitė“;

Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“;

VšĮ Futbolo klubas „Lygis“ (FC „Hegelmann“ akademija);

VšĮ Futbolo mokykla „Vilniaus Vytis“;

VšĮ „Gargždų futbolas“ (FK „Banga“);

VšĮ Garliavos futbolo klubas (FK „Garliava“);

VšĮ Kauno futbolo akademija;

VšĮ „Utenos Utenis” ir Utenos vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis“.

 

Nauji UEFA „Playmakers“ centrai:

Asoc. „FK Atmosfera“;

Asoc. Vilniaus miesto moterų futbolo akademija „Žalgiris“;

BĮ Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Dobilas“;

BĮ Kauno r. Domeikavos lopšelis-darželis „Luknė“;

BĮ Mažeikių lopšelis-darželis „Delfinas“;

BĮ Plungės lopšelis-darželis „Vyturėlis“;

BĮ Šiaulių lopšelis-darželis „Bitė“;

BĮ Vilniaus lopšelis-darželis „Spygliukas“;

VšĮ „FK Sveikata 1919“;

VšĮ Futbolo klubas „Ataka“;

VšĮ Futbolo klubas „Aukštaitija“ (FK „Ekranas“);

VšĮ Futbolo klubas „Žalgiris“;

VšĮ „Sportuokime kartu“ (FMK „Lituanica“).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS